Selgusid Ajujahi arenguprogrammi pääsenud tiimid

24. november 2019

Selgusid Ajujahi arenguprogrammi pääsenud tiimid

Eile õhtul selgusid Ajujahi äriideede konkursi 30 silmapaistvamat äriideed, kes pääsesid edasi Ajujahi arenguprogrammi. Kaks päeva kestnud avavoorus käis ekspertidest koosneva žürii eest läbi üle 100 meeskonna. 

Ajujahi ellukutsuja EASi poolt hindasid TOP100 ideid ettevõtluse keskuse strateegia ja tootearenduse valdkonnajuht Inge Laas ja ekspordile suunatud teenuste juht Elar Ollik. Elar Olliku sõnul paistsid meeskonnad silma ambitsiooniga siseneda välisturgudele. “Märkasin, et et ei tulda enam pisikese Eesti turu jaoks lahendusi tegema, vaid need on skaleeritavad ja töötavad ka väljaspool siinset turgu,” ütles Ollik.

Tulevikku vaadates usub Ollik, et keskkonnahoiuga seotud äriideed tõusevad järjest enam pilti. “Neid on üha rohkem, aga loodan, et ideedele tekib ka majanduslikku mõõdet juurde. Praegu jäävad nad veel idealistlikeks,” arvas Ollik. Teise tõusva suunana nimetas ta ära andmetöötluse ja suurte andmete haldamise.

30 edasi pääsenud meeskonda peavad nüüd oma ärimudeleid ja idee nüansse lihvima mõned kuud kestvas Ajujahi arenguprogrammis. Varakevadel selguvad meeskonnad, kes pääsevad ka Ajujahi telesaatesse.

Žürii otsusega valiti Ajujahi arenguprogrammi:
Tutvustused on kirjutatud tiimide endi poolt.

A Story

Meie idee on luua rakendus 5-9 aasta vanuste laste jutustama õpetamiseks animeeritud pildiseeriate abil, mis on kasutatav ka erivajadusega laste suhtlema õpetamisel.

Akvalabs

Automatiseeritud taimekasvatus farmide lisamine tööstuslikele kalafarmidele – kasutades ära kalade poolt toodetud jääkained väetisena taimede kasvatamiseks.

Alfred

Alfred on infotehnoloogia suunitlusega ettevõtetele loodud rakendus, millega on mugav juhtida ja hallata ettevõtte infoturbeprogrammi kõiki aspekte alates dokumentidest kuni igapäevaste toiminguteni.

Aligner

Tekstide tõlkimine erikeeltesse on kallis ja aeganõudev protsess. Rakendades tehnoloogiat suudame muuta seda 7 korda kiiremaks. Aligner on tarkvara, mis võimaldab tõlkida ligi 140-sse keelte ning uuendada tõlgitud tekste kiiresti ning mugavalt.

Applysis

We analyse mobile applications, outlining the application’s key problems and positive sides. We help smart-phone users to ease their decision-making process for downloading the specific app. Moreover, we help companies and startups to analyse their own or competitor’s application.

Around the table

Around the Table on äpp, mille kaudu saab liituda kohaliku pere koduse sööminguga.

Bidrento

Automatiseeritud üürikinnisvaraplatvorm pikaajaliseks üürimiseks, mis viib kogu üüriprotsessi online´i.

CommuniCare

CommuniCare on suhtlusvõrgustik mis on loodud läbi inimvaheliste suhete ja tehnoloogia. Meie eesmärk on soodustada eakate suhtlust välismaailmaga ja teha nende viimased eluaastad väärikaks.

DriveX

DriveX automatiseerib sõidukiinspektsiooni – tuvastab kaamera ja tehisintellekti abiga visuaalsed defektid ning fikseerib sõiduki seisundi autoanalüütika abil.

Elamuspakkumine

Pakume “teejuhiteenust”, mis aitab turistid viia kaugemale tavalistest turismiatraktsioonidest ehk viia nad kokku kohaliku, “eesriide” taha jääva eluga ning tutvuda sellega nii lähedalt kui võimalik.

Gattai

Gattai is creating a one-stop ID verification platform. We help Fintechs scale by making their KYC reusable and compatible,  empowering users to reuse their ID check to access other services too.

Hesu

Viime kliendile tervisliku ja maitsva roa koju, et tal oleks rohkem vaba aega ja vähem stressi.

Köömen

Ettevõtte keskmes on arenguprogramm, mis toetab pagulaste tööturule sisenemist ja aitab alustada karjääriga Eesti toitlustusvaldkonnas. “Köömen” pakub autentset rahvuskööki programmis osalenud pagulaskokkadelt – ettevõtte pakub catering teenust ning korraldab kokanduskursusi pagulaste koduköökides.

Parents Co-Working

Küla Keset Linna pakub laste (eelkõige kuni 1,5a) vanematele Eestis seni enneolematu võimaluse kasutada korraga mugavaid koostöötamisruume, saada nõu ja luua kontakte oma äri või muu töö edendamiseks, samal ajal teades, et laps on sealsamas hoitud ning vanem saab alati lapse juurde minna.

LeVinum

Innovatiivne veiniinvesteeringute platvorm.

Life Patch

Life Patch on kleebis, mis lisatakse päästevestile või muule isikuga kaasas olevale rõivaesemele. LP ülesanne on edastada vette sattunud ja hädaolukorras inimese asukoha koordinaadid selleks, et pääste võimalikult kiiresti õigesse kohta suunata ning suurendada elupääste tõenäosust.

Lokimo

Lokimo on reisi teemaline platvorm, mis võimaldab igal inimesel väga lihtsal moel kirja panna oma unikaalsed teadmised ning võimaldada teistel inimestel neid tasu eest kasutada.

Netikool

Idee on tuua turule e-õppeplatvorm NetiKool.ee, mis võimaldaks koduõppel olevatel õpilastel omandada haridust tavaõppijatega võrdsel tasemel oma asukohast sõltumata. Lisaks saavad selle kaudu oma katkenud haridusteed jätkata täiskasvanud, kellel puudub gümnaasiumiharidus.

Pagerr

Ettevõte aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotensiaali uuteks klientideks.

Pro Tribe

Social Media App, used to encourage, move, reward and promote athletes, activities and brands, in an omnichannel system.

Project54

Keskkond, kus kõik alustavad ettevõtted (eriti startup’id ja tarkvara arendusfirmad) saavad testida oma uusi funktsioone või arendusi testkasutajatel, kes vastavad nende nõudmistele.

Puitmajade virtuaaltehas

Loome virtuaalselt puitmajatootjatega uue tehase, millega saame pakkuda Lääne-Euroopa süsinikneutraalse linnakute arendajatele piisavat kompetentsi ja ressursse puitlinnade välja ehitamiseks.

RealTeach

Õpingute raames ei saada toetavat ülevaadet erinevate ametite sisudest ja valikutest. Töövarjupäev ei paku head lahendust. Tahame luua simulatsioonimängudel põhinevat ametite varjutamise platvormi koostöös erisektorite ettevõtetega, et õpilased saaksid võimaluse teha paremaid eriala valikuid.

Recovery Companion

Recovery Companion is a peer-to-peer application that matches cancer patients based on similar interests, diagnosis and treatment phases to help them connect and share their journey along with mentor-mentee opportunities.

SecureBadger

Securebadger võimaldab kinnisvaraomanikel muuta üürilepingud likviidseks – kasutada tuleviku üüritulu oma äri laiendamiseks või olemasolevate objektide üüripotentsiaali tõstmiseks.

Shipper

Shipper on deposiit teenus, mis muudab võõrastega veebis kauplemise turvalisemaks.

Talents.Fund

Talents.Fund address global education and labour-market challenges. Such as lack of needed skills and relevance of education to employer needs. It also helps young people to start or develop their career more efficiently and employers to hire more efficiently by saving time.

Unsinkable Robotics

Unsinkable Robotics arendab autonoomseid allveeroboteid allveeinspektsioonide teostamiseks kohtades kus tuukrite kasutamine on tarbetult kulukas või ohtlik.

Woodspot

Ideeks on veebipõhine platvorm,  kuhu tuuakse kokku kõik metsamaterjaliturul tegutsevad ettevõtted.  Pakume ettevõtetele võimalust jagada platvormil hinnainfot ning samaaegselt olla ise kursis turu hetkeolukorraga. See teeb infohaldamise ettevõtete jaoks kergemaks ja turu läbipaistvamaks.

YuMuuv

We are creating a platform where employers can create physical activity challenges and give out benefits to their employees who reach a certain health level.  We mediate objective psychical activity data in simple, united and reliable way.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: