Saue vallavanem Andres Laisk ennustab võitjaks Sharewelli

2. aprill 2020

Saue vallavanem Andres Laisk ennustab võitjaks Sharewelli

Saue vallavanem ja Ajujahi TOP100 žüriiliige Andres Laisk ennustab, et tänaõhtuse Ajujahi finaalsaate võidab Sharewell.

Tuleb tunnistada, et finaali jõudnud ettevõtete ärimudelid osutusid minu jaoks oodatust tavapärasemaks. Nii tõlkimises, trükimaketi optimeerimises kui sihtgrupi testimises pole iseenesest ju midagi uut. Igaüks neist on aga lisanud tavapärasele midagi unikaalset ja see on need toote- või teenusearendused ka ilmselt žürii tihedast sõelast läbi toonud.

Suuremas pildis tahaks uskuda, et trükitööstuse perspektiiv on areneda üldse senisest enam digitaliseerumise suunas ja trükitehnoloogia üldine areng toob erinevate trükikodade süveneva spetsialiseerumise. Seetõttu pean kaheks tugevamaks ideeks Alignerit ja Sharewelli. Mingis mõttes tegutsetakse ka sarnasel sihtturul ja täiendatakse üksteist.

Ennustan, et võitjaks saab sellel korral Sharewell, mis võimaldab tõhusalt luua tagasisidemehhanismi sihtgruppidega ja järjest enam spetsialiseeruvas, samas konkurentsitihedas maailmas uutel arendustel paremini mõista tarbija ootusi.

Natuke on valik tingitud ka nostalgilisest mälestusest oma noorusajast ja unistustest. Aasta võis olla 1991, kui pidasin plaani oma 8086 arvutiga andmeid databaasi koguma hakata, et selle abil kliendi ostukäitumist ennustada. Esimeseks kasutajaks lootsin ära rääkida Tartu Kaubamaja ja minust pidi saama edukas ettevõtja. See idee jäi minust tookord küll realiseerimata, aga Sharewell meenutab seda suunda.

 

Ajujahi võitja selgub täna õhtul kell 8 TV3s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: