VAATA, millised tiimid said Ajujahi eriauhinnad!

28. mai 2021

VAATA, millised tiimid said Ajujahi eriauhinnad!

Tänavu jagati Ajujahil traditsiooniliselt välja ka mitu eriauhinda Ajujahi toetajate poolt. Avaldame eriauhinnate saajad ühes toetajate kommentaaridega.

SEB positiivse mõju eriauhind 5000 eurot – Mentornaut

Ajujahil välja kuulutatud SEB positiivse mõju eriauhinna ja sellega kaasneva 5000 eurose toetuse andis SEB sel aastal veebiplatvormile Mentornaut, mille abiga pakub SEB Heategevusfond kõikidele Eesti asendus- ja hooldusperede lastele võimalust kasutada tasuta abiõpetaja teenust.

Varasematel aastatel on SEB andnud eriauhinna parimale sotsiaalsele ettevõttele. Tänavu laiendati kategooriaid sotsiaalsetest aspektidest kaugemale, et kaasata veelgi rohkem positiivset mõju loovaid ettevõtteid. 5000-eurone auhind ongi mõeldud just jätkusuutliku ettevõtluse edendamiseks.

“Positiivse mõju oleme jaotanud kolme valdkonda,” selgitab Andra Altoa, strateegia ja kliendikogemuse valdkonna juht SEB Balti divisjonist. “Mõju keskkonnale, sotsiaalsetele aspektidele või ettevõtte enda juhtimisele. Sestap said auhinnale kandideerida väga erinevate valdkondadega tegelevad tiimid.”

Seekordne Ajujahil osalenud edukas (Mentornaut sai ka 100 000 euro suuruse äriinglite investeeringu – toim.) tiim Mentornaut aitab adresseerida just sotsiaalse mõju aspekte ning lahendab probleemi, millega on pidanud rinda pistma paljud õpilased ja nende vanemad – kust leida usaldusväärne ja hea abiõpetaja.

Tartu linna eriauhind 5000 eurot – Münt

Ajujahi 14. hooaja võitnud ning 30 000 eurose peaauhinna ära teeninud Münt osutus ka Tartu linna eriauhinna saajaks. Tartu linna esindas neljapäevasel eriauhindade pidulikul üle andmisel abilinnapea Raimond Tamm.

Tamm tõi välja, kuidas Münt klapib Tartu linnajuhtide ja linnarahva visiooniga teha jätkusuutlikku ning rohelisemat äri, et ka tulevastel põlvkondadel oleks mõnus keskkond, kus elada. “Münt esindab innovaatilisust, energilisust ja klapib Tartu linna väärtustega,” ütles Tamm.

Seega kerkis Münti võidusumma Ajujahil 35 000 euroni.

Saue valla eriauhind 4000 eurot – Tamiatics

Juba mitmendat aastat järjest püsib Ajujahi toetajate ridades Eesti kõige kiiremini kasvav ja tegusaim vald Saue. Nii nagu eelmistel hooaegadel, said ka tänavu sauekad veebis hääletada, milline tiim lõpuks väärib Saue valla eriauhinda.

Pingelise hääletuse tulemusena osutus võitjaks Pärnumaalt pärit taimekasvatustarkvara loov Tamiatics, kes jõudis Ajujahi TOP6 vooru. Auhinna andis neile üle Saue vallavanem Andres Laisk, kes ootab pärnakatelt suuri tegusid järgmistel aastatel. Mine tea, ehk on Saue uued alleed ja lilleväljakud just Tamiaticsi tarkvara tõttu õitsemas.

Tallinna linna eriauhind 3000 eurot – DeepPeat

Ajujahi ettevõtluskonkursi Tallinna eriauhinna pälvis sel aastal Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi abiturientide Henri Pihelga ja Ats Oskar Laansalu ettevõte DeepPeat, kelle loodud turbamatist võib saada oluline keskkonnareostuse vähendamise abivahend.

Tallinna linn on olnud konkursi partner “Ajujahi” algusaegadest peale, pannes välja eriauhinna linna- või ettevõtluskeskkonda paremaks muutvale ideele.Seekordse Tallinna eriauhinna võitis kahe ambitsioonika noormehe rohesõbraliku mõtteviisiga ettevõte DeepPeat, kelle poolt välja töötatud lihtne ja tõhus turbamatt võib osutuda oluliseks abivahendiks keskkonnareostuse vähendamisel tulevikus.

Võitja kuulutas neljapäeval “Ajujahi” finaalsaates välja Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, kes kiitis noori ettevõtjaid uute ärivõimaluste leidmise eest vastutustundliku tegutsemise kaudu, mille realiseerimisel võib tulevikus olla ülemaailmne mõju.

DeepPeat on üks vähestest loodussõbralike alternatiivide pakkujatest õlireostuse koristusel, mis ei tekita kahju keskkonnale toodete valmistamisel ega ka vee või maa pinna koristamisel õlireostusest.

 

 

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: