LINGVIST RÄÄGIB SÜDAMELT ÄRA: Kuidas muutis koroonaviirus Ajujahi toetaja tööd?

6. mai 2020

LINGVIST RÄÄGIB SÜDAMELT ÄRA: Kuidas muutis koroonaviirus Ajujahi toetaja tööd?

Koroonaviirusest tingituna püsib enamik eestlasi kodudes, sealhulgas Ajujahi toetajad ja žüriiliikmed. Uurisime, kuidas nad karantiiniga hakkama saavad. 

Kui varasemalt võtsime ette Elisa uue reaalsuse, siis seekord tutvume start-up ettevõtte Lingvisti uute normide ning reeglitega. Küsimustele vastas Lingvisti kaasasutaja ja COO Ott Jalakas

Kas eriolukorra turutingimused on sundinud ka Lingvisti eksperte mõtlema välja uusi lahendusi, kuidas klientidele kasulikud olla või jätkub töö pigem vanaviisi?

Lingvisti toote kasutamine on suurenenud. Nii eraklientide kui ka koolide hulgas. Eriti suurt aktiivsuse kasvu on täheldada Lingvisti kasutavate koolide ja õpilaste hulgas. Seda saab selgitada faktiga, et oleme muutnud Lingvisti kasutamise koolide jaoks tasuta teenuseks. 

Mis on olnud suurim tööalane muutus?

Kodust töötamine on olnud suur muutus. Aga me olime selleks hästi valmis, kuna meil töötajad asuvad ka tavaolukorras erinevates asukohtades (riikides) ning oleme harjunud sellise töörežiimiga. 

Milliseid ideid oled ise kolleegidele edastanud?

Võib kõlada klišeena, aga – pea püsti. Selg sirgu. Pikkade sammudega edasi.

Kas sa julged oletada, mis muutub sinu ettevõtte ärisektoris pärast kriisi? Mille järele on suurem nõudlus, mida tahetakse vähem?

Usun, et antud olukord mõjub EdTech ehk haridustehnoloogia ja -innovatsiooni sektorile soodsalt. Mitmed investorid  – sealhulgas koostööpartnerid – kes seni valdkonnast mööda vaatasid, pööravad nüüd meie sektori ettevõtetele oluliselt rohkem tähelepanu. Asjad ja harjumustega kaasnevad protsessid, mis EdTech puhul oleksid tavaolukorras võtnud 3-5 aastat, toimusid nüüd kolme nädalaga. Liikusime ajamasinaga viis aastat edasi tulevikku.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: