Bidrento hakkab kuivendama maaklerite rahasood

20. detsember 2019

Bidrento hakkab kuivendama maaklerite rahasood

Ettevõtlik abielupaar otsustas korterisse investeerimise asemel asutada ettevõtte, millega üürikodude turgu raputada.

Bidrento äriidee tekkis praktilise probleemi otsa komistades, nagu äriideed ikka. Taavo Annus otsis koos lapseootel abikaasa Natalja Napsepiga korterit, kuhu investeerida. Otsingu käigus tekkisid elulised küsimused: “Kes võtab üürnike otsimise enda peale? Millise hinnaga korterit välja müüa? Kuidas tuvastada, kas üürnik on usaldusväärne? Kuidas kulutada võimalikult vähe raha ja aega bürokraatlike tegevuste peale?”

Taavol tekkis viimaks idee – miks me ei loo ise automatiseeritud veebiplatvormi, mis aitaks üüripinna otsijatel leida kiiresti, aga lihtsalt uut kodu? Ideel sarvist haarates otsustasid Taavo ja Natalja jätta korteri ostmata ja proovida kätt ettevõtlusega. 

Alguses puseleti kahekesi, et mitte öelda kolmekesi. Paar intervjueeris koos paarikuuse lapsega mitmeid üürilisi ja üürileandjaid,külastati kõiki Eesti suuremaid kinnisvarafirmasid. Mitmed maaklerid ütlesid otsekoheselt, et nad ei teeks Annuse ja Napsepiga koostööd, kuna näevad nende ideed otsese konkurendina. Karm tagasiside tähendas pere jaoks kinnitust, et nad on õigel teel.

Üürileandjate tagasiside andis samuti Taavole lootust. “Inimesed, kes omavad rohkem kui kolme üürikorterit, haldavad oma kinnisvaraga seostuvaid kulusid-tulusid Google Sheetsis ja Excelis. See on ajamahukas ega anna alati head ülevaadet. Sisuliselt puudub Eesti turul terviklik lahendus üürileandjate jaoks, mis sisaldaks kõike vajalikku – üürniku leidmise lihtsustamist, taustakontrolli, korterite haldamist, lepingute lõpetamist-uuendamist,” ütleb Annus.

Kääriti käised üles

Pärast põhjalikku sõeluuringut hakkas pihta Bidrento arendus. Üüriliste tagasiside põhjal otsustati luua just otse omanikule mõeldud üüriplatvorm, kus puuduksid maakleritasud. Tegevjuhi ameti võtnud Taavo rolliks jäi müügi- ja partnerlussuhete loomine, riskide hindamine ja innovaatiliste ideede mõtlemine. Natalja pidi keskenduma eelkõige toote arendamisele ja turundusele. Asutajad leidsid kiiresti ka mõned vabakutselised spetsialistid, kes lubasid neid aidata. Tänaseks on tiimiga liitunud ka kaasasutaja Umar Zarip, kes on kogenud arendaja ning vastutab kogu tehnilise poole eest.

Bidrento eeliseks võibki praegu pidada meeskonna teadmisi ja väiksust. “Oleme piisavalt väikesed, et tegeleda ükshaaval kõigi klientidega ja uurida detaile sügavuti. Usaldame üksteist, sest näeme igapäevaselt pingutuste vilju,” ütleb Napsep. 

Ettevõtte väljakutseks saab olema aga harjumuste muutmine ning klientide veenmine, et tehnoloogia suudab asendada lihast ja luust maaklereid. Natalja leiab, et Eesti tänase tööjõupuuduse valguses ei saa olema kerge ka õigete meeskonnaliikmete leidmine, kes usuks ideesse ja oleks võimalikult iseseisvad. 

Ajujahile tuli Bidrento meeskond mentorite leidmiseks. “Meil on vaja kogenud eksperdi juhendamist välisturgudele laienemise osas,” ütleb Napsep. Bidrento tiim tahab murda Baltikumi piiridest kaugemale ning olla sünonüümiks üüriprotsessile. “Riigiti võivad üüriprotsessid ja seadusandlus erineda, aga probleemid on üürileandjatel valdavalt sarnased – saada maksev, usaldusväärne üürik parima turuhinnaga. Meie visioonis ei peaks tulevased üürileandjad isegi enam kuulutama midagi, kuna meie süsteem teab, millal leping lõpeb ja millal tuleks alustada uue üürniku otsimisega,” lausub Napsep. Järgmise aasta eesmärk on tuua turule oma haldustarkvara, kaardistada-analüüsida uusi turge ja laieneda vähemalt kahte riiki.

Konkurendid ei maga

Bidrento tiim teab, et sarnase kontseptsiooniga ettevõtmisi on maailmas omajagu, eriti USAs. Aga kuna suurem osa Euroopa tegijaid keskendub eelkõige lühiajalise rendiüürnike leidmisele, näevad nad meie regioonis kasutamata nišši. 

Bidrento tiimil jagub kiidusõnu ka teiste Ajujahi tiimide kohta. Nad toovad välja tiimi Pagerr, kel on selge visioon ja erialane kogemus. “Mis kõige olulisem, nad mõtlevad loodussõbralikult. Keskkonna ja tuleviku peale mõtlevad ideed löövad läbi!” ütleb Napsep.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: