Siim Lepisk: võitjapotentsiaaliga tiime on Top 30 seas mitmeid

28. november 2018

Siim Lepisk: võitjapotentsiaaliga tiime on Top 30 seas mitmeid

24.-25. novembril Eesti Kunstiakadeemias toimunud Ajujahi Top 100 pitchil valis žürii välja 30 parimat äriideed, kes said otsepääsme Ajujahi arenguprogrammi.

SEB innovatsioonijuhi ja Ajujahi žüriiliikme Siim Lepisku sõnul on võidupotentsiaaliga meeskondi 30 parema seas tänavu mitmeid.

Siimu sõnul tagasi edasipääsu Ajujahi 30 parima hulka meeskondade tugev arusaamine probleemist ning tiimide võimekus õppida neid kiiresti ja fokusseeritult lahendama. „Tänavuselt pitchilt oli näha, et meeskondades tegutsesid päris eksperdid, kes tunnevad oma valdkonda väga hästi,“ võtab Siim kahepäevase pitchi kokku. „Üheks heaks näiteks on tiim SecureBadger, kes muudab kinnisvara üürile andmise protsessi läbi maailmatasemel andmeanalüüsi ja masinõppe nii üürileandja kui -võtja jaoks olulisemalt turvalisemaks.“

Neile tiimidele, kes Ajujahi arenguprogrammi julgustab Siim pitchilt saadud kogemust läbi mõtestama. “Kõiki pitche salvestati, mistõttu soovitan kõigil tiimidel kuulata üle oma vastused küsimustele,” julgustab kõiki tiime Siim edasiseks. Peamiste vigadena räägiti Siimu sõnul kolme minuti jooksul kas liiga palju tootest või ärist endast, mis aga ei andnud žüriile selle lühikese aja jooksul arusaama, kus tiimi tugevus on.

Vaata lähemalt videost:

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: