Žürii valis välja 12 edasipääsejat

27. jaanuar 2020

Žürii valis välja 12 edasipääsejat

Ajujahi žürii selgitas välja 12 parimat tiimi. Nendega saab lähemalt tutvuda siin. Ajujahi arenguprogramm kestab aga edasi ja on võimalik, et mõni TOP30s väljalangenu saab hiljem teise võimaluse.

12 parimat tiimi tänavusel hooajal on: Aligner, Alfred, CommuniCare, DriveX, Köömen, LeVinum, Pagerr, Parents Co-Working, Recovery Companion, Sharewell, Unsinkable Robotics ja Woodspot.

Ajujahi ellukutsuja EASi esindaja Tanel Rebane kiitis ideede tugevust, aga avaldas ka lootust, et edasi pääsenud tiimid lähevad oma lubaduste ja müügitööga veel konkreetsemaks. „Tahame näha, et tiimid oskaksid enda tugevusi paremini müüa, mida nad lubavad mentoritele ja veenvalt põhjendada oma kasvupotentsiaali. Kui see on olemas ja silmadest kiirgab ambitsiooni, siis on iga tiimi jaoks tee valla,“ ütles Rebane.

Ajujahi žüriis olid lisaks EASi, SEB panga, Elisa, Maxima ja Lingvisti kogenud ärimentoritele ka ingelinvestorite esindaja ning EstBANi juht Ivo Remmelg. Remmelg ütles, et tema tuvastas 12 tiimi seast esialgu kolm tiimi, kellel on potentsiaali suuremateks investeeringuteks. „See ei tähenda, et teistel ei võiks see potentsiaal järgmise paari kuu jooksul tekkida. Üllatusin täna, nähes, kui tugev on Ajujahi ideekonkursi tase. Vaatasin hiljuti start-up’ide nimekirja, kes osalevad sTARTUp Day-l ja need 12 tiimi pakuvad Ajujahi-välistele tiimidele tublit konkurentsi,“ sõnas Remmelg. 

Laupäeval mitte edasi pääsenud tiimidel on siiski võimalus end puksida Ajujahi finaali – tingimusel, et mõni neist näitab järgmise paari kuu ehk Ajujahi arenguprogrammi vältel veelgi vägevamat arengut kui praegused edasisaajad. Ajujahi telehooaeg algab juba veebruaris TV3s, saatejuhiks on Marii Karell.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt välja kasvanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid. Tänavu ulatub Ajujahi rahaline fond rekordilise 140 000 euroni.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Lisaks toetavad Ajujahti investorid EstBANist, Advokaadibüroo TRINITI, Lingvist, Tartu Loomemajanduskeskus, UMA Workspace, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: