Ajujahi superfinaali pääsesid Aligner, Pagerr ja Sharewell

26. märts 2020

Ajujahi superfinaali pääsesid Aligner, Pagerr ja Sharewell

Kõik kolm tiimi esitavad oma viimase pitchi 2. aprillil TV3 eetrisse jõudvas finaalsaates, kus selgub konkursi võitja ning ingelinvestorite investeeringu pälviv tiim.

Finaali pääsenud tiim Aligner aitab hoida ettevõtetel ja inimestel kokku aega tekstide tõlkimiselt ja nende toimetamiselt. Aligner arendab veebitarkvara, mille abil on võimalik tekste professionaalse tõlkija või neuromasintõlke abil tõlkida enam kui 140 keelde ning teha seda oluliselt kiiremini kui traditsiooniliste tõlkebüroode abil. Lisaks aitab Aligner mitmekeelseid tekste toimetada, uuendada ja jagada. Aligneri tiimi mentordab keeleõppeäpi Lingvist asutaja Ott Jalakas.

Tiim Pagerr pakub ettevõtetele ja eraisikutele vahendusteenust, mis aitab trükiste tellimisel säästa keskkonda. Pagerri lahendus suunab tellitavad trükised trükikodades muidu kasutamata jäävale pinnale, mistõttu pakub Pagerr trükistele odavamat hinda kui otse trükikodadest tellides. Pagerri tiimi mentordab Ajujahil Maxima müügi- ja turundusdirektor Janne Laik.

Sharewell aitab ettevõtetel uutele toodetele ja arendustele leida testkasutajaid. Sharewelli platvormis saab luua küsimustiku, mis saadetakse soovitud sihtgrupi esindajatele vastamiseks. Sharewelli lahendus hoiab kokku aega ja aitab lihtsalt ja kuluefektiivselt arenduses olevaid ideid, tooteid ja arendustele tagasisidet saada. Sharewelli tiimi mentordab Ajujahil EstBANi president Ivo Remmelg.

Ajujahi tiimide vahel jagatakse tänavu välja rekordilised 140 000 eurot. Konkursi peaauhind on 30 000 eurot, teine ja kolmas koht pälvivad vastavalt 15 000 ja 5000 eurot. Lisaks panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku eestvedamisel ingelinvestorid välja 65 000 euro suuruse investeeringu endapoolt valitud tiimile. Samuti jagavad konkursi toetajad välja mitmeid eriauhindu.

Eriolukorra ja koroonaviiruse leviku tõttu salvestatakse esimest korda konkursi ajaloos Ajujahi finaalsaade ette. Saade valmib täielikult kontaktivabas stuudios, kus saatejuht Marii Karell võtab žürii ja tiimid vastu videovahendusel.

Ajujahi finaalsaade on eetris 2. aprillil kell 20.00 TV3s. Kõiki eelmiseid saateid saab järele vaadata siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: