Saue vald toetab neljandat aastat Ajujahi arengprogrammi 4000 euro suuruse eriauhinnaga

8. oktoober 2020

Saue vald toetab neljandat aastat Ajujahi arengprogrammi 4000 euro suuruse eriauhinnaga

Saue vald otsustas anda oma panuse Ajujahi auhinnafondi, kuna kontseptsioon, et mõne sõprus- või seltskonna hullumeelsest ideest või mõttevälgatusest vormubki läbi konkursi reaalne ettevõte või toode või teenus, on väga inspireeriv.

“Mingis mõttes on sellest saanud sõltuvus. Nagu ettevõtlus on sõltuvus, kui kord oled sellesse küünarnukkideni sukeldunud. Aga teisalt pole ju kuhugi kadunud algsed eesmärgid, toetada valla ettevõtlusvaimu ja panna inimesed kaasa mõtlema. Muutused ei sünni lühidistantsidel,” ütleb vallavanem Andres Laisk. Ta loodab, et kuigi senini ei ole sauevallakad väga kirglikult oma ideid konkursile saatnud, siis äkki just sel hooajal tuleb pööre.

On omamoodi kummaline, et Saue vallast veel ühtegi Ajujahis tippu jõudnud ideed tulnud pole, sest näiteks samasse elanike suurusjärku mahtuvast ja siinsamas Tallinna külje all Saue valla naabriks olevast Harku vallast tuleb ideid, mis mahuvad Ajujahi konkursi parimate hulka.

Valla vaatest on elanike ettevõtlik vaim samas väga oluline, kuna Saue vallas elab ligi 50% elanikest maapiirkondades, kus töökohti napib. Eriti just seal loodab vald äratada ettevõtja vaimu ja julgustama alustama oma äriga. Looma ise töökohti, olema tulevikus ise tööandjaks.

Vallavanem, kes on olnud neli aastat ka Ajujahi žüriis, mis 100 kõige perspektiivikamat välja peilis, tõdeb, et lisaks usule oma ideesse, oluline ka tiimi võimekus, see võib saada otsustavaks.

Saue vald positsioneeris oma 4000-eurose eripreemia tulevase kliendi silmadesse. Ehk et kevadel, kui sadadest ideedest on sõelale jäänud kuus kõige tugevamat, saab sauevallakas valida äriidee, mis tundub kõige vajalikum/kasulikum just talle endale. Selle valimiseks korraldadakse n-ö rahvahääletus valla Facebooki seinal.

Alguse sai see lähenemine juba 2018-19. hooajal. Siis hääletati võitjaks HopKid, mis on sõidu- ja saatmisteenuse platvorm, mis paneb kokku transporditeenuse ja lapsehoidja parimad omadused. Eelmisel hooajal pälvis Saue valla eripreemia Communicare, mis toob vabatahtlikke vanadekodudesse, et leevendada sealsetele elanikele pahatihti liiga tegevat üksildust.

Ajujahi 14. hooajale saab äriideid esitada 25. oktoobrini. Kolmkümmend parimat, kes pääsevad Ajujahi arenguprogrammi, valib ekspertžürii välja novembri lõpuks. Edasipääsejad saavad otsepääsme Ajujahi kiirendisse ja arenguprogrammi, mis lõpeb varakevadel. Hooaja võitja selgub “Ajujahi” telesaates, mis paneb arenguprogrammi läbinud tiimid viimast korda proovile.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: