Ott Jalakas: SecureBadger peaks edasiliikumiseks paika panema fookuse

7. mai 2019

Ott Jalakas: SecureBadger peaks edasiliikumiseks paika panema fookuse

Ajujahi kuue parima hulgast leiab teiste seast ka SecureBadgeri – üürituru taustakontrolli teenuse, mis teeb sobiva üürniku leidmise turvalisemaks ja lihtsamaks. SecureBadgeri mentoriks on Ajujahi žüriiliige, Lingvisti asutaja ja eestvedaja Ott Jalakas.

Jalakase sõnul on SecureBadger tugev tiim, mis koosneb üksteist täiendavatest ja valdkonnas kogenud ekspertidest. “Nende edu jätkamiseks on kriitilise tähtsusega tiim hästi koos töötama panna. Samuti on väga oluline võtta julgus kokku ja pühenduda täisajaga idee elluviimisele ja ettevõtte ehitamisele. Isegi kui see tähendab tänasest palgatööst loobumist ja täisajaga ettevõtja rolli astumist. Osaajaga ei ole võimalik pühenduda ja pühendumata edu ei saavuta,” räägib Jalakas.

Jalakas näeb, et tiimi aitaks edasi senisest kiirem progress. “Tiim peaks tempokamalt ideed itereerima – see tähendab, et läbi testide ja proovimise tuleks elimineerida osa mõtteid ja hüpoteese. See aitaks keskenduda väiksemale arvule tegevustele ja ideedele läbi mille saavutada parem fookus. Tänu sellele on võimalik kiiremini edasi liikuda. Eesmärk peaks olema kiire edu või kiire läbikukkumine ja sellest tulenev fookuse korrigeerimine,” räägib Jalakas.

Tiimi mentor räägib, et SecureBadger’il on tiimi sees palju erinevaid ideid. “Nad on rääkinud mitmest eri turu segmendist ja võimalikust tootest, mis on suhteliselt erinevad. Iseenesest on mitmed ideed ja nendest tulenev arutelu ning katsetamine väga teretulnud, teisalt on see ohtlik, kui sellega kaasneb aeglane testimine ning iteratsioonid. Stagnatsioon takistab edasiminekut.”

SecureBadgeri masinõppel põhinev taustaanalüüs hangib kiirelt ja odavalt üürniku kohta infot avalikest andmebaasidest, krediidibüroodest, sotsiaalmeediast ja teistest virtuaalsetest infoallikatest, et saada kätte üürniku digitaalne jalajälg. Seejärel arvutatakse välja üürniku riskiskoor, mille on üürileandja tellinud. SecureBadger’i kasutajaskonnaks on Euroopa Liidu (täpsemalt Schengeni ala) väikeinvestorid, kinnisvarafondid ja maaklerid, kes tegelevad üürikinnisvaraga.

 

Foto: JP Hion


Ajujahi kuus parimat äriideed:

  • Vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU(mentor Erki Mölder, EAS)
  • Naturaalsest puidust kleebitavate dekoratiivpaneelide tootja Groveneer (mentor Kaidi Ruusalepp, Funderbeam)
  • Droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE (mentor Mart Maasik, SEB)
  • Laste sõidutamise ja saatmise platvorm HopKid (mentor Sami Seppänen, Elisa Eesti)
  • Üürituru taustakontrolli teenus SecureBadger (mentor Ott Jalakas, Lingvist)
  • Tootele kleebitav tark “parim enne” indikaator Timey (mentor Heidi Kakko, BaltCap Growth Fund)

Vaata Ajujahti neljapäeviti kell 20.00 TV3s. Saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: