Selgusid Ajujahi 10 parimat tiimi!

16. märts 2021

Selgusid Ajujahi 10 parimat tiimi!

Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht valis žürii välja 10 parimat tiimi, kellele kogu Eesti rahvas saab kaasa elada aprillis algaval telehooajal.

Ajujahi kümme parimat tiimi tänavusel hooajal on: Fudler, Lexi.Market, Mentornaut, Migrevention, Münt Healthcare, Nupu Learning, R.P.C. Materials, Raiku, RUEX  ja Tamiatics. Tiimidega saab tutvuda siin.

Seitse tiimi on pärit Harjumaalt (neli Tallinnast), kaks Tartumaalt ja üks Pärnumaalt. Nupu Learningu kaks asutajat elavad praegu Tallinnas, aga on pärit hoopiski Saaremaalt ja Hiiumaalt.

Ajujahi ideekonkursi ellu kutsunud EASi esindas žüriis innovatsiooni valdkonnajuht Inge Laas. Ajujahi mentorina pidas Laas ideede hindamise ajal oluliseks käegakatsutavate ideede rohkust. “Varasemalt on olnud rohkem äppe, kus äriidee ei ole kohe nii arusaadav. Füüsilistest toodetest on ka televaatajatel lihtsam aru saada,” ütles Laas ning avaldas lootust, et nii edasi pääsenud kui välja jäänud tiimid arendavad oma ideed hoogsalt edasi ja leiavad enda jaoks parimad arenduspartnerid.

Ajujahi peasponsori SEB panga mentor Andra Altoa hindas enim tiimide järjekindlust ja liikumist välja öeldud eesmärkide suunas. “Hea oli näha ka nii palju sotsiaalse alatooniga teemasid nagu haridus, tervishoid, toidu raiskamise probleem,” loetles Altoa ja märgib, et hindab koroonaaegse Ajujahi puhul eelkõige ideede mitmekesisust.

Lisaks SEB pangale ja EASile on Ajujahi žüriis ka kogenud mentorid Elisast, Maximast ja Microsoftist ning ingelinvestorite ja EstBANi esindaja Ivo Remmelg.

Investorite esindajana hindas Remmelg just äppe ja tarkvaralahendusi. “Investori poole pealt on oluline, et on võimalik kiiresti suureks kasvada. Seepärast on äpid minu jaoks eelistatud, sest tootmist on palju keerulisem kiiresti suureks kasvatada. See aga ei tähenda, et ingelinvestorid poleks valmis investeerima tiimi, kel on väga hea tootmispotentsiaal,” nentis Remmelg. EstBANi juht sõnas lisaks, et tänavu on eriliselt tugev ühtlane tase.

Ajujahi arenguprogramm kestab aga edasi ja alati on võimalik, et mõni TOP30st väljalangenu saab hiljem teise võimaluse – nii nagu mullu tegi seda hooaja üks tugevamaid tiime Bidrento. TOP10sse mitte edasi pääsenud tiimidel on võimalus end puksida isegi Ajujahi finaali – tingimusel, et mõni neist näitab järgmise paari kuu ehk Ajujahi arenguprogrammi vältel veelgi vägevamat arengut kui praegused edasisaajad.

Ajujahi telehooaeg jõuab TV3 ekraanidele juba aprillis, saadet juhib Marii Karell.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt välja kasvanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid. Tänavu ulatub Ajujahi rahaline fond rekordilise 140 000 euroni.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa, Microsoft ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Lisaks toetavad Ajujahti investorid EstBANist, Advokaadibüroo TRINITI, Tartu Loomemajanduskeskus, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: