Net Group lõi käed ümberõppe idufirmaga Cerebrum Hub

4. detsember 2023

Net Group lõi käed ümberõppe idufirmaga Cerebrum Hub

Ajujahi finalist Cerebrum Hub arendab ümberõppeplatvormi töötavatele täiskasvanutele, mis võimaldab neil teha karjääripöörde tehnoloogiasektorisse. Eesti äri- ja tarkvaraarendusettevõte Net Group paneb õla alla, et töötada välja lahendus, kuidas kasutada kogu ümberõppeprotsessis tehisintellekti.

„2030. aastaks vajavad miljonid inimesed ümberõpet, sest tehnoloogia pidev areng nõuab töötajatelt aina uusi oskusi ja teadmisi ning paljuski liigub tööjõud ka tehnoloogiasektorisse. Hetkel saab meie platvormil õppida näiteks tarkvaratestijaks, kelle järgi on tööturul suur nõudlus,“ rääkis Cerebrum Hubi tegevjuht Andres Gavriljuk. Senistest Cerebrum Hubi programmi lõpetanutest on uues ametis alustanud enam kui 80 protsenti.

Cerebrum Hubi tegevusele paneb õla alla Net Group, kes toetab idufirmat tehnoloogiajuhi teenusega. „CTO ehk tehnoloogiajuhi teenus aitab vaadata ettevõtte äriprotsesse ja tehnoloogilisi vajadusi laiemalt ning leida ettevõtte strateegiat toetavad tehnoloogilised lahendused, mis oleks ka tulevikukindlad ja näiteks toetaks äritegevuse hüppelist kasvu. Selle jaoks kombineerime erinevate kompetentsidega tehnoloogiaspetsialistid ühtseks klienti toetavaks tiimiks, kes aitab ettevõttel mõelda suuremalt ja jõuda ka praktilise lahenduseni. Samuti aitavad mõelda läbi, mis on äriline ambitsioon ja milliseid samme tuleb selle saavutamiseks teha,“ selgitas Net Groupi innovatsioonijuht Siim Lepisk. Ta lisas, et kogenud majavälise tehnoloogiapartneri kaasamine aitab ka alustaval ettevõttel vältida teadmatusest tekkivaid vigu ja jõuda takistusteta edukalt töötava teenuseni.

Cerebrum Hubi õppeplatvormil on kasutusel ka erinevad tehisintellektil põhinevad lahendused, näiteks asendavad need osaliselt ka õpetajaid. Idufirma interaktiivne veebipõhine õppemudel simuleerib reaalseid tööolukordi ja õpetab inimest töö käigus.

„Näeme, et tehnoloogiajuhi teenuse abil saame täiendada enda kompetentsi eriti AI ja andmetöötluse valdkonnas ning luua parim tehnoloogiline vaade õppeplatvormi väljaarendamiseks,“ selgitas Gavriljuk.

Lepiski sõnul tuleks AI mõistmisest ja kasutamisest täna ettevõtjal mõelda kui hügieenifaktorist. „Tehisintellekti toimimispõhimõtted ja kasutusvõimalused tuleks endale selgeks teha, sest ettevõte, kes AI poolt loodud võimalusi ei kasuta, kaotab igapäevaselt efektiivsust võrreldes nendega, kes seda teevad. Samas tuleb paika panna pikem strateegia, mitte panna panuseid ainult ühe lahenduse peale, sest OpenAI näitel võib olukord kiiresti muutuda,“ selgitas ta.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: