Selgusid kuus parimat äriideed

16. märts 2020

Selgusid kuus parimat äriideed

Ajujahi järgmisesse vooru pääsesid kuus parimat tiimi, kes said endale mentori Ajujahi žüriiliikmete seast. Nüüd tegutseb iga tiim mentoriga, et jõuda nende toel konkursi superfinaali, mis timub 2. aprillil.

Ajujahi kuue parima tiimi hulka pääsesid:

Aligner (mentor Ott Jalakas, Lingvist)

Aligner’i tiim viib läbi revolutsiooni tõlketehnoloogia valdkonnas ning muudab kiire ja kvaliteetse tõlke kättesaadavaks igaühele meist. Veebipõhine keskkond võimaldab tõlkida ja seejärel muuta erikeeltes turundusmaterjale, tootetingimusi, veebilehtede tekste ja palju teisi dokumente seitse korda kiiremini kui alternatiivid. Aligner toob kasutajateni kaks toodet: iseteenindusportaal, kus igaüks saab mugavalt tõlkeid tellida ning tarkvara, mis võimaldab lisaks inimtõlkele kasutada masintõlget, mugavalt muuta tekste kõigis keeltes ning neid ka jagada. Nii on võimalik uuendada juba tõlgitud dokumente ülimalt kiiresti. Lisaks tõlketarkvara arendamisele koondab Aligner vabakutselisi tõlkijaid üle kogu maailma, kes suudavad pakkuda tõlkeid ligi 140 keeles 24/7. Kui traditsioonilise teenuse kaudu võib tõlke valmimiseks kuluda päevi, siis Aligner’is valmib 85% tõlkeprojektidest 6 tunni jooksul.

Alfred (mentor Sami Seppänen, Elisa)

Alfred on tööriist ettevõtte andmekaitseprogrammi juhtimiseks. Infoturbeprotsessid on keerulised ja aeganõudvad ning auditid on spetsialistidele peavalu, mille seost igapäevatööga on raske aduda. Nõuetele vastavuse tõestamine jääb üksikute õlule, kuigi turvalisuse tagamine on iga töötaja ülesandeks. Alfred on tööriist, mis seob regulatsioonide nõuded turvameetmete, riskide ja andmevaradega ja aitab planeerida igapäevaseid tegevusi nii, et auditiks vajalik info luuakse sisulise töö kõrvalnähtusena. Alfredi abil tead täpselt mis tehtud, mis tegemata ja kes mida järgmisena tegema peaks. Alfredi taga on 7-liikmeline tiim, kel on aastaid kogemusi andmekaitse, B2B tarkvaraarenduse ja tootedisaini alal.

Bidrento (mentor Tanel Rebane, EAS)

Bidrento on Eesti esimene üüriplatvorm, mis aitab üüripinna otsijatel leida mugavalt ja kiirelt sobiv üüriobjekt ning üürileandjatel leida usaldusväärne üürnik parima hetke turuhinnaga. Platvorm on suunatud neile, kes ei soovi maksta üürimisel vahendustasusid ja eelistavad pakkumisi otse omanikult. Bidrento soovib üüriprotsessi automatiseerida ning muuta efektiivseks ja läbipaistvaks, tuues nii sobiva vastaspoole leidmise kui ka üürikorteri haldusplatvormi ühte online-keskkonda. Asutajatel Taavol ja Nataljal on pikaajaline töökogemus finants- ja kinnisvarasektoris. Lisaks kuulub tiimi kaasasutajast tarkvaraarendaja ja turundusspetsialist.

CommuniCare (mentor Mart Maasik, SEB)

CommuniCare on suhtlusvõrgustik mis on loodud läbi inimvaheliste suhete ja tehnoloogia. Ettevõtte eesmärgiks on soodustada eakate suhtlust välismaailmaga ja teha nende viimased eluaastad väärikaks.

Pagerr (mentor Janne Laik, Maxima)

Pagerr aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotensiaali uuteks klientideks. Iga päev visatakse ainuüksi Eesti trükikodades ära umbes 50 tonni paberit ehk keskmiselt 7% kogu trükitoodangust, sest õigel ajal ei olnud trükiplaadile midagi trükkida. Pagerr saab klientidele pakkuda kuni 4 korda odavamat hinda, sest ära kasutatakse muidu raisku minev paber ning tellimisprotsess on läbi veebilehe lihtne ja kiire. Kasu saavad ka trükikojad, kuna läbi antud tehnoloogia saavad nad teenida 20 korda rohkem raha üle jäänud paberi eest võrreldes sellega, kui paber müüakse kokkuostjale. Pagerri tiimijuht Rudolf-Gustav Hanni omab 8 aastat kogemust kirjastuse juhtimisel. Tiimis on ka trükiekspert, Eesti edukamates start-upides töötanud arendaja kui ka suurepärane müügi-ja turundustiim.

Sharewell (mentor Ivo Remmelg, EstBAN)

Sharewell on platvorm, mis aitab kiiremini ja kergemini leida oma uuele arendusele sobivad testkasutajaid. Kasutajaid, kes oleksid võõrad, kuid samas sihtgruppi sobivad. Sharewell platformis saab koostada vajalikud küsimustiku, lisada pilte või teste, millele testkasutajad vastavad. Küsimustik edastatakse valitule sihtgrupile, mis on eelnevalt kasutaja poolt koostatud. vastamiseks saab panna limiteeritud aja, mis annab võimaluse koostajal saada soovitud ajaks vastused. testijal on vaja, et vastused oleksid adekvaatsed, ning seetõttu platform selekteerib välja automaatselt ebakorrektsed vastused, mis ei vasta etteantud parameetritele. Hetkel valitseb olukord, kus saadetakse küsimustik oma tuttavatele sotsiaalmeedia vahendusel ning vastuste saamine võtab nädalaid. Sharewellis saab teha küsimustiku paari minutiga ja paari päeva pärast on vastused olemas. Tiim koosneb: Igro Murujev – tehniline pool; Sten Kreisberg – müük, turundus.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: