Koostööpartnerid

Lisaks toetajatele on Ajujahil veel mitmeid sõpru, kellega koostööd tehakse. Allpool on välja toodud läbi aastate Ajujahi sõbraks saanud osapooled, kellega ühel või teisel moel ühiselt tegutsetakse.

Lisaks siin väljatoodud koostööpartneritele oleme pidevalt kontaktis ja teeme hea meelega koostööd ka teiste ettevõtlikkust promovate ja ettevõtlikkuse eest seisvate ühenduste, ettevõtmiste ja organisatsioonidega.

Kui sul tekib mõni huvitav idee, siis võta meiega kindlasti ühendust ja vaatame, mis teha annab! Hea meelega käime ka Ajujahist rääkimas ja teeme erinevaid ühisüritusi.

Anna meile endast julgelt märku kas kirja teel, Facebookis või tule tee meiega juttu hoopis mõnel üritusel!

Häkatonid

 • Garage48

  Garage48 on startup-founderite poolt loodud häkatoni seeria, mis aitab sind esmase meeskonna ja prototüübi loomisel. Garage48 häkatonidelt on pärit mitmed Ajujahi finaali jõudnud ja võitnud ideed, nagu näiteks GoWorkaBit, Timbeter ja paljud teised.
 • Loomehäkk

  Loomehäkk toob kokku loomevaldkonna ideed ja IT. Loomevaldkonnast on Ajujahil läbi aastate ette näidata suur hulk häid tegijaid. Loomehäkk uue algatusena on neile toonud juba põnevat lisa, näiteks meie 10. hooajal jõudis sealt Ajujahi arenguprogrammi Fanvestory.
 • TechnoHack

  TehnoHack aitab sul luua oma esimese tiimi ja prototüübi füüsilise toote idee tarbeks. TechnoHack toimub igal aastal oktoobrikuus. Ajujahi arenguprogrammi on jõudnud Technohäkilt igal aastal 4 kuni 6 ideed, teiste hulgas näiteks Nutikas linnumaja ja TempID.
 • VUNK

  VUNK on startupide labor, mis on loodud koostöös Startup Wise Guys kiirendi ja Garage48-ga ning see aitab startupidel oma ideedega alustada ja neid skaleerida. VUNK’ilt tulid Ajujahile ka Feelingstream ja Marina Ahoy.

Ülikoolid

 • Starter programm

  Starter programm aitab eelkõige tudengitel oma esimest äriideed vormida töötavaks ärimudeliks ja sealt edasi toimivaks startupiks. Starter programm koosneb kolmest osast, milleks on STARTERcreative, STARTERTech ja STARTERLab. Neid veavad eest vastavalt Tallinna Ülikool, Mektory ja Ideelabor. Programmi loogiline jätk on liikuda edasi Ajujahile või teistesse inkubaatoritesse / kiirenditesse. Starter programm on ellu kutsutud 8 ülikooli koostöös: Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinn ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia, Eesti Maaülikool, Estonian Business School ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.
 • Ideelabor

  Ideelabor tegutseb Tartu Ülikooli juures ja toob kokku huvilisi nii ülikoolist kui väljastpoolt - ja seda eelkõige Tartus ning Lõuna-Eesti piirkonnas. Ideelaboris viiakse läbi STARTERLab eelinkubatsiooni programmi ning paljusid teisi ettevõtlusega seotud algatusi.
 • Mektory

  TTÜ juures tegutsev Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus toob kokku tudengid, ettevõtjad ja teadlased, et lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ja genereerida ideid tulevikuks. TTÜ-st on pärit Ajujahi finalistid Bikeep ja SLS. Mektory viib läbi erinevaid startupidele mõeldud programme ja üritusi, mis aitavad esimest ideed vormida, sh STARTERTech eelinkubatsiooni programmi.
 • Tallinna Ülikool

  Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemias veetakse eest erinevaid ettevõtlusega seotud algatusi, neist tuntumad on STARTERCreative eelinkubatsiooni programm ja Startup Passion Eesti-Soome-Läti tudengitele mõeldud koostööprogramm. Samuti on Tallinna Ülikoolist hoo sisse saanud Loomehäkk.

Ettevõtlikkuse eestvedajad ja võimaldajad

 • Maakondlikud arenduskeskused

  Maakondlike arenduskeskuste võrgustik (MAK-võrgustik) on suurim üle-eestiline nõustamisvõrgustik, mis tegeleb ettevõtluse toetamisega rohujuuretasandil. MAK-võrgustik veab üle-eestilist Ettevõtlusnädalat ning toetab igas maakonnas alustavat ettevõtjat nõustamisteenuse kui ka koolitusprogrammide pakkumisega. Ajujahil aitavad MAK-võrgustiku ettevõtluskonsultandid hinnata esitatud äriideid.
 • Startup Estonia

  Startup Estonia tegeleb laiema pildi kokkupanekuga startup maastikul ja aitab promoda nii Eesti startup maastikku kui startupe, samuti toetavad nad erinevaid algatusi nii nõu kui jõu kui vahest ka finantsidega. Ja seda nii Eestis sees kui ka väljapool. Kui soovid saada head pilti, mis on Eestis ja meie lähiümbruses toimumas, siis vaata kindlasti just seda kodukat!
 • EstBan

  EstBan on katusorganisatsioon, mis koondab enda alla aktiivsed äriinglid, kes otsivad võimalusi investeerida alustavatesse ettevõtetesse. Koostöö EstBan’iga on Ajujahil pikaajaline ning mitmed EstBani liikmed on Ajujahi mentoriteks ja enamusse Ajujahi võitjatesse ning finalistidesse on nad ka investeerinud. Ehk kui sind huvitab, kuidas oma esimest investeeringut saada, siis uuri kindlasti nende kodulehte ja Facebooki!
 • BuildIT

  BuildIT on Tartus asuv loomesektori ja riistvara startupidesse esimesi investeeringuid tegev ärikiirendi. Mitmed Ajujahti jõudnud nimetatud sektoritega seotud meeskonnad on meile tulnud BuildIT programmist - näiteks 9.nda hooaja võitja SprayPrinter ning 8. hooaja finalist HuntLoc. BuildIT asutajad on ka teistele Ajujahi meeskondadele mentorlust pakkunud.
 • Startup Wise Guys

  Startup Wise Guys on juhtiv ärilt-ärile ehk B2B ärikiirendi. SWG asutajad on kaasa aidanud Ajujahis eelkõige B2B suunaga äriideede mentordamisel. Ajujahi finalist Like A Local Guide on läbinud ka SWG kirendiprogrammi.
 • Prototron

  Prototron pakub rahastust ja nõustamist nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks, et teha meie igapäevane elu lihtsamaks, paremaks, mugavamaks. Nii mitmedki Prototroni ideed osalevad Ajujahis ja vastupidi - ikka selleks, et sünergiast maksimum võtta ja võimalikult kiiresti oma toodetega turule saada!
 • Vega Fond

  Vega Fond on Tartus baseeruv rahastusvõimalus teaduspõhistele äriideedele, mille eesmärgiks on anda esmased vahendid prototüübi loomiseks ning turul testimiseks.
 • Loov Eesti

  Loov Eesti tegeleb loomemajanduse ideede arendamisele kaasa aitamisega ja läbi veebiplatvormi tehakse seda ka piirkondades, kus füüsiliselt lähedalasuvat “füüsilist inkubaatorit” käepärast kohe võtta ei olegi. Mitmed Loov Eesti äriideed on osalenud ka Ajujahi arenguprogrammis ning laste dušši iste PESA jõudis isegi Ajujahi finaali.
 • Inkubaator Tallinn

  Inkubaator Tallinn omab erinevaid füüsilisi asukohti Tallinna linnas ning mitmed Ajujahi tiimid on just siin oma “kodu” leidnud. Samuti korraldab inkubaator erinevaid üritusi ja koolitusprogramme alustavatele ettevõtjatele.
 • Tartu Teaduspark

  Tartu Teaduspark toetab eelkõige tehnoloogiamahukate ettevõtete tekkimist ja arengut. Koostöös Ajujahiga pakutakse alustavatele ettevõtjatele mentorlust ning tuge ideede genereerimisel.
 • JA Eesti

  JA Eesti suunaks on inspireerida eelkõige keskkooli noori looma õpilasfirmasid ning hooaja kulminatsiooniks on Õpilasfirmade Laat. Kui mõned aastad tagasi oli Ajujahi jaoks tegemist justkui mitme aasta taguse tegevusega, et ehk kunagi jõuavad õpilasfirma loojad mõne uue ideega ka meie konkursile, siis tänaseks on asjaolud muutnud - vimímastel aastatel on ka õpilasfirmad järjest rohkem sõna sekka öelnud ka Ajujahi konkursil. Näiteks 9. hooajal jõudis lausa TOP7 hulka ja teleekraanile õpilasfirma PÜRG.
 • Digix

  Digix on loomevaldkonna digitaalse meedia inkubaator, kuhu on tee leidnud Ajujahi vilistlased Sensition ja Ajapaik. Digix on aktiivne ka Loomehäki korraldamisel.
 • TechSisters

  echSisters on võtnud eesmärgiks inspireerida rohkem naisi tegelma IT ja tehnoloogiasektoriga. Kuna ka Ajujahis on välja tulnud, et parimad meeskonnad ei ole tasakaalustatud mitte ainult teadmiste vaid ka sugude lõikes, siis meil on väga hea meel TechSistersiga koostööd teha.
 • Startup Leaders Club

  Startup Leaders Club koondab ärksamad Eesti startupide asutajad, kes on oma äriga juba kauemale jõudnud kui esimene müük või prototüüp. Startup Leaders Clubi mitmed liikmed on olnud aktiivsed Ajujahi mõttekaaslased ja mentorid läbi aastate. Kui vajad nõu neilt, kes on startupiga alustamise valu juba läbi elanud, siis uuri kindlasti järele!

Startupide koostöötamise keskused

 • Lift99

  Lift99 on 2016 aasta lõpus avatud uus startup founderite kogunemis ja koostöö keskus kuumas Telliskivi loomelinnakus. Lift99 on endise Garage48 HUB-i uus bränd - ehk taga on sama hea ja tuntud tiim, kes mitte ainult ei tegele ruumide rendiga, vaid on ka ise startupe asutanud ja neid maailmaturule viinud. Vaata kindlast ika Lifti ürituste kalendrit!
 • SpringHUB

  SpringHUB on Pärnu maanteel asuv innovaatiliste ja maailma vaatavate ideedega ettevõtlike inimeste kogunemiskoht. SpringHUB korraldab erinevaid ürituste seeriaid, mis on nende residentidele tasuta ning aitavad tüüpiliste startup kitsaskohtade ületamisele aktiivselt kaasa. Jälgi, mis tulemas on nende FB-s!
 • StartupHUB ja SPARK Demokeskus

  Startup HUB on startupide koos töötamise koht Tartus ja SPARK Demokeskuses toimub pidevalt põnevaid sündmuseid, mida ei maksa maha magada! Ka Ajujaht on Tartus käies just siin kohal!

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: