Ajujahi superfinalistid on ALU, Groveneer ja Timey

17. mai 2019

Ajujahi superfinalistid on ALU, Groveneer ja Timey

Telehooaja eelviimasest saatest pääses viimasena superfinaali tarku “parim enne” indikaatoreid arendav Timey. Hooaja võidu nimel astuvad otsesaates üles lisaks talle veel vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU ja vineerist puidupaneele tootev Groveneer.

Superfinaalis peavad kõik meeskonnad tõestama, et nemad on väärt vähemalt 30 000 euro suurust auhinnaraha. Selleks hindab kuueliikmeline kohtunikepaneel meeskonna progressi ja mentorite soovituste kuulamist.

Hooaja võitja selgub 23. mail kell 20 TV3 otsesaates.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest. 

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

 

AJUJAHI SUPERFINALISTID

 

Lauamäng ALU (Studio ALU)

Lauamäng ALU on haarav strateegiamäng kahele mängijale, mida saavad mängida nii pimedad kui nägijad. Üldiselt ei arvesta lauamängutootjad ja -disainerid erivajadustega inimestega, jättes kasutajaskonnast välja märkimisväärse osa rahvastikust. Lauamäng ALU on disainitud eelkõige erivajadustega inimesi silmas pidades.

Mängu eesmärk on kontrollida vastasmängijast suuremat ala. Ala kontrollimiseks kasutavad mängijad mängunuppe ning erinevaid tegevusi, kulutades selleks piiratud koguses saadavalolevaid ressursse.

ALU mängulaud on valmistatud puidust ning on täielikult taktiilne, mistõttu on võimalik mängu iseseisvalt mängida ka näiteks sügava nägemispuude ning motoorsete häiretega inimestel. Tänu sellele saavad erivajadustega inimesed tunda end igas seltskonnas võrdväärsena. Mäng arendab mängijate strateegilist mõtlemist ning planeerimisoskust.

 

Groveneer

Groveneer on naturaalsest puidust kleebitav dekoratiivsein, kus kõik protsessid on tarbija eest ära tehtud ning materjal tuleb ainult seina kleepida. Toode on juba õiges mõõdus, viimistletud kõvavahaõliga ning kleepimiseks valmis.

Seda saab paigaldada ruumidesse ilma tööriistadeta ja eriliste oskusteta. Erinevatest toonidest ja mõõtudest saab luua omanäolisi mustreid. Iga kleebitav leht on unikaalse puidusüüga ning seega on iga valminud sein ainulaadne.

Korteri ja maja seinte peamised dekoreerimisvariandid on tavaliselt värvimine ja tapeetimine. Naturaalsete materjalide valik on piiratud või selle ruumi toomine tähendab suurt remonti – puitpaneelid eeldavad üldjuhul täiesti uue seina ehitamist, teised spoonid aga vajavad liimimist ja viimistlemist. Õhukese materjali puhul on see üsnagi keeruline. Groveneer aitab seda mure lahendada.

 

Timey

Timey on tark indikaator, mille saab kinnitada toidupakendile, kastidele või kallima (kala-)toote külge. Indikaator muudab värvi, kui toodet pole hoitud ette nähtud tingimustes.

30% toidukaupadest rikneb ennetähtaegselt, kuna neid ei transpordita õigel temperatuuril. Kahjud kannab enamasti tootja, kel puudub ülevaade, millises tarneahela etapis toodet valesti käideldi.
Timey värvimuutev indikaator annab tootjale ja edasimüüjale teada, et toodet on hoitud õigetel tingimustel. Timey abil saavad nii tootja kui edasimüüja olla kindlad, et toode jõuab tarbijani kvaliteetsena.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: