Top 30 ideed

ENERGEETIKA JA KESKKOND

 • EasyHybrid

  EasyHybrid Tallinn

  Tegemist on järelpaigaldatava seadmega kõikidele mootoritele (veokid, bussid, laevad, jms), mis muudab sõiduki hübriidiks. Sisepõlemismootoriga sõidukitele paigaldatakse elektrimootor/generaator, akupakk ja unikaalne EasyHybrid'i tehisintellektil põhinev iseõppiv tarkvara. Tiimi eesmärgiks on vähendada taastumatute fossiilsete kütuste (bensiin, diisel) kasutamist ja viia õhku paisatavate heitgaaside kogus miinimumini. Projekti tehnilise poole eest vastutab autoelektriku haridusega Breit Pata. IT, programmeerimine ja kõik sellega seonduv on Kristjan Pata vastutusala. Projekti üldjuhtimise eest seisab hea Jarmo Mätnikov.

INFO- JA KOMMUNIKATSIOONITEHNOLOOGIA

 • Checkspot

  Checkspot Tallinn

  Äpp, mis on mugavaim, soodsaim ja kiireim lahendus leidmaks lähimaid söögikohti. Toitlustusteenuste 1,17 triljoni euro turul (USA, Euroopa) lahendab tiim kahte suurt probleemi: tühjad kohad päeva lõikes (demand based pricing) ja tellimuste prognoosimine (predictive ordering technology).
 • Cognitive Billboard

  Cognitive Billboard Tallinn

  Cognitive Billboard on tarkvaraplatvorm, mis võimaldab välireklaami müüjatel pakkuda demograafiliselt sihitud reklaami. Cognitive Billboard'i reaalaja pildituvastuse tehnoloogia tuvastab möödujate vanusegrupi ning soo ja näitab vastavalt sellele reklaami. Reklaami ostja saab statistilise ülevaate millised demograafilised grupid ja kui palju tema reklaami on näinud ja maksab vastavalt sellele. Tänane reklaamipinna ajapõhine rentimine muutub väärtuspõhiselt hinnastatud teenuseks (kui palju jõuab reklaam soovitud sihtgrupini), mis on kasulikum nii reklaamiostjatele kui -müüjatele. Cognitive Billboard asutajad on Oliver Stimmer ja Markus Karileet. Oliver on 5+ aastase IT projektide juhtimise kogemusega arendusjuht, kes vastutab meeskonnas äriarenduse eest. Markus on 10+ aastase kogemusega tarkvaraarhitekt, kes seisab meeskonnas hea tehniliste lahenduste toimimise eest.
 • CompAct

  CompAct Tartu

  CompAct loob ettevõtetele ja asutustele mõeldud interaktiivset tööriista, mis aitab neil ressursse ja kulusid kokku hoida. CompAct muudab keskkonnasõbraliku käitumise lihtsaks ja lõbusaks väikeste mänguliste meeldetuletuste ja ülesannete abil, mida saab lahendada nii individuaalselt kui tiimides. Töötajaskonna kaasamiseks kasutab CompAct juturobotit (ingl chatbot), mis annab neile igapäevaseid meeldetuletusi ja nõuandeid. Selle tulemusena hoiab ettevõte olulisel määral kokku kulusid ning loob endast rohelise kuvandi. Lisaks suureneb töötajate ühtekuuluvustunne, motivatsioon ning produktiivsus. Antud juturobotit (chatbot’i) saab lihtsalt integreerida juba ettevõttes kasutatavate programmidega nagu Skype, Slack ja Messenger. CompAct teeb kulude kokkuhoiu visuaalseks, andes töötajatele ja ettevõttele tagasisidet nende igapäevastest edusammudest. Tiimi seob ühine huvi jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse vastu. Olemas on tugev äriline ning keskkonnaalane taust. Tiimi asutaja on Egle Truska, tegevjuht Kaisa Hansen ning arenduse ja turunduse eest vastutaja on Marie Udam.
 • Cookers/Eaters

  Cookers/Eaters Tallinn

  Äpp, mis aitab näljastel inimestel leida enda lähistelt toitu.
 • GoInvite

  GoInvite Raplamaa

  GoInvite on inimeselt inimesele koduürituste äpp, mis viib kokku võõrustajad ja külalised luues uue koduürituste kultuuri. Pubid ja klubid on minevik, avatud koduüritused on tulevik. GoInvite’I abiga void enda juures korraldada näiteks lauamänguõhtu, kodukontserti, kokanduskursuse vms. Seejuures on võimalik kohtuda põnevate külalistega ja teenida rahalist tulu. GoInvite idee sündis kahe õe, Evelin ja Enelin, soovist luua mugav lahendus inimestele, kes hindavad personaalsemaid elamusi, soovivad leida uusi tuttavaid ja teenida lisatulu. Õdesid ühendab enesekindlus ja särtsakus ning täiendab erinev teadmistepagas. Evelinil on üle 10 aasta kogemust turundusjuhina nii meelelahutus- kui finantssektoris ning Enelin omab äri- ja süsteemianalüüsi teadmisi tarkvaraarenduses.
 • HIVE

  HIVE Tartu

  HIVE on pilvepõhine lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks. HIVE aitab droonidel, robotitel ja teistel GPSiga varustatud autonoomsetel süsteemidel positsioneeruda, navigeeruda ning neid jälgida 1cm täpsusega. Meeskonda juhivad eelmisel aastal e-residentideks kandideerinud ja Eesti firma kaasasutaja Simon Litvinov ning Dmitrii Kislenko. Meeskonnaliikmete hulgas on nii insenerid, matemaatikud kui tarkvara- ja äriarendajad.
 • HopKid

  HopKid Tallinn / Harku vald

  HopKid on sõidu- ja saatmisteenus laste turvalise ja mõnusa liikumise korraldamiseks. HopKid aitab planeerida laste sõidutamist ja saatmist, teeb maapiirkondades elavatele lastele huvihariduse ja teised teenused kättesaadavaks, sõidutab ja saadab väiksemad lapsed uksest-ukseni ja annab lapsed vastuvõtjale üle. HopKid on infovahetuse keskkond ja viib kokku laste liikumise eest vastutavad isikud ja sõiduteenuse pakkujad ning Hopkid-i abil saavad ühe kogukonna lapsevanemad planeerida ja korraldada laste kogukondlikku transporti. HopKid meeskonna moodustavad erinevate valdkondade esindajad tagades vajalikud oskused ja kompetentsi teenuse arenduseks: Jana Valliste (turundus, koolitus), Kristiina Sipelgas (turunduse, teenusedisain, finants), Tuuli Talvik (finants, kasutajatugi), Silver Aabjõe ning Taavi Juursalu (tehnoloogiline arendus). Rakenduse saab alla laadida Google Play Store’ist. Me usume, et HopKidiga võidavad vanemad aega ning kõigil lastel on ühtmoodi võimalus omandada head haridust ja arendada oma andeid.
 • Kiir.io

  Kiir.io Tallinn

  Kiir.io arendab majandustarkvarade API platvormi, mis toob kokku raamatupidamisprogrammide, e-poodide, laenuandjate ja laiemalt finantstehnoloogia lahenduste rakendusliidesed. Kui rakendusliidesed aitavad automatiseerida andmevahetust, vähendada andmesisestusega kaasnevaid vigu ning toovad andmevahetuse reaalaega, siis liideseid koondav platvorm aitab säästa aega ja raha, mis kuluks 1:1 integratsioonide ehitamisele. Kiir.io on kasvanud välja oma vajadusest - tiim arendab ka cash management lahendust BudgetMatador, mis toetub raamatupidamis- ja pangaandmetele. Kui avatud panganduse maastikul on eri platvormid juba arenduses, siis majandustarkvaradega liidestamiseks Läänemere regioonis lahendus puudub.
 • Parked.

  Parked. Tallinn

  Parked. on lihtsalt öeldes Airbnb rekkatele. Iga päev otsib ligi pool miljonit pikamaa-veoautojuhti üle Euroopa kohta, kuhu puhkeajaks parkida. Vaba koha leidmiseks tuleb külastada umbes nelja parklat ja selleks kulub umbes kaks tundi väärtuslikku tööaega. See on raisatud aeg, kütus, raha ning üleliigne reostus. Siin tulebki abiks platvorm, kuhu on ühendatud parkimiskohad üle Euroopa. Info antakse edasi reaalajas ning juhtidel on võimalus näha vabade kohtade olemasolu, distantsi parkimiskohani ja kohapealseid lisavõimalusi nagu näiteks tualett ja dušš. Juhtidel on võimalik endale koht ette reserveerida ning päev meelerahus lõpetada. Tänu sellele lahendusele saab juht sõida kaugemale kui muidu ja potentsiaalselt jõuab ta ka varem sihtkohta hoides seeläbi kokku mitmeid kulutusi. Parked. tiim on aastatepikkuse ettevõtluskogemusega ning kõik on olnud ka varasemad startup founderid.
 • SecureBadger

  SecureBadger Tallinn

  SecureBadger muudab kinnisvara üürile andmise olulisemalt turvalisemaks ja mugavamaks läbi põhjaliku andmeanalüüsi ja masinõppe. Üürniku valiku tegemine muutub lihtsamaks tuginedes analüüsile, mitte kõhutundele. Uuenduslik taustakontroll arvutab üürimaksehäire tekkimise kui ka lepingutingimuste rikkumise tõenäosuse. Seega suureneb läbipaistvus ja usaldus - üürileandja võib kindel olla, et üürnik käitub heaperemehelikult tema varaga ja maksab õigeaegselt. SecureBadgeri tegevjuht on Teele Annus, vastutades ettevõtte strateegiaga eest ning suheldes klientidega, et arendada ning viia nendeni erakordne toode. Tiimi IT arendusjuht on Mikk Laos ning tema vastutab platvormi arhitektuuri, arenduse ning testimise eest. SecureBadgeri äriarenduse juht on Mari Topolev.
 • Stickify Tartu

  Stickify on jagamismajanduse platvorm, mis viib kokku autoomanikud ning meediafirmad, luues kleebisreklaami paigaldamise võimaluse autodele. Platvormil on kaks osapoolt: 1. Teenusepakkujad - autoomanikud, kes soovivad teenida passiivset lisasissetulekut, andes oma auto välispinda rendile endale sobiva sõnumi ja suurusega reklaamideks. Autojuht saab ise valida, millistes kampaaniates ta osaleda soovib; 2. Kliendid – reklaami- ja meediaagentuurid, kes soovivad oma klientide toodet ja sõnumit linnapildis tulmuslikult nähatavaks teha. Stickify platvorm sisaldab kliendiliidest, mille kaudu nad saavad valida kleebisreklaamideks sobiva autopargi, geograafilise fookuse ning samuti tööriistad, millega mõõta ning visualiseerida kampaania nähtavust. Stickify meeskond koosneb pikaajalise ettevõtluskogemusega meestest: Taavi Uudam (Key Account manager), Helver Tõkke (CFO), Reimo Daum (CTO), Peep Saar (CEO).
 • Toddler

  Toddler Tartu

  Toddler teeb lapse arengu jälgimise ja temaga seotud mälestuste salvestamise lihtsaks ja mugavaks. Toddler on turvaline 24/7 ligipääsetav veebipõhine beebipäeviku rakendus, mis võimaldab lapsevanemal ühte keskkonda üles laadida lapsega seotud pildid, videod ja sõnalise info. Juhul, kui peres on kasvamas mitu last, saab nende kõigi arengut jälgida ühe konto alt. Salvestatud mälestusi saab paari klikiga jagada teiste pereliikmetega. Nutikas meeldetuletussüsteem hoolitseb selle eest, et ükski oluline arenguetapp ega mälestus ei jääks salvestamata. Rakendus annab lapsevanemale teaduspõhisusele tuginevat infot, millised on konkreetsele arenguetapile eakohased füüsilised ja psüühilised oskused. Beebipäevikusse salvestatud infot on hiljem võimalik küljendada personaalse kujundusega beebiraamatuks, mida on soovi korral võimalik endale koju tellida. Toddler on ideaalne abimees aitamaks lapsevanematel süstemaatiliselt salvestada mälestusi, mida on rõõm meenutada nii vanematel ja tulevikus lastel endil. Toddleri meeskond usub, et pere on suurim väärtus ja ühised hetked väärt salvestamist.
 • WalkTalk Partners

  WalkTalk Partners

  WalkTalk on regiooni ainus geolokatsiooni-põhine keeleõpperakendus. Lülitades WalkTalk’i sisse, ilmuvad nutitelefoni ekraanile i väljendid ja fraasid, mida just selles situatsioonis suhtlemiseks vajatakse – poes, kohvikus, tänaval jm. Esimesed iseseisvad sammud keele õppimisel on kõige raskemad ja just siin tulebki appi WalkTalk. Akadeemilised uuringud kinnitavad, et õpitava keele saab selgeks siis, kui seda ka reaalsuses kasutama hakata.

SOTSIAALNE ETTEVÕTLUS

 • Lauamäng ALU

  Lauamäng ALU Tallinn

  ALU on abstraktne ruudustikupõhine strateegiamäng kahele mängijale, mille eesmärgiks on kontrollida vastasmängijast suuremat ala. Ala kontrollimiseks kasutavad mängijad mängunuppe ning erinevaid tegevusi, kulutades selleks piiratud koguses saadavalolevaid ressursse. ALU mängulaud on valmistatud puidust ning on täielikult taktiilne, mistõttu on võimalik mängu iseseisvalt mängida ka näiteks sügava nägemispuude ning motoorsete häiretega inimestel. Tänu sellele saavad erivajadustega inimesed tunda end igas seltskonnas võrdväärsena. Mäng arendab mängijate strateegilist mõtlemist ning planeerimisoskust. Pimedatele ja nägemispuudega inimestele lisandub ka pinna peal info lugemise ja orienteerumisoskuse arendamine. Meeskonnast leiab graafilise disaini teadmiste ja oskustega inimesi, lisaks on tiimis ka turundusele ja müügile spetsialiseerunud liige.
 • Edible

  Edible Tartu

  Edible toodab söödavaid toidutarvikuid, mille peamiseks eesmärgiks on asendada plastmassist ühekordseid söögiriistad. Tiimiliikmete hulgas on kolm Hugo Treffneri Gümnaasiumi abiturienti Georg, Brett ja Tristan.
 • Edumus

  Edumus Tallinn

  Edumus on programm, mille kaudu saavad töötavad spetsialistid kogutud teadmiste- ja oskustepagasiga Eesti hariduse arengusse panustada õpetades ühes koolis ühele klassile ühte ainet. Seeläbi tahetakse haridust noortele mitmekesisemaks muuta ning õpetajate puudust leevendada. Et seda teha, leitakse spetsialistid, kellel on eeldused õpetamiseks olemas; viiakse nad läbi koolitusest, et nad end klassi ees võimalikult mugavalt saaksid tunda ning nõustatakse ja toetakse neid kogu õpetamisprotsessi jooksul. See tagab nii õpetamise kvaliteedi kui ka kooli-, töö-ja eraelu tasakaalu.
 • Võõras Sõber

  Võõras Sõber Harjumaa

  Alates 01. jaanuarist 2019 on iga ettevõtja kohustatud täiendama töökeskkonnaalast riskianalüüsi psühhosotsiaalsete riskide analüüsiga ning koostama tegevuskava tuvastatud ohtude ennetamiseks ja vähendamiseks. Nagu kiiver ja kindad kaitsevad töötajat füüsiliste vigastuste eest, tuleb leida vahendid ka vaimse tervise kaitseks ja just seda lahendust "Võõras sõber" ettevõtetele pakubki. “Võõras sõber” on uutmoodi nõustamisformaat, mis näeb ette kuni kolmetunnise konfidentsiaalse nõustamissessiooni töötajale tööandja kulul, et ennetada ja vähendada vaimset tervist puudutavaid riske. “Võõras Sõber” on välja töötanud süsteemi, mis võimaldab töötajal jääda anonüümseks (ehk tööandjani ei jõua info, kes tema töötajatest teenust kasutas), kuid tööandjal tasuda siiski ainult reaalselt toimunud sessioonide eest. Samuti on tööandjal võimalus reguleerida, millises üldmahus ta nõustamist oma töötajatele mingis ajaperioodis võimaldab. Nõustamine pakub töötajale turvalises ja konfidentsiaalses õhkkonnas erapooletut tagasisidet mõtetele, ideedele ja probleemidele ning annab võimaluse endasse vaadata, et seada eesmärke paremaks toimetulekuks ja kohanemiseks uute olukordade, tingimuste või inimestega.

TERVIS JA BIOMEDITSIIN

 • Hambakaitsegeel Frenzy

  Hambakaitsegeel Frenzy Raplamaa

  Hambakaitsegeel Frenzy on hambaaukude ennetusvahend, mis on mõeldud kasutamiseks väikelastele juba peale esimeste hammaste lõikumist. Lapse suuhügieeni toetamine looduslikust ksülitoolist geeli manustamisega on lapse jaoks ohutum ja vanema jaoks mugavam alternatiiv ksülitoolpastillide purustamisele. Koduste vahenditega on peaaegu võimatu hinnata enda/ laste hammaste seisukorda või kui hästi on hambapesu teostatud. Iga vanem aga soovib teha kõik, et ta laps oleks terve ega peaks kannatama valu. Hambahaiguste ennetuses on see võimalik. Söögikordade järel paari grammi ksülitooli tarbimise tõhusust on tunnustatud juba aastakümneid. Soome on rakendanud selle meetme isegi riikliku tervisedendusprogrammi jagades toidukorra osana täisksülitoolpastille nii lasteaedades kui koolides. Tiimijuht Hedy Lehtmets on omandanud Tartu Ülikooli rahvatervishoiu eriala magistrikraadi epidemioloogia suunal, tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on olnud laste suuõõnehaiguste ennetamine. Varasemale õppe- ja töökogemusele tuginedes on Hedy veendunud täisksülitooltoodete vajalikkuses ja kättesaamatuses meie inimeste jaoks ning on alustanud ksülitoolpastillide müüki läbi veebipoe ja hästivarustatud hambaravikeskuste. Spetsialistide ja klientide tagasiside on aga suunanud ideeni alustada ksülitoolgeeli tootmist väikelastele.

TÖÖSTUS JA DISAIN

 • Groveneer

  Groveneer Harjumaa

  Groveneer on ainulaadse “tõmba-ja-kleebi” kinnitusega naturaalsest tammepuidust puitpaneel, mis aitab lihtsalt ja mugavalt luua unikaalse seinamustri või muuta tavalise seina puitseinaks. Unikaalsed puitpaneelid on nii lihtsalt paigaldatavad, et sellega saab hakkama igaüks - ilma ühegi tööriistata. Lihtsalt tõmba ära kaitsekiht, kleebi ja tehtud. Erinevad vormid ja mõõdud sobituvad omavahel nii, et iga kord tekib uus ja ainulaadne muster. Potentsiaalsete kombinatsioonide arv on praktiliselt lõputu. Groveneer on juba lõppviimistletud kõvavahaõliga ning pärast paigaldust ei vaja mingit järeltöötlust. Sama lihtne on ka hooldus - piisab kergelt niiskest lapist. Tiimi juht on Hmmm Creative Studio looja Karl Saluveer ning peadisainer Mihkel Masso. Samuti on tiimis pikaajalise kogemusega ärijuht Kaupo Kala. Groveneeeri tootmis- ja paigaldusspetsialistiks on Heigar Kütt.
 • Lumebot

  Lumebot Tallinn

  Lumebot arendab roboteid, mis suudavad parkimisplatse iseseisvalt lumest puhastada. Robotid puhastavad platsi vastavalt ilmastikuoludele ning tagavad alati mugava ligipääsu nii autodele kui jalakäijatele. Lumekoristuseks mõeldud traktorid ja laadurid on väga kulukad. Sobiva varustusega laaduri hinnad algavad 40 000 eurost, mis on hooajalise vajaduse katmiseks suur investeering. Isesõitva roboti hind on kümme korda madalam ning see ei vaja tööks inimestelt sisendit. Lumebot on mõeldud parkimisplatsidele, kus on vähemalt 50 parkimiskohta. Kuna meie teenust osutavad robotid, siis hind on oluliselt soodsam kui praegustel teenusepakkujatel. Teenuse täpse hinna määrab parkimisplatsi suurus ning konkreetsed vajadused.
 • SUP varustuse rendiautomaat

  SUP varustuse rendiautomaat Harjumaa

  SUP (Stand Up Paddleboarding) on varustuse automatiseeritud rendilahendus, mis võimaldab madalate kuludega alustada viimase aja ühe kiiremini kasvava vabaajategevuse varustuse rendiäriga muutes ala ennast ehk suppamist kättesaadavamaks inimestele üle kogu maailma. Tiimi ambitsioon on müüa oma lahendust vee-äärsetele puhkekeskustele, hotellidele, resortidele ja ka kohalikele omavalitsustele üle maailma. Tiimi juht Janek Tigane omab pikka kogemust ekspordimüügis ning on viimased kolm aastat ka Suppama nimelise ettevõtmise ning SUP valdkonna üks eestvedajajaid Eestis. Tiimi liige Rando Rosenthal omab magistrikraadi tootearenduses ning töötab Helsingi laevaehitustehases disaineri ja projekti koordinaatorina.
 • VooreMET

  VooreMET Jõgevamaa

  VooreMET OÜ arendab karjakasvatajatele sobilikku juhtimissüsteemi, milles on omavahel seotud põlluraamat, karjaraamat ja laoraamat– kõik ühes keskkonnas. Juhtimissüsteem tagab kogutud andmete säilimise ettevõttes, et põllumees saaks läbi andmeanalüüsi teha kaalutletud otsuseid edasiste tööde ja investeeringute planeerimiseks, mis kokkuvõttes suurendab põllumajandusettevõtte kasumit. VooreMET FUME-iga liidetakse põllumajandusettevõttes kasutuses olevad masinad kokku ühte mobiilirakendusse, kus põllumees saab näha tehtud töödele kulunud kütusekulu reaalajas või pikema aja vältel. Selle põhjal on võimalik teha ettevõtjal põhjendatud otsuseid näiteks põldude uuendamiseks, masinapargi valikuks, sõidustiilide ja tööparameetrite muutmiseks, samuti vajadust seadeldis või inimene välja vahetada. Masinapargi haldussüsteem VooreMET FUME aitab targalt juhtida oma tänapäevast ettevõtet. Meeskonna eestvedajaks on põllumajandusliku tausta ja 10-aastase insenerikogemusega Eero Merisalu. Meeskonda kuuluvad lisaks IT-spetsialist, elektroonik, põllumees ja ametnik.

TURISM JA TEENUSMAJANDUS

 • Loosetrails Hiiumaa

  Isereisijale mõeldud Loosetrails rakendus koondab endas külastuskeskkonna infot, mis kogutakse kokku avalikest andmebaasidest (RMK, Google Maps, Facebook jne). Andmebaasi täiendab kohalikul tasandil piirkonna turismitöötaja, kes kontrollib ja vajadusel täiendab kogutud infot. Rakendus võimaldab kasutajal luua etteantud ajaraamis piirkonnapõhist reisiplaani vastavalt oma eelistustele, milleks on külastusaeg, algus- ja lõpppunkt ning erinevad huvi pakkuvad kategooriad. Rakendus koostab teekonna koos ajaplaaniga vaatamisväärsustest, söögi- ja ööbimiskohtadest ning sündmustest - näiteks saab religioonihuviline teekonna kirikutest, pühapaikadest ning teele jäävatest söögikohtadest, kunstihuviline näitustest jne. Maapiirkondades, kus külastusobjektid asuvad suurte vahemaade taga (Hiiumaa, Võrumaa jne) on realistlikku reisiplaani üsna keerukas teha. Hajaasustusala puudutav info on sageli halvasti kättesaadav ning puudulik, ja seda tuleb otsida mitmetest erinevatest allikatest. Loosetrails on mõeldud reisijaile, kes eelistavad digilahendusi paberkandjale ja kelle jaoks aeg, andmete õigsus ja info kättesaadavuse hõlpsus on määrava tähtsusega. Tiimi juht ning arendustöö eest vastutaja on Taavi Juursalu Samuti on meeskonnas disainer Kaarel Metsaots ning nõustaja Anni Toom.
 • Drivest (Shared Mobility)

  Drivest (Shared Mobility) Tallinn

  Drivest on inimeselt-inimesele autojagamise platvorm, mis viib kokku autoomanikud, kes soovivad teenida lisatulu, ja inimesed, kellel pole vajalikul hetkel ligipääsu sõidukile. Drivest paigaldab kõikidesse sõidukitesse “targa luku”, mis võimaldab autouksi nutitelefoniga avada ja erinevalt konkurentidest pakuvad nad seda autoomanikule tasuta. Samuti on Drivest platvormil täiendav kindlustuskaitse rendisessiooni ajaks ning lihtsalt ja mugavalt kasutatav mobiilirakendus. Tiimi eesmärgiks on autoomanikule pakkuda lisatasu keskmiselt 200 eurot kuus ning teha rentniku jaoks auto rentimine sama lihtsaks kui Taxify tellimine. Teenus käivitub Tallinnas 1. Aprillil 2019 ning aasta lõpul plaanitakse siseneda Hollandi turule. Meeskonnaliikmete hulgas on küberturbespetsialist Rasmus Välling, riist- ja tarkvaraarendaja Sander Suursalu ning jätkusuutliku transpordi spetsialist ja ettevõtja Sander Ots.
 • Washi.ee

  Washi.ee Tallinn

  Washi.ee on veebipõhine keskkond, mille kaudu saab tellida riiete, jalanõude, sisustustekstiilide ja lapsetarvikute puhastuse. Kliendil tuleb vaid veebilehel valida puhastusse saadetavad esemed, sobivad kulleriajad ja kinnitada tellimuse maksega. Seejärel tuleb tasuta kuller esemetele järele ja toob tagasi vastavalt kliendi poolt valitud tingimustele.Washi on keskkonnasõbralik - puhastatud riided ja jalanõud tuuakse kliendile kilevabalt, kui ta seda soovib. Tasuta saab tagasi anda ka traadist riidepuud ja kasutatud ent korralikud riided, mis viiakse taaskasutuskeskustesse. Samuti on Washil paindlik ajagraafik - kuller tuleb puhastust vajavatele esemetele järele ja toob tagasi esmaspäevast pühapäevani 07.00-23.00. Washi kaudu saab puhastusse saata laia valiku tekstiiltooteid: riided, jalanõud, kodutekstiilid, lapsevankrid jm. Samuti on Washi kvaliteetne - puhastajad on hoolikalt valitud oma ala spetsialistid. Idee autor ja eestvedaja on Karin Rand, kellel on finants- ja projektijuhtimise taust. Karin on töötanud Eesti innovaatiliseimates organisatsioonides nagu Garage48, Starship Technologies, Skype Technologies jm, tuues startupiliku mõtlemise ka puhastussektorisse.

MUU

 • ChessMove

  ChessMove Tartu

  ChessMove on male treenimise tööriist, mis koosneb sensoritega puidust malelauast ja mobiiliäpist. Kasutaja mängib tavalise malemängu, aga tänu käike analüüsivale äpile saab kohe pärast mängu lõpetamist tagasiside tehtud vigade kohta koos treeningsoovitustega. ChessMove muudab male treenimist mugavamaks ja märgatavamalt efektiivsemaks. Füüsiline sensoritega malelaud on vajalik käikude salvestamise ja digitaliseerimise jaoks. Andmevahetus laua ja äpi vahel toimub bluetoothi abil ning laud on varustatud akuga, mistõttu see ei vaja üles seadmise jaoks juhtmetega ühendamist. Seepärast on seda mugav kaasas kanda. Toote müügihinnaks kavandame umbes 80 €. ChessMove sihtturgudeks on peamiselt Euroopa ja Põhja-Ameerika, kus tegutseb ligi 35 miljonit maletajat. Seni on tiim prototüüpi tutvustanud erinevatele Eesti maletajatele ning see on saanud väga kiitvat tagasisidet. Tiimijuht Adam Enok on malet mänginud15 aastat ja hakkas ChessMove’i enda jaoks arendama. Samuti on tiimis Hendrik Türk, kes tegeleb prototüüpimise ja programmeerimisega, ning disainer ja EKAs arhitektiks õppiv Triin Vallner.
 • EduScape

  EduScape Tallinn

  EduScape pakub õpetajale uudset võimalust muuta oma tund põnevaks ja kaasahaaravaks. EduScape põgenemismäng muudab iga klassiruumi põgenemistoaks! Põgenemistoas lahendavad õpilased õppekava teemalisi ülesandeid, et põgeneda klassist. Põgenemistoa komplekti kuulub juhendmaterjal õpetajale, teemat sissejuhatavad töölehed, kõik põgenemisülesannete tarvikud ning refleksiooniküsimused omandatud teadmiste kaardistamiseks.
 • Timey

  Timey Tallinn

  Timey toodab tarku “parim enne” indikaatoreid. Tootele või kastile kinnitatakse väike kleebis, mis värvub punaseks, kui toodet ei ole hoitud õigel temperatuuril. Lahendus põhineb keemilisel reaktsioonil, mis tähendab, et indikaator töötab ka elektrikatkestuse või muu sellise olukorra ajal, kus elektroonilised lahendused alt veavad. Seega on tegemist kvaliteediindikaatoriga, mis annab tarbijale lisakinnituse toote värskuse osas ja tootjale infot tarneahela kohta. Kliendiks on ettevõtted, kes toodavad jahutatud või külmutatud toiduaineid (nt piima- ja kalatööstus). Timey meeskond koosneb kolmest TalTechi keemiatudengist ja kolmest mentorist.
 • 99math Tartu

  99math on õpetaja tööriist, millega teha matemaatikatunnid haaravaks läbi võistluste.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: