Selgusid Ajujahi kolmkümmend paremat

30. november 2015

Selgusid Ajujahi kolmkümmend paremat

Viisteist edasipääsejat tuleb Tallinnast ning ülejäänud mujalt Eestist: viis Tartumaalt, kolm Harjumaalt, kaks Läänemaalt, üks Ida-Virumaalt, üks Pärnumaalt, üks Saaremaalt, üks Viljandimaalt ja üks Võrumaalt.

Edasi pääsesid: Marina Ahoy, eResNetwork, Safebox Travel, Nutikas elektromagnetlukk, LocalsMade, MTÜ Pesapuu, Rally+, Levon, Mootorsaeranits, Foxcademy, WiseMile, Need2Park, RailReed, FeelingStream, Viru Ilu, I Can Move, CarDrop, 5sec, Bison, Veneerium, Villeman Biotech, Ticcet, ChimneyGuard, Helpific, The Skill Mill, LogPicker, Tippy, SprayPrinter, Flare UP ja MOODUL-LAUAD TORELT.

Küpsusaste rõõmustab

Ajujahi projektijuht Marion Raudsepp EASist avaldas heameelt ideede küpsusastme üle. Ta lisas, et üllatavalt palju pääses edasi füüsilisi tooteid, mitte vaid infotehnoloogia lahendusi. «Ja meeldivalt palju on neid, kus on reaalne prototüüp taga,» ütles Raudsepp.

SEB Balti äriinnovatsiooni juht Mart Maasiku ootused olidki kõrged. «Aga nädalavahetusel nähtu siiski ületas ootuseid ning valiku tegemine osutus väga keeruliseks,» rääkis ta. Maasikut rõõmustab, kuidas Eesti ettevõtlusmaastik koostööd teeb. «Ajujahilt otsivad kiirendust meeskonnad ja ideed, mis on sündinud Garage48, Vunk’il, õpilasfirmadena või ülikoolide juures toimuvatel ettevõtluskonkurssidel,» selgitas ta.

Nortali eHealth ärisuuna juht Taavi Einaste tõi välja, et talle meeldisid väga nii tartlaste Rally+ kui saarlaste Marina Ahoy. «Nende puhul oli aru saada, et inimesed tunnevad oma valdkonda suurepäraselt,» ütles ta. Einaste lisas, et sotsiaalse ettevõtte MTÜ Pesapuu pakutavad Kriidiku nukud avaldasid talle samuti muljet.

Edasi pääses kolm sotsiaalset ettevõtet

Temaga nõustusid Heateo Sihtasutuse juht Pirkko Valge ja Kodaniku Ühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhataja Agu Laius. «Rõõm näha, et kolm sotsiaalset ettevõtet kolmekümne parema hulka jõudsid. Omavaheline konkurents saab neil nüüd tihe olema, sest parimale sotsiaalsele ettevõttele anname koostöös SEB pangaga välja eriauhinna,» ütles Laius.

Valgele teeb rõõmu, et Heategu, KÜSK ja SEB sotsiaalse ettevõtluse arendamisel Ajujahi raames koostööd teevad. «Kolmekümne sekka jõudnud The Skill Mill, Helpific ja MTÜ Pesapuu on suurepärasteks näideteks, et Ajujaht on heaks kasvulavaks ka sotsiaalsetele ettevõtetele,» selgitas Valge.

Konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Nortal. Lisaks neile toetavad Ajujahti: Levira, Advokaadibüroo Cobalt, Nasdaq, Tehnopol, Heateo Sihtasutus, Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn ja Võru maavalitsus.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: