Toetajad

Ajujahi konkurss sünnib era- ja avaliku sektori koostöös, mille ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). SEB Eesti on olnud Ajujahi partneriks ja peatoetajaks esimesest hooajast. 2016. aastast on Ajujahi suurtoetajateks ka Elisa Eesti, 2019. aastast Maxima Eesti ja 2020. aastast Microsofti Eesti müügi- ja arendusüksus.

Miks üldse Ajujahti toetada? «Hea idee teostamine vajab häid partnereid. SEB kogemus uute ettevõtmiste toetamisel on pikaajaline. Koos meiega on sirgunud mitmed tänased tippettevõtted. Lisaks kapitalile anname alustavale ettevõtjale head nõu, kuidas tippu jõuda. Ettevõtlus ei ole vaid äri – ettevõtlikud inimesed loovad töökohtasid ja paremat tulevikku. Aitame majandusel koos kasvada,» ütles SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik.

«Elisa jagab startapilikku mõttemalli mitmes mõttes, muuhulgas ka oma igapäevatöö korraldamisel. See võib küll paista suurettevõtte puhul pisut vastuolulisena, kuid tegelikkuses muudab meie töö efektiivsemaks,» põhjendab Elisa tegevjuht Sami Seppänen toetust Ajujahile.«Oleme ettevõtluse ja uute generatsioonide usku ning põnevatele ideedele kaasaelamine Ajujahi näol on võimalus ka ise jätkuvalt kasvada,» kinnitab Seppänen. Elisa on Ajujahi suurtoetaja, panustades nii žüriis kui mentorprogrammis.

Maxima Eesti tegevdirektor Edvinas Volkase sõnul sai ettevõte innustust liituda Eesti suurima äriideede konkursiga viimaste aastate eduloodest, mis kinnitavad, et häid ja uuenduslikke lahendusi on võimalik pakkuda nii jaekaubandusele kui toiduainetööstusele. «Jaekaubanduses on nii palju erinevaid protsesse, mis mõjutavad klientide ostukogemust. Loodame, et sisulise koostööna leiame nii inspiratsiooni kui uusi põnevaid lahendusi, mida nii Maximas kui miks mitte ka mujal kaubandussektoris kasutusele võtta,» lisas Volkas.

Microsofti arenduskeskuse juhi Tanel Ermi sõnul tahavad nad toetada suurelt unistamist. “Me elame väikeses riigis, aga Skypest välja kasvanud Microsofti arenduskeskus Eestis on näide, et väikesed, aga ambitsioonikad jõuavad kaugele. Maailmas leidub vähe sellise hajaasustusega ja globaalses mastaabis väikse rahvaarvuga riike nagu Eesti, kuhu tehnoloogiahiiud järjepidevalt investeeriks,” ütles Erm. Samuti loodavad nad Ajujahil näha tehnoloogilise taibuga tiime, kes oleksid tulevikus head koostööpartnerid ka korporatsioonidele.

Ajujahi konkursi toetajad

 • Advokaadibüroo TRINITI

  “Oma äriga alustavad ettevõtjad peaksid teadvustama, mida võib kaotada juhul, kui olulised lepingud on sõlmimata või dokumentides valitseb õiguslik ebaselgus. Kui meie uksest astub sisse iduettevõtte esindaja, siis enam kui pooltel juhtudel räägitakse sellest, et korrektne osanikevaheline leping jäi sõlmimata. Tagantjärgi lähevad sellised olukorrad asutajatele väga kalliks maksma. Keegi võib jalutada minema intellektuaalse omandiga, keegi võib hakata nõudma põhjendamatult suurt osalust ja nii edasi. Meie liitusime Ajujahiga selleks, et Ajujahi tiimidel niisuguseid olukordi ei tekiks,” selgitas Ergo Blumfeldt.

 • Pärnu linn

  «Toetame Ajujahi äriideedekonkurssi, kuna näeme selles suurt kasutegurit Pärnu linna ettevõtluskeskkonna arendamisel. Meie jaoks on oluline innovatsiooniteadlikkus ning toodete ja tehnoloogia areng. Tänu konkursile saame innovaatilisi mõtteid toetada ning tuua Ajujahi teadmised ja kogemused Pärnu alustavate ettevõtjateni,» ütles Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Katrin Õunap.

 • Tartu linn

  Tartu Linnavalitsus toetab Ajujahi konkurssi, et aidata kaasa ettevõtlikkuse arenemisele heade mõtete linnas. Lisaks kannab Tartu Linnavalitsus hoolt selle eest, et välja saaks antud eriauhind uue ja innovaatilise ettevõtte loomiseks Tartu linnas.

 • Tallinna linn

  Tallinna linn on toetanud Ajujahti alates konkurssi loomisest. Pealinn toetab Ajujahti selleks, et idufirmad suudaksid Eesti majandusele uue hoo sisse puhuda.

 • Saue vald

  “Ajujahi kaudu suuname omavalitsuse vahendeid nendesse ühiskondlikesse muutustusse, mida kogukonnana oluliseks peame. Ajujahilt on saanud tuule tiibadesse mitmed maamajandusele uut tähendust andvad algatused. Mikro-ettevõtetest võib tuua välja Saue vallas tegutseva HoneyPower’i. Parimaks näiteks võib pidada kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Timbeteri, mis ekspordib toodet nii Leetu kui Uus-Meremaale. Tahaksime näha seda, et uue Saue ühendvalla territooriumil elavad inimesed paneksid pead tööle ning mõtleks samuti välja midagi sellist, millega saaks rikastada ülejäänud maailma siit samast Saue vallast,” rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

 • Tartu Loomemajanduskeskus

  Tartu Loomemajanduskeskus on Ajujahile oluline partner, et tuua veelgi rohkem uudseid lahendusi loomesektorisse ja aidata neil jalad alla saada.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: