Ajujahi arenguprogramm paneb äriidee proovile

17. oktoober 2019

Ajujahi arenguprogramm paneb äriidee proovile

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja ideede kiirendi, mis pakub ettevõtlusega alustamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel arenguprogrammi, rahvusvahelise kogemusega mentorvõrgustikku ja rahastust idee elluviimiseks.

Igal aastal valib ettevõtjatest, investoritest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii üle Eesti välja 30 parimat äriideed, kes saavad võimaluse osaleda Ajujahi nelja kuu pikkuses intensiivses kiirendiprogrammis, mis annab teadmised ja tööriistad ettevõtlusega alustamiseks ja äriidee elluviimiseks.

Ajujaht ei ole „Ajujaht” ilma selle kõigi osadeta. Ajujahi tervikkogemus koosneb mentorlusest, kiirendist ja koolitusprogrammist, rahastusest, ligipääsust kontaktidele ja võrgustikule ning igakevadisest telesaatest, kus selgub konkursi võitja, kes viib koju 30 000 eurot auhinnaraha. Ajujahi kogu auhinnafond on tänavu 75 000 eurot ja see jaguneb kõigi kiirendiprogrammi läbinud äriideede vahel.

Ajujahile on oma äriideega oodatud kõik – nii noored kui kogenumad, õppivad kui töötavad kui ka need, kel juba ettevõtlusega tegelemise kogemus tagataskus olemas. Ajujahi kiirendiprogramm on disainitud igaühele mõeldes ja aitab nii sotsiaalseid probleeme lahendavaid tiime kui neid, kel kuklas idee uueks tehnoloogiaks.

 

Mentorlus

Ajujahi arenguprogrammis osalevad meeskonnad viiakse programmi aluses kokku mentorite võrgustikuga. Üheks esimeseks ürituseks arenguprogrammis on MentorMeetUp, kus kõigil meeskondadel on võimalik mentoritega lähemalt tuttavaks saada ja leida enda äriidee spetsiifikast ja valdkonnast lähtuvalt sobiv mentor. Mentorid suunavad ja nõustavad meeskondasid terve arenguprogrammi vältel.

Mentorite hulka kuuluvad nii tuntud ettevõtjad, investorid, võrgustikuliikmed ja Ajujahi toetajate ning sponsorite tippeksperdid. Ajujahi mentoreid saad näha siit.

Kiirendi ja koolitused

Arenguprogramm koosneb koolitusnädalavahetusest. Need annavad nii teadmise kui tööriistad kõigeks, mida on vaja enda ärimudeli loomiseks, selle läbimõtlemiseks ja edasi arendamiseks. Ajujahi arenguprogrammi koolituste teemad ja koolitajad on:

Koolituste teemasid kohandatakse vastavalt arenguprogrammis osalevate meeskondade reaalsetele vajadustele. Koolitusnädalavahetused on sisukad ja hands-on – iga meeskond saab samaaegselt tegelenda enda äriideega, seda edasi arendada ja kuuldut kohe katsetada.

Koolitused oleme planeerinud nädalavahetuseti, et kõik arenguprogrammis osalevad meeskonnad nendest maksimaalselt osa saaksid võtta. Kusjuures esimese tipp-tasemel koolituse saavad ka kõik 100 parema hulka valitud meeskonnad enne kui nad žürii ette astuvad. Sellel koolitusel on fookuses just enda pitchimistehnika lihvimine.

Lisaks programmis ettenähtud koolitustele toimuvad terve konkursi vältel ka mitmed teemaõhtud, mis on avatud ka kõigile teistele Ajujahi sõpradele ja huvilistele.

Telesaade “Ajujaht”

Ajujahi konkurssiga käib käsikäes ka kaheksast episoodist koosnev telesaade, mis jälgib arenguprogrammi jooksul meeskondade arengut ja tutvustab osalevaid äriideid Eesti rahvale. Telesaade paneb meeskonnad proovile ja sõelub välja tugevamad. Telesaade on TV3 eetris kevadel 2020. Saatejuht on Marii Karell.

Eelmise hooaja saateid saad järele vaadata siin.

Ühisüritused

Ajujaht ei ole pelgalt äriideede konkurss, vaid ühtlasi ka võrgustik, mistõttu paneme tipptasemel koolituste ja äriideede arendamise kõrval olulist rõhku ka ühistele ettevõtmistele ja kogemuste vahetamisele. Korraldame ühiseid väljasõite, vaatame traditsiooniliselt üheskoos telehooaja avasaadet, saame kokku põnevaks superfinaaliks ning jagame üksteisega nii võite kui katsumusi.

Võrgustik ja kontaktid

Eesti suurima äriideede konkursina teeme järjepidevalt koostööd nii start-up-kogukonna, katusorganisatsioonide kui mitmete algatuste ja üritustega. Ajujahi arenguprogramm pakub kõigile meeskondadele võimalust soodsalt ja stressivabalt saada osa nii konverentsidest (Latitude59, Arctic15 jt), pitchimisüritustest (EstBAN pitch jt) kui muust.

 

Ajujahi on ellu kutsunud EAS. Konkurssi rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Loe lisa Ajujahi veebilehelt www.ajujaht.ee.

Jälgi Ajujahti Facebookis ja Instagramis.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: