Mart Maasik: CommuniCare’i ärimudel on kohandatav ka väljaspool Eestit

2. märts 2020

Mart Maasik: CommuniCare’i ärimudel on kohandatav ka väljaspool Eestit

Ajujahil on sõelal kolmteist parimat tiimi, kellest igaüks võitleb koha eest konkursi poolfinaalis. Selleks tuleb neil ära veenda oma äriidee elujõulises üks žüriiliige, kes oleks valmis neid mentordama ja konkursil edasi aitama. Ajujahi pikaajaline žüriiliige Mart Maasik (SEB) otsustas hakata Tartust pärit sotsiaalse ettevõtte CommuniCare mentoriks. 

Valisid endale mentordatavaks vabatahtlikke hooldekodudesse vahendava CommuniCare’i. Miks nemad ja mis potentsiaali sa tiimis näed?

Esmalt seetõttu, et tegu on väga pühendunud meeskonnaga. Vaatamata, et see on neile kõigile esmakordne ettevõtluskogemus, on nad näidanud oma seniste tegudega praktilist elluviimise võimekust. Usun, et Ajujahiga saame neid olulisel moel edasi aidata ja edukuse tõenäosust tõsta.

Teiseks on tegu väga olulise probleemiga, mida meeskond lahendada tahab. Communicare on erakordne näide sotsiaalsest ettevõttest – tasakaalus, osapooli kaasava ärimudeli paika saamise korral usun, et nad suudavad probleemi lahendada süsteemselt ning nende loodud väärtuspakkumine ja ärimudel on kohandatav ka väljaspool Eestit.

Mis on tiimi suurim arenguvajadus hetkel?

Tiimil pole hetkel tehnoloogilist, tarkvaraarenduse kompetentsi. See on vajalik, et luua mõistliku kulubaasiga skaleeritav platvorm, mis võimaldab tulevikus vabatahtlikke kaasata ja koordineerida.

Mis neid hetkel kõige kiiremini ja paremini edasi aitaks?

Hoida fookust! Keskenduda kokkulepitule ja tegeleda vaid 2-3 teemaga korraga, nädala pikkuste sprintide kaupa. Pikemas vaates tuleks neil esmalt keskenduda klientidega suhtlemisele ja nende vajaduste ühisosa tundma õppimisele. Hooldekodusid külastades saab selgemaks nende väärtuspakkumise sõnastus. Seejärel tuleks fokusseerida digitaalse nähtavuse kasvatamisele ja vabatahtlikke registreerimise võimaluste loomisele, kaasates partneri, kes aitaks luua vundamendi esialgsele suhtlusplatvormile.

Järgmine kord, kui žürii ette astutakse, valitakse välja finalistid. Millega nad teisi žüriiliikmeid veenma peaksid?

Ma sooviksin näha lisaks Tartu linnale kokkulepet ka mõne teise omavalitsusega. Samuti ka seda, et nad näitaksid progressi ettevõtete kaasamise suunal. See on parim tõestus, et CommuniCare’i lahendus ja olemasolev probleem omavalitsustes/hooldekodudes omavahel haakub.

Ehkki CommuniCare on sotsiaalne ettevõte, kellel on praeguses faasis üpris keeruline näidata väga kiiret laienemist, peab meeskonnal olema siiski senisest põhjalikumalt selge ka numbrite pool ja ärimudeli mehaanika, mis võimaldab nende lahendust kiiremini ja efektiivselt rakendada ka uutel turgudel.

 

CommuniCare’i kohta loe rohkem siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: