Ajujaht alustab uuenenud hooaega

2. oktoober 2018

Ajujaht alustab uuenenud hooaega

Ajujahile saab tänavu ideid esitada 28. oktoobrini. Ajujahi tänavune auhinnafond on vähemalt 60 000 eurot. Sellest hooajast kolib konkursist valmiv telesaade TV3 eetrisse ning uue saatejuhina võtab teatepulga üle Marii Karell.

“Ajujahi mõte on innustada inimesi tegelema ettevõtlusega ja julgustada neid oma äriideega alustama,” ütles Ajujahi ellukutsuja EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane ja rõhutas, et iga idee on konkursile teretulnud. „Alguses ei tea keegi, millises idees peitub järgmine Taxify või Click & Grow. Igal aastal tuleb Ajujahti üle 300 tiimi oma ideedega ning just need inimesed oma energia ja pealehakkamisega on Eesti uue ettevõtluse nurgakivid,“ rääkis Rebane.

Sellest hooajast on Ajujaht kolinud ka uude telekanalisse ja saadet hakkab juhtima uus saatejuht. Telesaate juht on sellest hooajast Eesti rahvale varasemast tuntud Marii Karell ning saate produtsent on Siim Männik. Telesaadet hakkab edastama TV3 ja saade jõuab eetrisse 2019. aasta kevadel.

Viimased Ajujahi hooajad on olnud erakordselt viljakad ja programmi sisenejate seast on tulnud mitmeid rahvusvahelisi edulugusid. SEB innovatsioonijuhi Mart Maasiku sõnul ei saada Ajujahil edu alati vaid enneolematu idee. „Oluline on meeles pidada, et kõik säravad edulood algavad väikestest sammudest. Ajujahile tasub tulla kõigil, kellel on pealehakkamist ja järjepidevust. Ülejäänu saab õppida sel teekonnal olles,“ kutsub Maasik Ajujahile enda ideed esitama.

Ajujaht aitab osalejatel jala ukse vahele saada. Kahe aasta eest Ajujahil osalenud Markus (MindTitan) on praeguseks alustanud koostööd Elisaga. „Tehisintellekti vallas toimetatakse palju, kuid reaalselt on tarbijale ja ettevõttele kasu toovaid projekte Eestis ja isegi kogu maailmas selles vallas ette näidata väga vähe. Elisa ja MindTitan on üheskoos tehisintellekti vallas teinud suuri edusamme, tuues turule kliente teenindama vestlusroboti ning testides riigiga üheskoos Elisa esindustes isikute tuvastamiseks näovõrdluse lahendust. Sarnaseid koostöövorme sünnib Ajujahilt pea iga hooaeg,“ räägib Ajujahi suurimast väärtusest osalejatele Elisa juht Sami Seppänen.

Ajujahile saab ideid esitada 28. oktoobrini. Möödunud aastal esitati konkursile 341 ideed üle Eesti.

Ideid saab esitada siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: