Digitund: Kertu Popp ja Harri Tallinn tutvustasid Ajujahile pääsenud äriideid

26. november 2019

Digitund: Kertu Popp ja Harri Tallinn tutvustasid Ajujahile pääsenud äriideid

Ajujahi žüriiliikmed Kertu Popp (Elisa) ja Harri Tallinn (Civitta, Ajujahi tiimijuht) tutvustasid Digitunnis tänavu Ajujahi arenguprogrammi pääsenud ideid. Mõlema sõnul tõi tänavune ideekorje palju platvorme ja tarkvaralahendusi, pisut vähem oli sel sügisel konkursile tuldud füüsiliste toodetega. Tase oli tiimidel nende sõnul aga kõrge.

Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn tõi välja edasipääsejate seast tiimi Pagerr, kes lahendab trükikodade probleemi ja hoiavad ära paberi raiskamist, mis jääb trükkimisprotsessist järele. „Nemad on loonud lahenduse, millega on võimalik kiiresti tellimusi nendesse aukudesse lisada, millega saab trükifirma odavama hinna selle raisku läinud paberi eest, mille nad muidu viskaksid ära. Pagerri lahendusega saavad nad ülejäägi panna raha teenima,“ tõi Harri näite.

Tänavune hooaeg tõi tagasi mitmeid eelmistest hooaegadest tuttavaid nägusid. Sel aastal pääses Ajujahi arenguprogrammi eelmisel hooaja kuue parima hulka jõudnud SecureBadger, kes on läbi teinud pivoti ja tuli tagasi täiesti uue ideega. „Kui eelmine aasta rääkisid nad üürile võtja valideerimisest ja sertifitseerimisest, et mitte saada endale halba üürnikku, siis nüüd tegelevad nad hoopis pikaajaliste üürilepingute faktooringuga,“ lisas Harri.

Kertule jäi edasipääsenud tiimidest silma tiim Bidrento, kes on loonud lahenduse, millega ei ole maaklereid enam vaja ja üürile andmise protsess mööduks mõlema osapoole jaoks võimalikult kiiresti ja lihtsalt. Bidrento platvorm teeb ära vajalikud lepingud ja tegeleb ka vajaliku järelsuhtluse, arvete esitamise ja kontrollimisega.  Sisuliselt teeb see kõike seda, mida muidu teeks maakler. „Nemad jäid silma mitte ainult hea idee pärast, vaid nad olid kaugele jõudnud juba ka oma teostusega ja neil olid olemas kõik vajalikud kompetentsid, et see päriselt ära teha,“ rääkis Kertu. Ta lisas, et tiimil oli olemas ka selge eesmärk, mida nad Ajujahil tahavad ära teha ja kuhu välja jõuda.

Lisaks platvormidele ja tarkvaralahendustele leidub kolmekümne parima idee seas ka füüsilisi tooteid. Ühe näitena toovad Harri ja Kertu välja tiimi Unsinkable Robotics, mis on allveerobot, kes asendab tuukrit erinevatel kontrolltöödel. „Nii nagu droonidega kontrollitakse elektriliine, siis nemad teevad seda sama vee all,“ rääkisid nad.

Kuula täispikka Digitunni täispikka intervjuud (alates 18:30 minutist) siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: