Kust ja kuidas leida oma äriidee?

Äriideega alustamisel ei ole ette anda ühte õiget valemit või raamatut, kust see leida. Küll aga saame jagada lihtsaid suuniseid ja soovitusi, kust äriidee võib sündida või kust selle leidmisel alustada võiks.

#1 Lahenda enda aktuaalne mure

Kui mingi mure või takistus segab sind töötamast või eraelu mugavamalt elamast – võta see ette, analüüsi ja mõtle, milliste eri nurkade alt saaks probleemi lahendada. Ajujahi võitnud Timbeteri meeskonnal oli vaja kiirelt mõõta palke: mõtlesid välja lahenduse, kuidas seda saaks teha ja küsisid abi ka IT-meestelt.

#2 Leia probleem enda ümbert

Ajujahi meeskond ja finaali jõudnud Bikeep sai 2010date alguses aru, et igal kevadel on uudistes järjekordne laine rattavarguseid ja see on suur probleem. Loomulikult – kui head rattalukku kaasas pole või see lihtsalt lõigatakse sinu poeskäigu ajal katki, on jube tüütu rattaga ringi sõita. Seepärast mõtlesid nad välja telefoniga lukustatatavad tugevast materjalist rattahoidlad, mis oleks üle linna laiali. Ja näe – inimesed kasutavadki Bikeepi rattajaamu usinalt.

#3 Jälgi trende ja proovi neist sammukene ees olla

GoWorkABiti loojad nägid, et traditsioonilised personaliotsingu firmad on liiga kallid ja kohmakad selleks, et leida kiire vajadusega lühiajalisi abikäsi kui keegi jäi ootamatult haigeks või lahti on vaja pakkida suurem kogus kaupa. Appi tuli tehnoloogia ja nagu öeldakse, muu on juba ajalugu.

#4 Tee koostööd teadlastega ja teadusasutustega

Neljandaks – tunne mõnda teadlast või leiutajat. Ära pelga ülikoolide akadeemilisi üritusi – nii mõnigi kord on akadeemilises kestas peidus leidlike ja kasulike ideedega fanaatikud, kes on kaua aega unistanud, et saab oma ideid rakendada ka eraettevõtluses. Võta tal nööbist kinni ja too ta endaga koos Ajujahile.

#5 Kopeeri toimivat

Mis siis, et Uber alustas 2009. aastal? Tee sama, aga veelgi mugavamalt, võttes arvesse nii kohalikke olusid kui originaaltoote puudusi. Taxify tegi just nii 2013. aastal, kui Uber veel Ida-Euroopasse polnud jõudnud ning vennad Villigud on nüüdseks üle-euroopalised eeskujud.

#6 Jälgi oma unistusi

Kui sulle ikka väga meeldib midagi teha, siis võta lihtsalt kätte ja proovi – äkki saab sellest äri vormida.

 

Vaata rohkem lugemissoovitusi ja materjale äriidee leidmisel ja sellega alustamisel siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: