Ajujahi tiime hakkavad koolitama oma ala tipud Eestist ja välismaalt

24. september 2019

Ajujahi tiime hakkavad koolitama oma ala tipud Eestist ja välismaalt

Igal aastal valib ettevõtjatest, investoritest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii üle Eesti välja 30 parimat äriideed, kes saavad võimaluse osaleda Ajujahi nelja kuu pikkuses intensiivses kiirendiprogrammis, mis annab teadmised ja tööriistad ettevõtlusega alustamiseks ja äriidee elluviimiseks. Ajujahi kiirendis osalevaid tiime koolitavad oma valdkonna tipud nii siit kui sealtpoolt piiri.

Alar Kolk

Alar Kolk koolitab Ajujahi tiime ärimudeli loomise, arendamise ja innovatsiooni teemadel.

Alar on viimase 15 aasta jooksul koolitanud rohkem kui 3000 juhtivtöötajat looma edukaid ärimudeleid. Muuhulgas on ta konsulteerinud globaalseid korporatsioone nagu Amadeus, FCA, Ferrero, Empower ja Google. Ta on Euroopa Innovatsiooniakadeemia (EIA) asutaja ja president, varasemalt on ta juhtinud EAS-i ning töötanud prorektorina Tallinna Tehnikaülikoolis. Tänaseks on Euroopa Innovatsiooniakadeemiast saanud üks maailma suurimaid ärikiirendeid, kust on praeguseks läbi käinud üle 4000 ettevõtja 75 rahvusest.

Gleb Maltsev

Gleb Maltsevi intensiivne pitch training viib tiimide esinemis- ja esitlustehnika järgmisele tasemele.

Glebi teatakse start-up maailmas kui ühte karismaatilisemat ja edukamat esinemiskoolitajat. Gleb kuulab igal aastal enam kui 900 ettekannet, esitlust ja pitchi. Ta on koolitanud sadu juhte esinema sellistel rahvusvahelistel üritustel nagu Mobile World Congress, Smart City Expo ja electronica ning start-up’ide asutajaid pitch’ima konverentsidel Slush, Latitude59, TechChill ja LOGIN.

Gleb on aidanud ka viia disaineritel, kelle kontorite seinad on täis auhindu, nende sõnumi klientideni. Samuti on ta töötanud teadlastega, kes on pühendanud oma elu putukate, metallide, puidu või meie geenide uurimisele, ning aidanud neil üle saada nn teadmiste taagast ja õpetanud neid selgitama mõistetaval kujul oma keerulisi tegemisi ka lihtsurelikele. Olulisena on ta mitmel aastal aidanud Ajujahi tiimidel oma äriidee veenvaks sõnumiks vormida ja seda veel veenvamalt pitchima õpetanud.

Ta on investeerimisplatvormi Fundwise kaasasutaja. Igal aastal töötab ta kümnete ettevõtjate ja juhtidega, et arendada nende eneseväljendust, esitlemisoskust ja kõike, mis sellega kaasas käib.

Howard Kingston

Howard Kingston (Iirimaa) on üks Ajujahi arenguprogrammi oodatumaid ja armastatumaid koolitajaid, kes keskendub Ajujahi tootearendusele, turundusele ja müügile. 

Howard aitab ettevõtetel ja turundajatel kasvada. Ta on kaasasutaja ja digiturunduse juht ettevõttes General Assembly London, kus ta on koolitanud enam kui 2000 turundajat, ettevõtjat ja riskikapitali ettevõtet. General Assembly London on ajakirja Fast Company poolt nimetatud maailma üheks kõige innovaatilisemaks haridusettevõtteks.

Howard kõneleb ja koolitab regulaarselt üle maailma tippkonverentsidel ja seminaridel nagu SXSW, Web Summit ja ta on mitmekordselt avaldatud autor ülemaailmsetes väljaannetes nagu Huffington Post, The Guardian, Forbes jt.

Howardi peamisteks nõustamis- ja koolitusvaldkondade hulka kuuluvad digiturunduse strateegia, growth marketing & hacking, turundusstrateegiate ülesehitamine, analüütika.

Markko Karu

Markko Karu arendab ja koolitab Ajujahi tiime brändingu, disaini ja turunduse teemadel.

Markko Karu on nõustanud enam kui 200 organisatsiooni ja ettevõtet brändi ja kommunikatsiooni teemadel, asutanud seekõrval ka ise ettevõtteid ja olnud üks Eesti disainimaastiku eestkõneleja ja -vedaja.

Enam kui 20 aastat on ta tegutsenud graafilise disaineri, animaatori, AD ja loovjuhina. Ta on Eesti ühe edukaima ja tuntuima disainibüroo Velvet ja teenusedisaini ja brändingu agentuuri Brand Manual kaasasutaja. Aastast 2014 on Markko tegev lektori ja konsultandina tootearenduse ja kommunikatsiooni teemadel. Lisaks on ta tegutsenud mitme iduettevõtte asutajateringis (Qminder, Hourdini, Skillific).

Markko tööriistakasti kuuluvad ärimudeli analüüs, prototüüpimine, info struktureerimine ja modelleerimine, meeskonnatöö, muutuste juhtimine ja disain.

Riivo Anton

Riivo Anton koolitab tiime investorsuhete ja rahastuse kaasamise teemadel.

Riivo on Eesti ettevõtja ja varajase faasi idude investor. Lisaks on Riivo Kesk- ja Ida-Euroopa suurima juhtimiskonsultatsiooniettevõtte Civitta asutaja, kuulub Estonian Business Angels Networki ja Startup Wise Guys kiirendi asutajateringi. 

2017. aasta lõpus asutas ta venture capital fondi United Angels VC, mis tegeleb ingelinvesteeringutega. Riivo on süstinud idudesse enam kui 20 ingelinvesteeringut Tema portfellist leiab mitmeid Eesti edukaid idusid nagu Veriff, Monese, LeapIn, Timbeter jt. Peale investeeringute on Riivo ka aktiivne mentor Ajujahis, Tehnopoli startup inkubaatoris ja Startup Wise Guys kiirendis.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: