TÄNA! Kellest saab Ajujahi uus võitja – Lexi.Marketist, RUEXist või Mündist?

27. mai 2021

TÄNA! Kellest saab Ajujahi uus võitja – Lexi.Marketist, RUEXist või Mündist?

Täna õhtul selgub, milline äridee võidab Eesti suurima ideekonkursi Ajujaht. Võistlustulle on jäänud vaid kolm tiimi – hambapesukapsleid tootev Münt, “toodete Facebook” ehk Lexi.Market ja autolaadijate võrgustikku arendav RUEX.

Konkurentsi jäänud suurimal tiimil ehk Lexi.Marketil näib olevat pisike edumaa teiste ees, nii nagu mullu näis TranslateWise (tol hetkel kandis nime Aligner) olevat nõks tugevam kui mullused rivaalid Pagerr ja Sharewell. Tooteinfo halduse ja andmevahetuse platvorm Lexi.Market kogus Funderbeamis ühisrahastuskampaania privaatvoorus kogus üle 830 000 euro, mis ületas ettevõtte ootused kolmekordselt. Summa koguti kokku ilma avaliku kampaaniata — info liikus vaid kitsas investorite ringis.

“Investorid on meile öelnud, et Lexi.Marketiga lahendame vahelduseks ka reaalset probleemi,” sõnab Lexi.Marketit arendava Brightspark OÜ juht Kari Maripuu.

Komeedi kombel tegutseval Mündil pole ette näidata ühisrahastust, aga neljapealine abiturientide firma on läbinud Ajujahi vältel vaat et suurima arengukõvera. Õpilasfirmana on nad igas Ajujahi etapis rabanud kohtunikke oma sihikindluse ning energiaga, juba on ka esimesed kokkulepped saavutatud jaekettidega.

Mündi kapslitel on praeguseks üle 1500 püsitellija, kes tahavad loovutada hambapastatuubid palju ökoloogilisema lahenduse nimel.

Kolmas finalist RUEX arendab platvormi, mis viib kokku elektriauto kasutajad ja laadijad. Elektriauto juht näeb platvormis lähedal asuvaid laadijaid, nende hõivatust, broneerib aja, valib lühima teekonna, laeb, maksab ja saab arve.

RUEX on saanud Lexi-väärilist tähelepanu rahastajate käest, aga ettevõtte võtab rahulikult aega, et mõelda välja, kellega edasi minna. RUEX on arengu poolest olnud võrdväärne Mündi-Lexiga, alustades vaikselt koostööd Eesti tõusva idufirmaga Barking, kes pakub parkimisteenust.

Finaliste hindab žürii koosseisus Inge Laas (EAS), Andra Altoa (SEB), Andrus Hiiepuu (Elisa), Tanel Erm (Microsoft), Ivo Remmelg (äriingel) ja Harri Tallinn (CIVITTA). Ajujahi võitja selgub 27.05, neljapäeva õhtul TV3s.

Ajujahi on ellu kutsunud EAS.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: