
Ajujahi žürii valis välja kümme parimat äriideed
Pühapäeval, 17. märtsil valis SEB innovatsioonikeskuses kogunenud Ajujahi žürii välja kümme parimat äriideed, kes liiguvad edasi Ajujahi järgmisesse vooru.
Kümne parima äriidee hulka pääsesid söödavaid toidutarvikuid arendav Edible, hambakaitsegeel Frenzy, koduürituste äpp GoInvite, kleebitavaid puitpaneele tootev Groveneer, laste sõiduplatvorm HopKid, droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE, vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU, üürituru taustakontrolli teenus SecureBadger, kleebitav „parim enne“ indikaator Timey ja nõustamisteenus Võõras Sõber.

Foto: JP Hion
Ajujahi ellukutsuja, EASi nõukogu esimehe Erki Mölderi sõnul näitavad Ajujahi kümme parimat tiimi kõige ehedamalt seda, et eestlastes on ettevõtlikku vaimu. „Järgmisesse vooru pääsenud tiimide seas oli mitmeid pangandus- ja kindlustussektori töökogemusega inimesi, kes on otsustanud võtta ette muutuse enda karjääris ning mida Ajujaht inimestes innustada soovib. See paistis välja ka nende äriidees, mis tegi nende tiimi ja idee kui terviku oluliselt küpsemaks,“ rääkis Mölder.
SEB innovatsioonijuht Mart Maasik ütles, et edasipääsu tagamisel sai määravaks tiimide veenvus. „Varasemate aastatega võrreldes nägime tänavu Ajujahi arenguprogrammi läbinud meeskondade puhul vähem lihtsalt kõlavaid ideid ning rohkem reaalseid, juba toimivaid lahendusi. Edasi pääsenud tiimidel oli paigas ettevõtluses läbi löömiseks vajalik tasakaal ambitsioonikuse ning äririskide tajumise vahel,“ rääkis Maasik ja lisas, et sõltumata konkursi kulgemisest on tõenäosus neid tooteid ja teenuseid turul näha väga suur.
Elisa tegevjuht Sami Seppänen soovitab kõigil tiimidel tegeleda äriidee lihtsustamise ja prioriteetide seadmisega. „Esmajoones tuleb tiimidel leida vastused nendele küsimustele, mida žürii neile esitas. Seejärel tuleb kõigil seada prioriteete. Mida lihtsamaks ja konkreetsemaks nende selgitused ja nägemus äriideest lähevad, seda suurem tõenäosus on neil nii Ajujahil kui ka väljaspool seda edukas olla,“ rääkis Seppänen.

Ajujahi žürii. Foto: JP Hion
Parimad äriideed valis välja žürii koosseisus Erki Mölder (EAS), Mart Maasik (SEB), Sami Seppänen (Elisa), Heidi Kakko(BaltCap Growth Fund), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam), Monika Tooming-Varblane (Funderbeam) ja Ott Jalakas (Lingvist).
Ajujahi telesaade on TV3 eetris alates 4. aprillist neljapäeviti kell 20.00. Hooaja võitja selgub 23. mail toimuvas TV3 otsesaates.
Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss. Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Funderbeam, Lingvist, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti AS, Kommunikatsioonibüroo JLP ja Tehnopol.
Tutvu kümne parima äriidee ja tiimiga
Edible
Edible toodab söödavaid toidutarvikuid, mille eesmärgiks on asendada plastmassist ühekordseid söögiriistasid.
Loe lähemalt siit.
Hambakaitsegeel Frenzy
Hambakaitsegeel Frenzy on hambaaukude ennetusvahend, mis on mõeldud kasutamiseks väikelastele.
Loe lähemalt siit.
GoInvite
GoInvite on inimeselt inimesele koduürituste äpp, mis viib kokku võõrustajad ja külalised, luues seeläbi uutmoodi koduürituste kultuuri.
Loe lähemalt siit.
Groveneer
Groveneer on ainulaadse tõmba-ja-kleebi kinnitusega naturaalsest tammepuidust paneel, mis aitab lihtsalt ja mugavalt luua unikaalse seinamustri.
Loe lähemalt siit.
HopKid
HopKid on sõidu- ja saatmisteenus laste turvalise ja mõnusa liikumise korraldamiseks.
Loe lähemalt siit.
HIVE
HIVE on pilvepõhine lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks. HIVE aitab droonidel, robotitel ja teistel GPSiga varustatud autonoomsetel süsteemidel positsioneerida ja jälgida neid 1 cm täpsusega. Meeskonda juhivad eelmisel aastal e-residentideks kandideerinud Simon Litvinov ja Dmitri Kislenko
Lauamäng ALU
ALU on abstraktne ruudustikupõhine strateegiamäng kahele mängijale, mille eesmärgiks on kontrollida vastasmängijast suuremat ala. Ala kontrollimiseks kasutavad mängijad mängunuppe ning erinevaid tegevusi, kulutades selleks piiratud koguses saadavalolevaid ressursse.
Loe lähemalt siit.
SecureBadger
SecureBadger muudab kinnisvara üürile andmise olulisemalt turvalisemaks ja mugavamaks läbi põhjaliku andmeanalüüsi ja masinõppe.
Loe lähemalt siit.
Timey
Timey toodab tarku “parim enne” indikaatoreid. Tootele või kastile kinnitatakse väike kleebis, mis värvub punaseks, kui toodet ei ole hoitud õigel temperatuuril.
Loe lähemalt siit.
Võõras Sõber
Võõras Sõber on uus nõustamisformaat, mis võimaldab tööandjatel pakkuda töötajatele nõustamist, et ennetada ja vähendada vaimse tervise probleemidest tekkivaid riske.
Loe lähemalt siit.