Nupu tõi laste “arenguprogrammi” Ajujahi arenguprogrammi

4. detsember 2020

Nupu tõi laste “arenguprogrammi” Ajujahi arenguprogrammi

Ajujahi tänavusse arenguprogrammi jõudis ka lastele mõeldud “arenguprogramm”. Magnettahvel, mis võimaldab õpetada värve, kujundeid, loome, loodust, tähti, numbreid ja Ajujahi lõpuks see nimekiri ka pikeneb. Kuidas asi täpselt töötab ja mis plaanid on edasi, räägib Nupu üks asutajatest Dagmar Kork.

Mis on Nupu Learning ja kuidas idee sündis?

Nupu toodab lastele arendavaid mänguasju. Magnettahvli ning sinna kinnitatavad postrite ja magnetite teemakomplektidega saab lastele õpetada värve, kujundeid, tähti, numbreid jne. Tooted toimivad süsteemina ning kasvavad koos lapsega. Erinevad hoiakud, sh ka õppimise suhtes, kujunevad varajases eas – seetõttu on oluline, et laps ei seostaks õppimist tüütu kohustusena vaid ägeda võimaluse ja tegevusena. Magnetid on kaasahaaravad ja lõbusad – laps õpib mängides ning samal ajal arendab peenmotoorikat, silmaringi, loovust ja loogilist mõtlemist.

Lapse aju vajab pidevalt vaheldus, väljakutseid ja uusi väljakutseid. Nutiseadmed stimuleerivad aju üle ning pärsivad varajases eas aju loova poole arengut ja potentsiaali. Seega pakume just füüsilisi tooteid, mis võimaldavad lapse ajul areneda.

Idee sündis, kui ma ei leidnud häid tooteid, millega oma 2-aastasele tütrele värve õpetada. Algul tegin värvilistest kartongidest ja paberitest ise tooted, aga pärast kasutamist olid kõik kohad pabereid täis ja tüütu oli neid hoiustada ja uuesti kasutada. Siis tuli mõte, et kui enda tarbeks juba midagi vajalikku ja kasulikku teha, võiks seda ka teistele pakkuda. Seejärel võtsin ühendust oma sõbranna Karoliga ja mitmete ajurünnakute tulemusel leidsime, et peale värvide on ka palju muid teemasid, mida lastele õpetada ja seda kõike võiks teha kompaktselt ühe süsteemina.

Kui vanadele lastele see tahvel mängimiseks ja arendamiseks sobib?

Magnettahvlile saab ka joonistada, seega saab seda kasutada juba 1-aastane laps. Teemakomplektidest sobib kõige nooremale värvide komplekt. Kuskil 1,5-2 aastane laps suudab juba tõenäoliselt värve eristada ja saab seda eesmärgipäraselt kasutada. Kõige vanematele lastele (kuskil 8-aastastele lastele) on hetkel mõeldud korrutustabeli komplekt. Uusi komplekte toome pidevalt juurde. Näiteks on kuu jooksul lisandumas tähtede ja numbrite komplektid. Ideid on juba palju kogunenud ka vanematele lastele – erinevad geograafilised kaardid, anatoomia jne. Nupu tahvli võlu on selles, et lapse kasvades saab eakohaseid teemakomplekte juurde soetada ja tahvlit edasi kasutada.

Võtame näiteks “loomade elupaigad” tahvli. Kuidas see mängimine välja näeks? Mis eri võimalusi oleks?

Loomade elupaikade puhul on postril kujutatud erinevad elupaigad – kodu, talu, mets ja meri. Magnetid on erinevad loomad ning lapsed saavad need vastavalt elupaigale postrile õigesse kohta asetada. Karu elab metsas, hüljes meres jne. Toodetega paneme kaasa ka erinevad ideed, kuidas toodetest maksimum võtta ja neid eri moel kasutada. Näiteks lapsevanem saab panna magnetid tahvlile juhuslikult ja paluda lapsel need õigesti sorteerida; loomi elupaikadesse paigutades saab imiteerida vastava looma häälitsust ja rääkida juurde, millest see loom toitub. Samuti saab erinevate komplektide magneteid omavahel kombineerida. Näiteks värvide postri puhul saab loomade elupaikade komplekti rebase magneti asetada oranžile taustale. Värvide komplektis oleva porgandi saab aga panna jänese juurde ja näidata, et jänes sööb porgandit. Mida rohkem komplekte ja magneteid, seda rohkem võimalusi toodete kasutamiseks.

Kui palju tahvel maksab ja kes teie klient on? Kas müüte ainult ise või plaanite ka poodidesse jõuda?

Tahvel maksab 44.90 ja üks teemakomplekt 19.90. Kõik tooted on valmistatud Eestis. Meie kliendid on 1-10 aastaste laste emad, kes mõistavad hariduse olulisust. Hetkel müüme ise, aga plaanime oma toodetega ka muudesse e-poodidesse ja füüsilistesse poodidesse jõuda. Samuti toome tulevikus juurde uusi tootekategooriaid, näiteks õppekaardid, magnetraamatud ja magnetilised postrid, mida saab kasutada ka ilma tahvlita.

Toode on ilus, hästi disainitud ja paistab valmis. Veebipood ka olemas. Mis teil veel teha on?

Avasime e-poe esimeste toodetega alles kuu aega tagasi. Teha on palju – laiendada tootevalikut, tõhustada erinevaid protsesse, turundada, leida juurde jaotuskanaleid, eksportida. List on lõputu ja töö ei saa kunagi otsa 🙂

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: