Parimaks sotsiaalseks ettevõtteks valiti nõustamisteenus Võõras Sõber

26. mai 2019

Parimaks sotsiaalseks ettevõtteks valiti nõustamisteenus Võõras Sõber

Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” parimaks sotsiaalseks ettevõtteks valiti eile õhtul tööandjatele loodud nõustamisteenus Võõras Sõber, mis aitab ennetada ja paremini toime tulla tööstressi ja läbipõlemisega. Meeskonnale pandi ettevõtte arendamiseks välja 5000 euro suurune eriauhind.

Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustiku juht Marge Maidla rõõmustab, et Ajujahi lõppenud hooaeg oli edukas ja andis stardikapitali mitmetele ühiskondlikke probleeme lahendavatele ettevõtetele. “Sel hooajal said sotsiaalsed ettevõtted kokku lausa kuus auhinda, mille kogusumma on auhinnafondist 27 000 eurot,” ütleb Maidla ja lisab, et sotsiaalsete ettevõtete kasvav populaarsus on kindlasti tulevikutrendi näitajaks, mis on positiivse ühiskondliku mõjuga ettevõtete päralt.

Nõustamisteenus Võõras Sõber seisab selle eest, et vaimse tervise probleemid ei oleks vähenenud töövõime põhjuseks ning juba selle lõksu langenud töötajatel oleks olemas tugi. Lahenduse muudab unikaalseks süsteem, mis võimaldab töötajatel pääseda nõustamisele anonüümselt ning tööandja tasub vaid toimunud nõustamissessioonide eest. Tänu sellisele lahendusele on võimalik ennetada läbipõlemist ja töötaja saab võimaluse end õigel hetkel aidata.

Ajujahi mentor ja SEB Balti äriarenduse strateegiajuht Andra Altoa ütleb, et Võõras Sõber täidab tööturul olulist ja kiirkäigul areneva tehnoloogilise suhtluse kõrval olulist tühimikku. “Meie käsutuses on üha enam tehnoloogiat ja meile meeldib, kui igapäevased toimetused saavad tehtud üha kiiremini ja digitaalselt. Võõras Sõber tegutseb traditsioonilises ja esmapilgul kitsas ärivaldkonnas, kuid nõudlus meile igiomase inimsuhtluse järele kasvab kiiresti. Võõra Sõbra väärtuspakkumine ja särav eestvedamine veenab, et sellest kasvab välja järgmine oluline Ajujahi edulugu,” lisas Altoa.

Sotsiaalse ettevõtluse eriauhinnale kandideerisid kõik Ajujahile esitatud ideed, mis pakuvad lahendusi ühiskondlikele probleemidele. Eriauhinna panid välja SEB Eesti ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik.

Ajujahi 2019. aasta hooaja võitis ja parimaks äriideeks kuulutati ettevõte Timey, kes toodab keemilisi indikaatoreid toidukaupade jälgimiseks.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss. Konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: