Toddler aitab põnnipõlve virtuaalses keskkonnas elus hoida

28. veebruar 2019

Toddler aitab põnnipõlve virtuaalses keskkonnas elus hoida

Toddler seisab Ajujahi teiste võistlejate seast eredalt välja – ettevõtte kaks juhti Gerta Sarv ning Triinu Epler on mõlemad lapseootel.

Ka nende idee on mõeldud värsketele vanematele – turvaline veebibeebipäevik, kus ühes keskkonnas on koos laste pildid, videod ning muu laste kasvatamisega kaasas käiv info.

Uurisime Gertalt kuue küsimusega, kui kaugel nad Toddleriga on ja mida nad on Ajujahilt kaasa saanud.

Foto: JP Hion

Kirjelda palun Toddleri senist arengut Ajujahi vältel?
Toddleriga on nii olnud, et enne Ajujahti oli see idee hästi pikalt tagaplaanil igapäevatöö ja pereelu tõttu. Ajujahi koolituste ja formaadist tuleneva tõuke tõttu oleme lõpuks hakanud tegelema selle platvormi arendusega. Alustasime nii, et olime planeerimisfaasis – olime koos Triinuga valmis saanud esimesed analüüsid ja prognoosid, et turgu kombata. Järgmisena tuli tiimi IT-arendaja, kes omakorda haldab kolme inimest arendusmeeskonnas. Sel kuul liitusid veel kolm inimest, kes aitavad teha igapäevaseid töid: kaks inimest turunduse poolel – kuna tahame laieneda – ja üks inimene, kes aitab kokku panna teaduspõhist infot. Täna oleme nii kaugel, et järgmise kuu alguses on platvormi beetaversioon valmis. Ajujaht on andnud tohutult suure energiasüsti!

Saan aru, miks te seda teete – mälestuste salvestamine on enamiku jaoks oluline. Aga kas Facebook ja arvuti kaustad ei tee tööd juba piisavalt hästi ära?
Usume Toddleris, et seda ei peaks tegema mitme platvormi ja kanali vahet. Järg kaob ära, millises platvormis oli see pilt ja millises telefonis oli see video, nagu ikka. Unustame ka palju asju ära. Meie eesmärk on Toddleriga pakkuda kohta, kus kõik lapse kasvamisega seonduv on kompaktselt ja mugavalt koos.

 

Foto: JP Hion

Kas see platvorm on ühildatav siiski sotsiaalmeediaga?
Jah, meie plaan näeb ette, et Toddleriga saab liituda ka Facebooki või Google’i kaudu. Aga ei pea nende kaudu liituma. Hiljem saad soovi korral jagada salvestatud infot näiteks Facebooki, aga seda otsustab vanem ise.

Millised on siiani kõige keerulisemad väljakutsed olnud Toddleri arendamisel?
Delikaatsed isikuandmed – kuidas tagada nende kaitse rakenduse sees? See teema nõuab meilt iga nädal energiat ja tööd. Näiteks nuputame sellegi kallal, et millist infot saaks vanem jagada platvormi sees sõpradega. Lisaks on omajagu väljakutset valmistanud esmaste funktsionaalsete vajaduste kaardistamine ja rakenduse lihtsustamine. Me üritame rõhutada mõtteviisi, et iga mõtte või juhtumi saaks vajadusel kiiresti üles laadida, vajutades võimalikult vähe nuppe. Nii ei ununeks väiksed naljakad seigad, mis laste kasvatamisega kaasas käivad.

Kuhu tahate Toddleriga välja jõuda?
Alustame Eestist, mis on kõige mõistlikum pilootturg – meil on siin olemas testgrupp ja oleme saanud juba palju tagasisidet Eesti lapsevanematelt. Suuremas plaanis on Suurbritannia teine turg. Kui seal suudame kanda kinnitada, siis võtame sihikule Skandinaavia ja Baltimaad. Esmalt üritame siiski murda Londonisse, juba selle suve lõpuks.

Millise joonis- või multifilmist tuntud tegelasega Te end võrdleks?
Jonnipunniga. Oleme oma idee õnnestumises kindlad ja usume, et meil on jonnakus kuhugi välja jõuda.

Foto: Airika Vettik

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: