SEB annab nõu: Ajujahi kiirendi annab toetava keskkonna, kus ebaõnnestumist ei häbeneta
SEB inimesed ja töötajad on aidanud mentordada ja nõustada nii mitut Ajujahi meeskonda, et silme ees läheb kirjuks. SEB Balti divisjoni strateegia juht Andra Altoa usub, et alustavale ettevõtjale on Ajujaht kõige odavam ja lollikindlam keskkond, kus oma ideed ja ärimudelit katsetada.
SEB on Ajujahi arenguprogrammis ja žüriis olnud 12 aastat. Millised arengud on silma paistnud selle aja jooksul?
Ma usun, et Ajujahil on olnud märkimisväärne roll Eesti start-up-kultuuri arengus. Ajujahi meeskond ja võistlus ise on aidanud teadvustada, mis asi on start-up, süstinud julgust, tunnustanud ettevõtlikku meelt ning avanud paljudele eestlastele uksi, mis muidu nii lihtsalt ei avane. Nüüdseks on saanud Ajujahist hea kiirendi, ideed on tuumakad, ambitsioonid on suured. Iga eelnev Ajujaht ning sellega kaasnevad edulood on järgnevatele lennukust lisanud.
Millist väärtust on SEB spetsialistid ja juhid Ajujahist saanud, olles mentoriks meeskondadele?
Meie jaoks on kindlasti inspireeriv osalejate julgus teha asju teisiti. Näeme, et inimesed kardavad järjest vähem astuda välja oma mugavustsoonist ja näevad, kuidas järjepidevus viibki sihile. Meeskonnad, mis on alguse saanud õpilasfirmadest, löövad läbi Ajujahil – vägev!
Anna oma hinnang: millist tüüpi pitchid on tänapäeval järjest löövamad?
Lühike vastus – siirad, oma valdkonda hästi tundvad, numbrites taeva ja maa vahepeal.
Kui sa peaks ise Ajujahil osalema, siis mille pärast? Raha, arenguprogramm, networking või midagi muud?
Ma osaleks väljakutse ja toetuse pärast. Ajujaht on tuntud kui turvaline ja toetav keskkond, kus ükski idee ei ole kellegi arust liiga jabur. Arenguprogrammi vältel võimenduvad kõik meeskonna tugevused, kuid samas saavad täpsemalt selgeks ka nõrkused. Programm annab võimaluse odavalt ebaõnnestuda ja simuleerida läbikukkumist, et siis tugevamalt edasi minna.
Nimeta mõni raamat, seriaal või film, kust võiks Ajujahile kandideerija leida inspireerivat materjali.
Lõbus vaatamine on seriaal Silicon Valley. Ja raamat, mille ikka ja jälle kätte võtan, on Francis Fukuyama “Suur vapustus: inimloomus ja ühiskondliku korra taastamine”. See raamat on küll kirjutatud 20 aastat tagasi, kuid käsitleb väga olulist sotsiaalse kapitali ja inimeste koostöövõime teemat.
Ajujahi arenguprogrammi saab kandideerida 27. oktoobrini siin.