Triniti eetris: mentori kaasamisel tee ära kodutöö ja mõtle, milleks sul teda vaja on

27. november 2019

Triniti eetris: mentori kaasamisel tee ära kodutöö ja mõtle, milleks sul teda vaja on

Äripäeva raadio erisaates “Triniti eetris” käisid külas Advokaadibüroo TRINITI partner ja Ajujahi mentor Ergo Blumfeldt ning Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško, et anda alustavatele ettevõtjatele soovitusi mentori kaasamisel. Saatekülalised rõhutasid, et enne kaasamist, tuleb ära teha korralik kodutöö ja mõista, milleks mentorit edasi liikumiseks vaja on.

Martin Goroško sõnul on mentori olemasolu igal startup-ettevõtjal kohustuslik. Ta lisas, et ei ole oma karjäärijooksul näinud liialt palju alustavaid ettevõtjaid, kes oleksid nii kogenud, et saaksid ilma valise nõustamiseta alustada. “Mentortugi on ennekõike oluline sellepärast, et see hoiab kokku kulusid ja aitab lihtsasti vigu vältida,” räägib Martin.

Eestis on tema sõnul alustavatele ettevõtjatele kõik olemas. Iga kasvu etapi jaoks on olemas vajalikud tugiorganisatsioonid, inkubatsiooniprogrammid ja kiirendid.

Mentori kaasamise puhul on oluline mõelda, miks seda vaja on. “Mentor on sageli mingi konkreetse faasi ja ülesande lahendamiseks,” räägib Ergo Blumfeldt. Ta rõhutas, et mõelda tuleks valdkonnale ja sellele, milliste kompetentsidega inimest ettevõttele appi oleks vaja. “Tee kodutööd ja käi väljas üritustel. Oluline on võtta appi praktik, mitte ainult kaubamärk. Samaoluline on leida ka inimene, kellega on klapp ka inimlikul tasemel,” lisab ta.

Kuula täispikka saadet ja intervjuud järele siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: