Sul on idee, kuidas maailm paremaks muuta?

17. oktoober 2018

Sul on idee, kuidas maailm paremaks muuta?

Positiivsete muutuste sünd, olgu tegemist töötuse vähendamise, taaskasutuse suurendamise või millegi kolmandaga, ei toimu üleöö. Sotsiaalseid ettevõtjaid sütitab soov ühiskonnas midagi paremaks muuta. Selle asemel, et meeleavaldusi korraldada, kirjutavad nad äriplaane, kaasavad investoreid ja teevad kõik, et äriideega turule tulla. Et nii maailm paremaks muuta.

Mis oleks, kui alustaks just nüüd ja praegu? Ei loe, kas Sul küpseb peas alles algusjärgus mõte või oled jõudnud ideetasandilt kaugemale – Ajujaht ootab kõiki.

Ajujaht annab kõige põhjalikuma ja praktilisema äriloomise kursuse, mida Eestist leiad. Anname sulle mentori. Koolitame sind ja su meeskonda ärimudeli, turunduse, ekspordi ja muudel olulistel teemadel. Avame sulle uksed meie üleeuroopalisse kontaktvõrgustikku.

Järjekorras kolmandat aastat annab SEB koos Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustikuga Ajujahil välja Sotsiaalse ettevõtluse eriauhinda, mille väärtus tänavusel hooajal on 5000 eurot. Selle aja jooksul on Ajujahile esitatud ca 100 ühiskondliku või sotsiaalse probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Neist tuntumad on lastel krooniliste haigustega võidelda aitav Triumf Health, erivajadustega inimesi ja hooldajaid ühendav CareMate, mobiilsete töötubade abil noori metalli- ja puidusektori ametite juurde toov Merkuur ja palju teisi.

“SEB peab initsiatiivi jätkusuutliku ühiskonna loomisel ülioluliseks – olgu see hariduses, tervishoius, keskkonnateadlikkuses või mõnes muus valdkonnas. Me loodame, et saame siin pangana luua sünergiat, tuua oma ärilis teadmisi sotsiaalsete ettevõtete teenistusse ja seeläbi aidata kaasa meie kõigi elukorralduse arengule,” räägib SEB Balti divisjoni strateegia valdkonna juht Andra Altoa.

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku juht Jaan Aps arvab, et kõige ägedamad ettevõtjad ei piirdu maailma vallutamise unistusega, vaid muudavad maailma teadlikult ka paremaks. “Ajujaht on alustavatele maailmamuutjatele suurepärane võimalus saada paika elujõuline ärimudel ja hankida hulga kontakte edasiseks. Sotsiaalse ettevõtluse eriauhind ja miks mitte Ajujahi peapreemia veel pealekauba,” arvab ta.

Esita oma idee kuni 28. oktoobrini. Ideid saab esitada siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: