Ajujaht alustab telehooaega prügibingo, disc golfi “vilesti” ja trükikodade Tinderiga

11. veebruar 2020

Ajujaht alustab telehooaega prügibingo, disc golfi “vilesti” ja trükikodade Tinderiga

Sel neljapäeval stardib TV3s Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” uus hooaeg. Esimeses saates astub zürii ette sada silmapaistvamat tiimi, kes võistlevad koha nimel Ajujahi arenguprogrammis. 

Uuel telehooajal on panused kõrgemal kui kunagi varem: lisaks 75 000 euro suurusele auhinnafondile on Eesti Äriinglite Võrgustiku EstBan eestvedamisel nimekaimad ingelinvestorid lubanud välja panna 65 000 euro suuruse investeeringu. Esimeses kahes saates peavad Ajujahi kogenud žüriiliikmed sõeluma välja sadatugevamat ideed.

Esimeses saates kohtame meest, kes tahab korraldada pisikest raputust jäätmemaailmas, kontrollides majapidamiste prügikäitlust lotoga. Oma arvamuse selle idee kohta annab otsekohese jutuga Saue vallavanem Andres Laisk.

Samuti näeb saates mõnda tuttavat nägu eelmisest hooajast, kes on tulnud lagedale kas täiesti uue tootega või muutnud mullu põrunud idee ärimudelit pea tundmatuseni. Ajujaht jõuab järjest sagedamini ka Eestis elavate välistudengiteni ja välismaalasteni – ühe tugeva tiimina võidab žüriiliikmete tähelepanu näiteks vähihaigetele vaimset abi vahendav teenus RecoveryCompanion, kelle tiimis on mitu välismaist eksperti.

Tuntud teleajakirjaniku Marii Karelli juhitud telesaade „Ajujaht“ eristub sel telehooajal ka veelgi julgema pildikeele poolest – nii tempokat ja digitaalsete trikkidega vürtsitatud saadet annab Eesti telekanalite arsenalist otsida.

Telehooaeg kulmineerub 2. aprillil toimuva otsesaate ja superfinaaliga, kus jagatakse välja rekordilised 140 000 eurot auhinnaraha. Finaali jõuab kõigist esitatud äriideedest vaid kolm tugevamat.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Lisaks toetavad Advokaadibüroo TRINITI, Lingvist, Tartu Loomemajanduskeskus, UMA Workspace, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn.

Ajujahi möödunud aasta saateid saad järele vaadata TV3 Playst.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: