ELU PÄRAST AJUJAHTI: Mis sai vilesti ideest?

20. aprill 2020

ELU PÄRAST AJUJAHTI: Mis sai vilesti ideest?

Ajujahi konkursi viimasel hooajal sai TV3 saatejuhi Marii Karelli tähelepanu meeskond HOOC, kes oli leiutanud disc golfi harrastajatele vilesti, mille sai haakida ketta alla. Vilesti oleks hakanud mõne aja möödudes häält tegema, et mängijatel oleks võimalik ketast kiiremini leida.

Telesaates nägime, et vilesti prototüüp töötas – Eesti Kunstiakadeemia ees lennutas tiimi esindaja (ja mullu söödavate lusikate ideega kaugele jõudnud) Georg Kaasik ketta puu okstesse ning mõne aja pärast jõudis eetrisse vali vilin. Paraku ei avaldanud see äriidee piisavalt muljet Ajujahi žüriile, kes ei lasknud HOOCi edasi TOP30 meeskondade hulka. “Arvan, et vilesti jäi tahaplaanile ka seetõttu, et Siim Ilves ehk teine tiimikaaslane oli Rakett69 konkursil kõvasti edukam kui oleks arvanud. Rakett võttis talt palju aega,” ütles Kaasik.

Kaasik on pärast Ajujahti kasutanud vilesti prototüüpi kaks korda, aga teisel eesmärgil – vilesti aitas tal otsida GoPro kaamera üles õhupallimere seast. Vilesti arendamise on Kaasik praeguseks unustanud. “Ei ole motivatsiooni üksinda toimetada sellega. Lõime Siimuga vilesti Cleveroni Akadeemias kõrvalprojektina. Praegu ei toimu koroonaviiruse tõttu koolis midagi ning ei ole asja ka Akadeemia laborisse. Kui sügisest kooli saab, siis saame jätkata sealt, kus pooleli jäime. Kuid me ei ole veel kindlad, kas arendame vilestit pigem enda lõbuks või massidele,” sõnas Kaasik.

Noormees on uue projektina ette võtnud videograafi kursused. “Koroona ajal on lõpuks suurepärane võimalus teha Tartust tutvustav video droonikaadritega,” ütles Kaasik.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: