SEB toob Eestisse esimese fintech’idele suunatud arenguprogrammi

29. jaanuar 2019

SEB toob Eestisse esimese fintech’idele suunatud arenguprogrammi

SEB toob Eestisse esimese fintech’idele suunatud arenguprogrammi SEB käivitab koostöös Mastercardi ja NFT Ventures’iga Eestis Lighthouse’i programmi, mis on mõeldud nutikatele Balti fintech’idele oma toote edasiarendamiseks ning koostöösuhte süvendamiseks pankade ja investoritega.

Lighthouse’i programm käivitati esmakordselt 2018. aasta sügisel Vilniuses, Stockholmis ja Helsinkis ning selle esimeses voorus kandideeris kokku 25 Baltikumi ettevõtet.

Programmis osalesid Baltikumi fintech’idest äriklientidele pangateenuste kasutuselevõttu lihtsustav Ondato (Leedu), internetis makseid koguv EveryPay (Eesti), heategevuslike maksete emotsionaalseks kogumiseks riistvara pakkuv PayTipTop (Eesti), kaardimaksete lojaalsust lihtsustav PayYap (Läti) ning lastele finantsteadlikkust õpetav Poklet (Leedu).

Balti arvestuses võitis esimese vooru Leedu ettevõte Ondato, kes sai auhinnaks kohtumised Skandinaavia pangajuhtidega ning esinemise 20 000 külastajaga startup-festivalil Slush.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles: „Ettevõtted hindavad programmi, kuna see aitab nende äril kiiremini kasvada. Lighthouse viib Balti riikide fintech’id kiiremini kokku klientide, partnerite ja rahastusega. Tallinna vooru võitja saab juba 2019. aasta suveks hulga kohtumisi Taani ja Norra pankade tippjuhtide ja investoritega ning esineda aasta fintech-tippsündmusel Money 2020 Amsterdamis.“

Lähemalt saab Lighthouse’i programmiga tutvuda 29. jaanuaril SEB Innovatsioonikeskuses (Tornimäe 2) kell 17.00–18.30. Tutvustaval üritusel räägib oma kogemusest ja koostööst pankadega Eesti fintech Everypay.

Lähemalt saab Lighthouse’i programmiga tutvuda ning sinna kandideerida siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: