Ajujahi vilistlased on viimase 12 kuu jooksul kaasanud üle 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid

30. september 2019

Ajujahi vilistlased on viimase 12 kuu jooksul kaasanud üle 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid

Eesti suurima äriideede konkursi edukaimad rahakaasajad on viimase 12 kuu jooksul olnud Bolt, Click & Grow, Bikeep, UpSteam ja FeelingStream. Alanud sügisel alustab Ajujaht oma 13. hooaega ja ootab eestimaalaste äriideid 27. oktoobrini.

Ühe suurima investeeringu sai viimase 12 kuu jooksul Click & Grow, kellesse viimase aasta jooksul tehtud investeeringute kogumaht on enam kui 9 miljonit eurot. Edukad lisaraha kaasajad on olnud ka 2018. aastal konkursil kolmanda koha saanud liikuva autopesuteenuse turule tooja UpSteam, kes kaasas investeerimisplatvormi Funderbeam abiga 500 000 eurot lisaraha, ning 2016. aastal konkursil osalenud FeelingStream, kes kaasas 400 000 eurot.

EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul ei ole Ajujaht ainult ideekonkurss, vaid koht, kust välja kasvavatel ettevõtetel on mõju kogu Eesti majandusele. Seda näitab Rebase sõnul tänu Ajujahile kiiresti saavutatud investeerimisküpsus.

“Me teeme igal aastal Ajujahi osalejate seas tagasisideküsitluse, kus uurime, mida peetakse kõige olulisemaks, mis neid oma ettevõtte ehitamisel edasi aitasid. Enim hinnatakse Ajujahi arengu- ehk kiirendiprogrammi, kus 30 paremat saavad tipptasemel koolitusi, mentorlust ja ligipääsu meie väga laiale kontaktvõrgustikule. Sellega loome soodsa pinnase ettevõtlusega alustamiseks, mille tulemustel on oluline mõju kogu Eesti majandusele ja ettevõtluse ökosüsteemile,” rääkis Rebane.

Selle aasta alguses sai Eesti investoritelt 300 000 euro suuruse lisasüsti digitaalset toiduohutusplatvormi arendav FoodDocs ja Ajujahil 2013. aastal osalenud Bikeep kaasas investeerimisplatvormi Funderbeam abiga tegevuse laiendamiseks 1,1 miljonit eurot.

Kinnitamata mahus on investeeringuid sel aastal kaasanud ka Ajujahil 2014. aastal teiseks jäänud Bolt, mis tõstab konkursilt välja kasvanud ettevõtete investeeringute mahtu veelgi. Kokku on korraldajate sõnul Ajujahi tiimid läbi aegade kaasanud suurusjärgus enam kui 300 miljonit eurot lisarahastust.

Alanud hooajal jagab Ajujaht eestimaalaste äriideede elluviimiseks välja 75 000 eurot auhinnaraha. Arenguprogrammi saab kandideerida Ajujahi veebilehel 27. oktoobrini.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Konkursilt on välja kasvanud ettevõtted nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Eesti suurima äriideede partner on SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks toetavad Ajujahti Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Tartu Loomemajanduskeskus, Harku vald, Saue vald, Pärnu linn Tallinna linn, Tartu linn. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: