Top 30

Siit leiad Ajujahi 2016/2017 hooaja 30 parema meeskonna ja idee tutvustused. Kirjeldused on meeskondade endi poolt kirjutatud.

 • Avionica Harjumaa

  Meie Avionicas usume, et droonide lennutamine peab olema turvaline ja lihtne. Arendame droonidele spetsiaalset raadiosaatjat ehk transponderit, et aidata drooni pilootidel turvalisust õhuruumis paremaks muuta, olles seejuures vastavuses ka regulatsioonidega. Drooni lennu kooskõlastamine ja lennuloa saamine võib võtta päevi või isegi nädalaid. Droonid ei ole hetkel õhuruumis nähtavad ja nende vale kasutamine võib põhjustada ohtlikke situatsioone. Samuti on keeruline tuvastada droonide omanikke. Meie toode on väike ja taskukohane saatja, mis muudab droonid lennunduses ning lennuliikluse teenindusele nähtavaks, edastades drooni koordinaadid, kõrguse ja nime. Meie kliendiks on professionaalne droonipiloot. Vastates rahvusvahelistele standarditele, on meie toote kasutatav kogu maailmas.
 • BrainText Tallinn

  BrainText on igal seadmel töötav veebirakendus, mis lihtsustab suurte tekstimahtudega töötamist. Digitaalsetest raamatutest ja dokumentidest lausete arhiivi salvestamine toimub lausete peale vajutades. Salvestatud teksti saab hiljem leida mõne sekundiga. Arhiivi pähe õppimiseks on loodud text-to-speech funktsioon.
 • Callmidwife.com Tallinn

  Callmidwife.com on professionaalne ämmaemanda video-, audio- ja jututoa konsultatsiooniteenus, mis on kättesaadav 24/7 ja ei vaja eraldi aja broneerimist. Suuname oma teenuse USA turule, kus on kõige kõrgemad loote- ja ema suremusnäitajad arenenud maades, kuna tervishoiuteenused on raskesti kättesaadavad ja kallid. Vahetu anonüümne jututoa konsultatsioon on suunatud teismelistele, kes tihti häbenevad nõu küsida. Sellega püüame vähendada abortide ja suguhaiguste arvu noorte seas. Väga oluline osa meie teenusest on patsiendile loodud platvorm enda diagnoosimiseks ja ravijuhisteks, mille aluseks on meie koostatud teaduspõhised vastamisalgoritmid. Seda platvormi müüme mobiilirakendusena tarbijatele ning ravijuhistena meditsiinikoolidele, kliinikutele ja haiglatele. Lihtsamalt öeldes on tegu digirarstiga, kes kasutab teaduspõhiseid algoritme diagnoosimisel ja ravijuhiste andmisel.
 • Cody Tartu

  Cody on Lingvist programmeerimiskeelte jaoks. Tegu on programmeerimise õppeplatvormiga, mis seob teooria praktikaga. Õpilane loeb esmalt veebiõpikust teooriat ning seejärel kinnistab teadmised läbi interaktiivsete ülesannete: sõnakaartidelt õppimine, programmi väljundi ennustamine, tühjade lünkade täitmine koodireas, vigaste koodiridade töötavaks tegemine. Iga kord kui ülesande lahendamisel tehakse viga, lisatakse üks sarnane ülesanne, kuna just oma see on parim viis õppimiseks - oma vigadest õppimine. Kui teooria on kinnistatud, saab õpilane praktika juurde asuda ning oma programmi kirjutada. Õpe erineb olemasolevatest konkurentidest paremate õppemeetodite ja personaalse lähenemise poolest. Tiimi neli liiget õpivad ülikoolis iganädalaselt programmeerimist ning viiendal liikmel on IT's magistrikraad. 5-liikmelist tiimi juhib 19-aastane Tartu Ülikooli informaatikatudeng Kaspar Kuus.
 • ConcTex Tile Läänemaa

  ConcTex Tile OÜ on arendanud koos kõrgkoolidega uuendusliku ning ka praktikas läbi katsetatud ehitusmaterjali, milleks on tekstiiliga dekoreeritavad niiskuskindlad viimistlusplaadid. Plaadid eristuvad teistest analoogsetest eelkõige kasutatavate materjalide tõttu. Peale vastupidavuse, niiskuskindluse ja kergele hooldusprotsessile iseloomustab plaate mitmekülgne disain ning nende suuruse varieeruvus, mis ulatub kuni eluruumi korruse kõrguseni. Toodet iseloomustavad mustrite kombinatsioonid ja erksad värvid, mis on iseloomulikud ainult tekstiilile. Viimistlusplaat on sobilik kasutamaks nii suure niiskusega kui ka teistes siseruumides nagu nt tuulekodades, esikutes, köökides ja kaminaruumides. Tekstiili kasutamine annab plaatidele eristatava disaini tänu erinevatele värvidele ja mustritele. Selle laialdane valik võimaldab kliendil valida meelepärane materjal. Tekstiiliga dekoreeritavad plaadid annavad võimaluse väljendada emotsionaalsust, kuna see annab võimaluse kasutada uusi või kasutatud tekstiilmaterjale, millega klient omab emotsionaalset sidet. Erinevalt teistest siseviimistlusplaatidest on võimalus toota tekstiiliga dekoreeritavaid plaate väga suurte mõõtudega, pakkudes ruumisiseseid terviklahendusi, kattes plaadiga kogu ruumi sein, lagi või osa sellest. Tootearenduse käigus kujunes välja patendivääriline toode. Seejuures tunnustame tugevalt ettevõtete ja kõrgkoolide vahelist koostööd.
 • E-dible Harjumaa

  E-dible on sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on toidu raiskamise vähendamine. EL andmetel visatakse igal aastal Euroopas ära 88 miljardit tonni toitu 143 miljardi euro väärtuses ning see hulk üha kasvab. Stockholmi Keskkonnainstituudi uuringu järgi viskavad Eesti elanikud aastas ära 63 miljoni euro väärtuses toitu. Meie kogume “parim enne” tähtaja ületanud toidu supermarketitest, tootjatelt, hulgimüüjatelt ning teistelt toitlustajatelt kokku ning muudame selle kõrgekvaliteedilisteks roogadeks oma Tallinna kohvikus. Kliendid tasuvad põhimõttel “maksa palju jaksad”, et tõestada vastastikust usaldust sellises sektoris ka Eestis. Selline maksemeetod on tõestanud ennast mujal maailmas. Plaanime köögis kasutada erinevaid toidu säilitamise meetodeid nagu külmutamist, marineerimist, soolamist, konserveerimist, kuivatamist ja teisi innovaatilisi toidu käitlemise viise. Toidu ülejäägid lähevad kompostiks. Raisku ei lähe midagi. Pakume tööd pikaajalistele töötutele. Oleme hakanud koguma ja välja mõtlema retsepte, mida pakume müügiks koos kokanduskursustega, et näidata, mida on võimalik teha meie külmikutes ja kappides olevate toidujääkidega. Me korraldame lastele pidusid kuna laste koolitamise tulemusel avaldavad nad mõju ka oma vanematele ning kutsuvad neid üles ka kodus toidu raiskamist vähendama. E-dible on eetiline, majanduslikult jätkusuutlik, keskkonnahoidlik ning me kõik oleme mingil viisil vastutavad toidu raiskamise eest. E-dible aitab lahendada toidu raiskamise probleemi ilma kvaliteeti ohvriks toomata.
 • Finisher.TV Harjumaa

  Finisher on osaleja, kes monel spordivoistlusel ületab finišijoone. Finsher.TV teeb igast lopujoone ületajast automaagilise video. Sellise, nagu TV-s ehk nime, graafika, koha ja ajaga. Videote tootmiseks on vajalik vaid voistluste protokoll ja vahepunktide ja finišivideo, mis teeb lahenduse pakkumise lihtsaks erinevatel spordivoistlustel üle maailma. Enda voi sobra finišijoone ületamise video leiab Finisher.TV lehelt. Tiimi juhivad videoturunduse spetsialist Reigo Kimmel ja pikaaegse spordivideote tootmise kogemusega Andre Allese.
 • Gneissform vineervalamud Tallinn

  Gneissform bränd kasutab looduslikku maakivi painutusvormina, et luua unikaalseid vineervalamuid. Tooted on suunatud trendikale ja julgele disainihuvilisele, kes on nõus kogema omanäolist ja tavapäratut disainilahendust. Gneissform valamute sihtgruppi ei kõneta turul pakutav masstoodang - keraamilised, massiivsed, valged, monotoonsed ja igavalt sümmeetrilised valamud. Kividel painutatud disainlahendust ilmestab ka nišitootele vajalik narratiiv, mis algab sobiva kivi otsimisest. See muudab toote kliendile atraktiivseks ja turul konkurentsivõimeliseks.
 • Greenball Tartu

  Greenball on täispumbatava karkassiga kasvuhoone, mis on valmistatud kilest. Kasvuhoone on mõistliku hinnaga, kompaktselt pakendatud ning väga kergesti paigaldatav. Samuti on võimalik seda lihtsalt teisaldada. Greenball pakub vaakumtehnoloogiaga valmistatud mitmekihilist kasvuhoonet. Mitmekihiline tähendab, et tugevuse ja väga hea termoisolatsiooni saavutamiseks on materjal surve ja vaakum sisestruktuuriga. Täispumpamiseks saab kasutada autopumpa või kompressorit misjärel karkassi torud annavad vajaliku jäikuse. Kile on valitud selliselt, et see peab vastu ilmastikule, võimaldab printimist ning ühtlasi muudab toote odavaks. Vaakumkihtidega soojustatud välispinnad tagavad kasvuhoonele vajadusel ka arktilised kasutusvõimalused. Kasvuhoonel on integreeritud kastmissüsteem, päevakuuma talletustankid, tuulutus järjestus ja integreeritud valgustus valmidused. Sarnaselt telgile, tuleb kasvuhoone alumine osa vaiadega/kruvidega kinnitada maapinnale. Kasvuhoonet saab juba eelprinditud taimedega, tänu millele on see rõõmus kaunistus ka varakevadel või sügisel, kui kasvuhoones reaalselt midagi ei kasva. Karkass on ehitatud eraldi sektsioonidena, mistõttu kasvuhoone ei vaju kokku, kui üks kontuuridest peaks õhku läbi laskma. Kasvuhoone kuju on poolkera mistõttu tema ruumala kohta on võimalikult väike pindala. Samuti on poolkera puhul minimeeritud tuuletakistus. Kasvuhoonele sajav vihm kogutakse kastmisveeks spetsiaalsete integreeritud rennide abil.
 • Greencube Läänemaa

  Greencube majatehas pakub kiiresti kokkupandavat hoonet peamiselt kriisipiirkondadesse. Hoonel on soojapidav 10 cm paksune puitsein, kahel moel avatav pakettaken ja lukustatav välisuks. Võimalik on juurde tellida nii erinevaid elektroonikaseadmeid, eluks vajalikke sanitaarseadmeid kui ka söögi tegemiseks vaja minevat tehnikat. Kärjekujuline hoone on võimalik kruvikeeraja abiga püstitada ja kokku monteerida loetud tundidega ka mitte-ehitajal. Hoone suurus on 12,5 ruutmeetrit, mis annab hoonele optimaalse hinna- ja kvaliteedisuhte. Konstruktsioonile on tehtud tugevusarvutused, et hooned oleksid tugevad ja turvalised. Hooned on pakitud nii, et neid on võimalik transportida merekonteinerites ja vajadusel isegi helikopteriga. Kokku pakitud hooneid on võimalik ladustada üksteise peale nii, et need oleksid kasutusvalmis ka mitmekümne aasta pärast. Hooneid on võimalik muuta kohandada vastavalt nõudlusele soojapidavamaks ja vastupidi. Lähtudes hoone praktilisest vormist, on võimalik kasutada ehitist ka mitmetes sotsiaalsetes valdkondades. Meeskonna eestvedajaks on Greencube OÜ juht Henri Bekmann.
 • HackMotion Läti

  Meie ideeks on riietus, mis aitab professionaalsetel lumelauduritel paremini treenida. Meie tooteks on nutikas riietus, milles paiknevad sensorid annavad kasutajale reaalajas tagasisidet tema kehahoiaku kohta. Sensoritest saadava informatsiooni läbi on võimalik muuta lumelaudurite sõidutehnikat paremaks.
 • Inventory.com Tallinn

  Inventory.com on B2B (business to business) platvorm väikese ja Euroopa Liidus tegutsevatele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (SME-dele). Tegemist on veebipõhise platvormiga, mis ühendab tööstusettevõtted uute klientide ja tarnijatega üle Euroopa, mille tulemusena kasvab väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete nähtavus ja konkurentsivõime turul.
 • MARKUS Tartu

  MARKUS on tehisintellekt, mis ennustab automaatselt inimese vanust video kaudu ja vajadusel verifitseerib täpse vanuse ID-kaardi abil.
 • METSUR Tartu

  Hetkel peavad metsa hindamisega tegelevad inimesed oma töö tegemiseks kasutama mitmeid erinevaid seadmeid (kõrgusemõõtmiseks, kaugusemõõtmiseks, asukoha määramiseks, tulemuste salvestamiseks). Lahenduseks on luua seade, millega saab kõik need mõõtmised ära teha ja tulemused salvestada. Seadmega kogutud andmetest tekib kaardikiht, kus on võimalik andmeid vaadelda ja teha vajalikke arvutusi.
 • Merkuur OÜ Harjumaa

  Merkuur OÜ arendab välja mobiilsed töötoad, mille eesmärgiks on tutvustada noortele metalli- ja puidusektori ameteid, töövõtteid, -vahendeid ning pakkuda käed-külge viisil võimalust katsetada ametitega seotud tööülesandeid, et tõsta noorte tehnoloogia- ja insenerivaldkondadega seotud karjääriteadlikkust ning konkurentsivõimet. Meie ettevõte soovib anda noortele võimaluse läbi aktiivse osaluse saada reaalne kogemus ametitega seotud töövaldkondadest. Meie viime mobiilse töötoa koos juhendajaga noorte juurde. Noored ei tule õppima metalli- ja puidusektoriga seotud ameteid ega vali insenerikarjääri ning Eesti tööstuses on puudus kvalifitseeritud tööjõust. Meie viime noorteni tehnoloogiavaldkondade praktilise ja ettevõtlusega seotud õpikogemuse, et suurendada noorte karjääriteadlikkust tuleviku erialade valikul. Mobiilsete töötubade idee algataja ja eestvedaja on Lauri Soosaar, kes on hariduselt TTÜ tootearendusinsener ja omab pikaajalist tootmis- ning rahvusvahelist müügitöö kogemust.
 • MovePrep Tallinn

  MovePrep pakub platvormi, mis aitab professionaalidel leida peatumiskoht väljaspool koduriiki ja -linna. Moveprep viib kokku koduomanikud ja rentimisvajadustega inimesed võõrastes linnades.
 • Movex Tartu

  Meie projekti nimeks on MoveX – See on veebikeskkond ja seda toetav androidi rakendus, mis loob otsekontakti veofirma ja teenust vajava kliendi vahel. Eestis on majandusregistri andmeil 6182 litsentsiga veoseveo ettevõtet. Meie klientideks on eelkõige väike veofirmad ja ettevõtted, kes vajavad kiiret transporti alates standartühikust 1 euro alus. Juhtides veofirmat üle 10 aasta, teame, et veoettevõtetele makstav tasu on surutud väga madalaks, kuna vahendusfirmad võtavad kuni 50% protsendi endale. On tekkinud olukord, kus väikefirmad ei suuda enam autopargi eest vastavalt vajadusele hoolt kanda. Statistika kohaselt on eestis iga 3 veosõiduk tehniliselt mittekorras. Oma rakendusega loome olukorra, kus pole vajadust kaasata logistikut, vähendades sellega tellija kulutusi, kui suurendades vedaja kasumit 20-30%.
 • Fanvestory Tallinn

  Kujutage ette, et te soovite investeerida enda lemmikartisti – näiteks Uku Suviste teostesse või loomingulistesse projektidesse, ning teenida koos nendega lühema- või pikemaajalist tulu. Just seda võimalust Fanvestory pakubki! Sisuliselt viime ühisrahastuse uuele tasemele, kus tavapärase toetamise asemel on võimalik investeerida autoriõigusega kaitstud teostesse ja loomingulistesse projektidesse – näiteks kontsertidesse. Fanvestoryl on potentsiaali laieneda teistesse IP-tööstuse valdkondadesse nagu nt filmitööstus, mille esindajad on programmi vastu juba ka konkreetset huvi üles näidanud. Usume, et Fanvestory muudab kogu loometööstuse toimimist märgatavalt läbipaistvamaks nii asjaajamise, aruandluse kui ka rahade liikumise osas, kasutades selleks kõige kaasaegsemaid võimalusi, mille rakendusvõimalusi on alles hiljuti avastama hakatud.
 • Network Planner Tartu

  Network Planner on veebipõhine teenus, mis aitab saitide omanikel kindlaks teha, millised on parimad paigad üle maailma, kuhu oma serverid paigutada, et lehtede laadimine võimalikult kiire oleks.
 • Poirot Systems Tallinn

  Poirot Systems on 21. sajandi alkoholi arvestamise süsteem, mida iseloomustab kiirus, täpsus ja kulude vähendamine. Soovime töötada välja lahenduse, mis aitab määrata ja pidada arvestust alkoholi koguste üle neid pelgalt vaid kaaludes.
 • Power Cost Tutor Tartu

  Kas sina teadsid, et aastast 2021 peavad kõik elamud hoidma energia mõistes oma kulud-tulud tasakaalus. Seda pole praktiliselt võimalik saavutada ilma ise oma elektrit tootmata (näiteks päikesest või tuulest). Kujutate ette olukorda, et igal hommikul tööle minnes näete, et teie maja tarbib hetkel elektrit rahaliselt 0,2 eurot tunnis ja nüüd äkki üks hommik on see 2 eurot tunnis. Tuleb ju ette olukordi, kus triikraud jäi sisse või eelmisest õhtust saunakeris tööle. Kas Sina ei tahaks teada, kui sul nii juhtub? Selleks oleme meie välja mõelnud energiapeegli. Power Cost Tutor on kodune abimees, kes aitab majapidamise elektritarbimises teha nutikaid otsuseid ja säästlikke valikuid. Anname kodutarbijale ülevaate: -palju nad elektrit tarbivad ja mis selle eest maksavad; -palju elektrit toodavad ja seeläbi teenivad; -mis on elektri hind järgmise ööpäeva jooksul. Selle info põhjal saab kasutaja hinnata oma elektritarbimist, ajastada oma tarbimist soodsamale ajale või lasta Power Cost Tutor´il ise oma seadmeid elektrihinna alusel juhtida. Power Cost Tutor pakub tarbijale vajalikku tarbimis- ja hinnainfot, pakendatuna interaktiivsesse peeglisse, et teha nutikaid valikuid!
 • Põll Tartu

  Põll OÜ arendab ja toodab innovaatilisi põllesid, mis lisaks riiete kaitsmisele peegeldavad ka soojuskiirgust ja jahutavad selle kandjat. Põllede arendamise taga on laiapõhjalise taustaga meeskond, kuhu kuuluvad jahutavaid tekstiile arendavad materjaliteadlased. Kauni välimuse annab põlledele tekstiilidisainer ja kõik selle teeb klientidele kättesaadavaks majandusteadlane.
 • Prizza Tartu

  Prizza ehk Proteiini Pitsa on esimene tervislik pitsa Eestis, mille ambitsioon on muuta kiirtoidu olemust. Pitsa head omadused nagu valmistamine kiirus, lihtsus ja maitse on säilinud, kuid kõrvale on jäetud ebatervislikud aspektid. Prizzas on rohkelt valku ja kiudaineid, kuid vähem kaloreid, süsivesikuid ja kuni 5 korda vähem rasva kui teistes pitsades. Lisaks sellele on Prizza gluteenivaba ja valmistatud looduslikest toitainetest. Prizza on mõeldud inimesele, kes tahab maitsvaid sööke süüa, kuid hoolib ka toidu kvaliteedist ja oma tervisest. 10 minutiga on võimalik süüa klassikalist imemaitsvat kiirtoitu, mis on nüüd tänu Prizzale ka tervislikuks muudetud.
 • Senior Gym Tartu

  Senior Gym on projekt, mille eesmärgiks on populariseerida kesk- ja vanemaealiste inimeste regulaarset füüsilist liikumisaktiivsust ning vähendada seeläbi lisakulutusi tervishoiule. Projekti tuumaks on luua kesk- ja vanemaealistele inimestele sobilik liikumiskeskus juhendatud regulaarse ja mitmekesise liikumisaktiivsuse võimaldamiseks. Uudsena Eestis hõlmab see ka jõutreeningu populariseerimist vanemaealiste seas, mis on tõestatud vähendama kukkumisriski tõenäosust ja toetavat iseseisva liikumisvõime säilimist. Soovime luua usaldusväärse partnerasutuse tervihoiusüsteemile, kus oleks võimalik rakendada Põhjamaades levinud perearsti liikumisretsepti. Meie ambitsiooniks on olla igale perearstile tuntud liikumiskeskus, mis pakub teaduspõhist lähenemist ja garanteeritult kvaliteetset teenust oma klientidele. Senior Gym teeb inimesele regulaarse kehalise liikumisega alustamise või jätkamise lihtsaks, turvaliseks ning motiveerivaks. Meie spordiklubis juhendavad inimesi liikumisnõustajad ja füsioterapeudid, pilootprojekt hakkab toimuma Tartu linna näitel, kuid selle potentsiaaliks on kindlasti laienemine Tallinna. Senior Gym tiimi veavad Tartu Ülikooli Kliinikumi füsioterapeudid ja Tartu Ülikooli füsioteraapia magistrandid Eeva-Liisa Sibul ja Eda Vallimäe.
 • Tark Energia Harjumaa

  Kõik serverikeskused kokku moodustavad viienda suurima elektritarbija maailmas. 90% sellest energiast läheb soojusena raisku. Tark Energia idee on serverikeskuste asemel toota nutikad radiaatorid, mis võimaldavad hajutada serverid majapidamiste vahel ning kasutada eralduvat soojust kodude kütmiseks.
 • TempID Harjumaa

  TempID on ühekordselt kasutatav tark-kleepekas, mis mõõdab ja salvestab kehatemperatuuri ning kannab patsiendi IDd. Kehatemperatuuri andmed on loetavad mobiilse seadmega. Toode on kasutatav nii haiglates kui kodus. TempID suurendada kehatemperatuuri mõõtmise täpsust ning sagedust ja vähendab õdede koormust mõõtmisprotseduuri teostamisel. Toode muudab ka patsiendi olemise mugavamaks, kuna protseduure on vähem ja patsient ei ole vaja sagedaste mõõtmiste jaoks ühendada seadmete külge. Kodukasutajale teeb TempID väikelapse palaviku jälgimise mugavamaks ja täpsemaks võimaldades saada täpsed ning sagedased palaviku tulemused ja saata andmed mugavalt arstile.
 • Topsiring Tallinn

  Topsiring asendab avalikel üritustel ja linnatänavatel ühekordsed joogitopsid vastupidavate ja pestavatega, tõhustades seeläbi ressursikasutust ja vähendades saastet. Topsiring pakub korduvkasutatavate topside teenust koos nende logistika, pesemise, ladustamise ja vajadusel teenindava personaliga.
 • Vaga Aed Harjumaa

  Vaga Aed toodab ja turustab kuiva leivajuuretist ning rohelist jahu külmkuivatatud nõgesest, naadist ja maltsast. Meie kliendiks on teadlikud kodukokkajad, kes ihkavad tagasi toidutraditsioone. Kuiva leivajuuretisega teeme revolutsiooni leivateos, sest kuiv leivajuuretis sisaldab elusaid piimhappebaktereid nagu traditsiooniline juuretiski. Bakterid on valitud hoolika selektsiooni teel jahust ja veest alguse saanud spontaanse juuretise uuendamise käigus. Nende abil valmistatud leib on ilusa tekstuuriga ja maitseb hästi. Kogu protsess toimub vaid ühes etapis ehk ära jääb haputaina ettevalmistamine. Samuti pole vaja jätta igast leivateost alles väikest tainapätsi järgmiseks leivaküpsetuseks, mis puhul alati ei õnnestugi sama maitsega leib saada. Küll aga võib kuivjuuretist kasutades leivakvaliteedi stabiilsuses kindel olla. Juuretis sälib külmikus pool aastat ja leiva saab mugavalt ahju panna siis, kui selleks tuju tuleb. Meie rohejahud on smuutisse, suppi, omletti ja mujale toitudesse niisama head kui vegankirjandusest paljukiidetud värsked umbrohud. Nõgesejahust saab ohutut rohekat värvi nii toiduaine- kui ka ravimitööstusele. Koostöös toidulaboriga selgitame välja võimalikult täpsed andmed oma toodete toitainete sisalduse kohta. Esmalt soovime saavutada tuntuse kodututrul ning edasi võtame fookusesse Rootsi jaeturu.
 • VITS: virtuaalne töökeskkonna spetsialist Tallinn

  Igas ettevõttes või organisatsioonis peab olema määratud töökeskkonnaspetsialist (TKS). Küll aga on levinud praktika hoopis see, kus töökeskkonnaspetsialisti kohustused delegeeritakse teiste töötajate vahel ära, hoides kokku nii ressursi kui töömahu arvelt. Meie lahenduseks on luua keskkond – VITS – kus saab hallata töötervishoiu ja -ohutuse dokumente. Näiteks võimaldab keskkond koostada töökeskkonna riskianalüüsi, ohutusjuhendeid ja teisi seadusega nõutud dokumente. VITS aitab korraldada tõhusamalt töötervishoidu ja -ohutust organisatsioonis.
 • Woodprint Võrumaa (Rõuge)

  Woodprint arendab ja müüb puidupilte. Armsad perepildid puidul kaunistavad iga kodu ega lase mälestustel tuhmuda. Materjalina lisab puit pildile väärtust, olgu siis trükipinna või käsitööraamina. Puidupilt on väärt valik, kui soovid tähenduslikke fotosid esitleda erilisel moel. Woodprindi kliendid on pereemad, kes soovivad nautida emotsionaalselt kalleid pilte oma kodu seintel. Me müüme oma tooteid lastega peredele ja fotograafidele Euroopas. Toodete tellimine toimub kodulehe e-poe kaudu. Samas pakume nõustamist piltide valikul ja seinale paigutamisel. Woodprint on pereettevõte, mille eesotsas on Võrumaal Rõuges elavad nelja ägeda lapse vanemad Grethe Rõõm ja Taavi Karu. Grethe kirg on pildistamine, Taavi loob jäädvustatu tähenduslikeks teosteks.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: