Microsoft asub Ajujahti toetama ja paneb õla alla globaalsete ambitsioonidega äriideedele

30. oktoober 2020

Microsoft asub Ajujahti toetama ja paneb õla alla globaalsete ambitsioonidega äriideedele

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht hakkab alanud hooajal koostööd tegema Microsofti arendus- ja müügiüksusega Eestis.

Sellest hooajast hõivavad Ajujahi žüriides kohad Microsofti arenduskeskuse juht Tanel Erm ning Microsofti start-up programmi juht Mihkel Rembel. Microsoft panustab oma ekspertide teadmistega tiimidesse, kes sihivad tehnoloogiasektoris suuri eesmärke.

Tanel Erm on tehnoloogiaekspert, kes töötas end Skype’i ja Microsofti ökosüsteemis üles 15 aastat, alustades nooreminsenerina. Lisaks arenduskeskuse juhtimisele on ta eest vedanud erinevaid tootetiime näiteks kõne- ja sõnumitehnoloogia, pettustega võitlemise, andmeanalüüsi ja e-kommertsi valdkonnast ning on aidanud Eestisse tuua uute Microsofti toodete arendust. Tanelit köidavad ideed, mis tegelevad reaaleluliste probleemidega – ideed, mis aitavad läbi innovatsiooni teha töö- ja eraelu efektiivsemaks ja mugavamaks.

Mihkel Rembel on varasemalt müünud ära kolm enda mikroettevõtet, juhtinud kuus aastat projekte finantssektoris, vedanud jätkusuutlikkusega seotud projekte ning koolitanud müügitiime. Märksõnad, millega Rembeli tähelepanu võita idee esitlemisel, on: “läbimõeldud müügistrateegia”; “kuidas jätkusuutlik mentaliteet tagab kõrgema kasumlikkuse”; “tehnoloogiline innovatsioon” ja “rakendamise lihtsus”.

Tanel Erm rõhutas, et Microsofti esindajad mõõdavad tiimide edu koostööoskuse põhjal. “Microsofti töökultuuri vundamendiks ning mõõdikuteks on oskus teha koostööd ja kaasata teiste ideid, oskuseid ja tehnoloogiat eesmärkide saavutamiseks. Sarnaste mõõdikute järgi hindan Ajujahi innovaatilisi osalejaid”, ütles Erm. Mõlemad mehed soovivad näha Ajujahil tehnoloogilise taibuga tiime, kes oleks tulevikus head koostööpartnerid ka korporatsioonidele.

Erm arvas, et lisaks koostööoskusele loeb võime suurelt unistada. “Me elame väikeses riigis, aga Skypest välja kasvanud Microsofti arenduskeskus Eestis on näide, et väikesed, aga ambitsioonikad jõuavad kaugele. Maailmas leidub vähe sellise hajaasustusega ja globaalses mastaabis väikse rahvaarvuga riike nagu Eesti, kuhu tehnoloogiahiiud järjepidevalt investeeriks,” ütles Erm.

Lisaks rahalisele toetusele ning ideede tagasisidestamisele panustab Microsoft Ajujahti mentorlusega, kui 30 paremat tiimi on novembri lõpuks välja valitud.

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab äriideid 1. novembrini. Idee saab kirja panna siin.

Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetajad Elisa, Maxima ja Microsoft. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Tartu linn, Tallinna Ettevõtlusamet, Pärnu linn, Saue vald, Tartu Loomemajanduskeskus. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: