Pärnumaa idufirma Infinder leiab tudengitele praktikakohad

2. märts 2021

Pärnumaa idufirma Infinder leiab tudengitele praktikakohad

Õppeaastad saavad läbi palju kiiremini kui arvata võiks kaugõppe ajastul. Kuidas praeguses virtuaalses virrvarris leida endale turvaline, aga äge praktikakoht? Noortele tõttab appi Ajujahi TOP30 tiim Infinder, kelle juured asuvad Pärnumaal. Küsimustele vastas tiimi juht Teele Karro.

Millega Infinder tegeleb ja kuidas maailma päästab?

Infinder on veebirakendus, mis ühendab praktika soovijad (idu)ettevõtetega lihtsalt ja lõbusalt.

Usume, et haridusvaldkond on muutumises ja vajab uuendusi. Praktika tähtsus õppes on suur ja sealt saadavad kogemused (ning inimkontaktid) väärtuslikud. Tänu praktikale saavad üliõpilased aimu tööturul toimuvast ning oma oskusi arendada. Ettevõtjad saavad potentsiaalse töötajaga juba varem tutvust teha ja tema tugevusi, nõrkusi ning isikuomadusi lähemalt näha. Praktika põhjal saab valida enda organisatsiooni kultuuri ja väärtustega sobivaid talente. Probleemi süvenemisega jääb üliõpilastel tähtis osa haridusest saamata ning ettevõtjatel on keeruline õigete oskustega tööjõudu leida.

Kas teil konkurente ka on? Kiire googeldus “vabad praktikakohad” toob tõesti välja iga ettevõtte oma veebilehe praktikakohtadele, mitte aga üht kohta, kus saaks kõiki näha ja võrrelda.

Praegu on praktikakohtade info väga paljudes eri kanalites laiali. Neid leiab tööportaalides, ettevõtete kodulehtedel, ülikoolide lehtedel ja  sotsiaalmeedia gruppides. Ühtne mugav süsteem puudub. Üliõpilastel on praktikakoha leidmine ebamugav ja keeruline. Ka ettevõtetel puudub kindel koht, kuhu oma pakkumine sisestada ja ühtselt kandidaate hallata.

Kuidas platvormi hinnastamine saab olema? Kes maksab ja mille eest?

Pakume erinevaid pakette. Ettevõtetele on ühe praktika pakkumise kuulutuse sisestamine tasuta. Lisatasu eest saab rohkem funktsionaalsusi. Üliõpilased maksavad praktikakoha soovi üles panemise eest ühekordset tasu. Koolidele pakume kuutasu eest võimalust saada ülevaadet oma kooli praktikate hetkeseisust.

Milline on osapoolte tagasiside olnud? Kas ollakse ka valmis maksma?

Oleme viinud läbi küsitluse, koostanud prototüübi ja seda testinud. Suhtleme aktiivselt huvitatud osapooltega – kutse- ja ülikoolidega, ettevõtete, ärilinnakute ja üliõpilastega.

Tagasiside on siiani olnud väga positiivne. Ettevõtted tunnistavad, et probleem on reaalselt olemas, vajab tänapäevaseid lahendusi ja selle lahendamise eest ollakse nõus ka maksma. Testversioonis osalenud praktikandid ja ettevõtted jäid kogemusega rahule ning leidsid endale sobiva praktika või praktikandi. Eriti kasulikuks ja põnevaks pidasid lahendust start-upid, kes saavad läbi selle oma meeskonda täiendada ning prakitkandid saavad ainulaadse kogemuse kiirelt arenevates startupides.

Mis on te järgmised sammud? Mida soovite järgmiseks pitchiks ära teha?

Märtsi alguses tulime Infinderi esimese versiooniga välja. Praktikasoove on erinevatest valdkondadest nagu turundus, müük, IT, logistika, rõivadisain, robootika, finants ja nii edasi. Nii pakkumisi kui ka soove lisandub iga päev. Teema on oluline ka praeguses kriisis olevas maailmas, praktikaid tuleb ikka läbida ning õige koha leidmine on raske. Infinderi testversioonis osutuski kaugpraktikate võimalus populaarseks. Julgustame ettevõtteid ja iduettevõtteid seda kasutama. Meie arengutega saab kursis olla https://www.facebook.com/infinderapp ja oma praktikasoovi või -pakkumise sisestada https://infinder.ee/.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: