AJUJAHT AVAB JUUBELIHOOAJA!

3. oktoober 2016

AJUJAHT AVAB JUUBELIHOOAJA!

Ajujaht kutsub oma ideed proovile panema ning võistlema 60 000EUR auhinnafondi nimel. Ideid oodatakse 23. oktoobrini. Osalema on oodatud kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui teised, kes on uute väljakutsete jahil.

Üheksa hooaja vältel on Ajujahile esitatud üle 3800 idee. Nende seast on saanud hoo sisse nii Click & Grow, GoWorkaBit, Taxify, FeelingStream, Huntloc kui Bikeep. Ka eelmise hooaja võitja SprayPrinter toimetas esimese partii sprayprintereid klientideni, kelle tagasiside tootele on positiivne. Juba sel sügisel saab sprayprintereid osta ka Bauhofi kauplustest.

Ajujahi ellukutsuja EASi poolne projektijuht Marion Raudsepp tunneb rõõmu, et Ajujahi vilistlasettevõtted on tänaseks saavutanud rahvusvahelist edu. “Kui Taxify ja Click & Grow edulugu teame me kõik, siis äsja tuli uudis sellest, kuidas Bikeep sõlmis tehingu San Fransisco ühistranspordiettevõttega, mis teenindab 126 miljonit reisjat aastas. See näitab, et Ajujahil on Eesti startup-ökosüsteemis asendamatu koht,” ütles ta.

Raudsepp lisas, et Ajujahil osalemise puhul ei tasuks keskenduda mitte niivõrd auhinnarahale, vaid koolitustest ja mentorlusest saadavale kasule. “Teadmisteta kapitalist pole kasu. Oluline on see, et hea idee, kapital ja teadmispõhine juhtimine käiksid käsikäes alates kõige varasemast arengustaadiumist,” rääkis ta.

SEB Eesti jätkab Ajujahi peatoetajana. SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rääkis, et läbi Ajujahi konkursi on SEB investeerinud ettevõtlusalaste oskuste ja teadmiste propageerimisse juba kümme aastat. “Toetame Ajujahti rahaliselt, samas pühendame aega ja teadmisi äriideede hindamisele ning meeskondade nõustamisele. Ettevõtluskeskkonna parandamine ja innovatsioon on aidanud mitmeid võitjaid ka välisturgudele,” lisas Maasik.

Lisaks EAS-ile ja SEB Eestile toetavad Ajujahi toimumist veel Delfi, Nasdaq, Tehnopol, Pärnu linn, Tartu linn, Tallinna linn, Võru maavalitsus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ülemiste City, Tartu Loomemajanduskeskus, Levira.

Konkursitingimuste kohta leiab rohkem informatsiooni siit.  Lisaks saab Ajujahi tegemisi ja viimaseid uudiseid jälgida ka Facebookis.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: