Millised kaks meeskonda saavad endale viimastena mentorid žürii seast?

12. märts 2020

Millised kaks meeskonda saavad endale viimastena mentorid žürii seast?

Kui võrrelda Ajujahi ideekonkurssi spordisündmustega, siis veerandfinaalide viimane vaatus on käes – neli tiimi on endale žürii seast mentori leidnud ja alles on vaid kaks piletit poolfinaali.

Kahe mentori – EASi ettevõtluse keskuse juhi Tanel Rebase ja idufirma Lingvisti äriarendaja Ave Habakuki – soosingu nimel hakkavad võistlema tiimid Köömen, Bidrento, Aligner, RecoveryCompanion ja Woodspot.

Woodspot tahab kaotada metsamüügiärist Exceli-tabelid ja suurendada turu läbipaistvust. Žürii küsimus neile – kas turg tahab olla läbipaistev?

Köömen pakub catering-toitlustusteenust, kus kokkadeks on vähekindlustatud pagulased, kes muidu otsiks tööd tõenäoliselt märksa kauem. Žürii küsimus neile – kas kiires arendusfaasis on nende strateegia läinud liiga hajusaks?

Aligner tungib tõlkebüroode turule, pakkudes oluliselt kiiremat digitaalset tööriista tõlketöödeks. Žürii küsimus neile – kas nad on järjekordne Google Translate või suudavad nad kasvada millekski enamaks?

RecoveryCompanion pakub vähihaigetele digitaalset pelgupaika, kust saab teistelt haigetelt ja spetsialistidelt küsida kõikvõimalikku nõu oma raviteekonna kohta. Žürii küsimus neile – miks on selleks vaja eraldi platvormi, kas ei piisa Facebooki suletud grupist?

Korterite üüriturgu digitaliseeriv Bidrento on “musta hobusena” tulnud tagasi konkurentsi, ehkki nad jäid mõned nädalad tagasi napilt välja TOP12 seast. Miks žürii nad tagasi laskis ja kas nad on tõesti jõudnud vahepeal rohkem areneda kui varem edasi pääsenud Ajujahi konkurendid?

Vaata neljapäeval kell 20 TV3st, kes on need kaks tiimi, kes liituvad edasipääsenud tiimidega. Varasemates saadetest said edasi tiimid Sharewell (mentor Ivo Remmelg, EstBAN), CommuniCare (mentor Mart Maasik, SEB), Pagerr (mentor Janne Laik, Maxima) ja Alfred (mentor Sami Seppänen, Elisa).

Ajujahi finaal toimub aprilli alguses, jagamisele läheb 140 000 euro suurune auhinnafond.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: