Mastercard ja SEB sõelusid välja Baltikumi finantsehnoloogia tulevikutegijad

4. märts 2019

Mastercard ja SEB sõelusid välja Baltikumi finantsehnoloogia tulevikutegijad

Koostöös Mastercardi ja riskikapitalifirma NFT Ventures-iga valis SEB välja viis Baltikumi fintech-i, kellega koostöös hakatakse arendama partnerlussuhteid ning tuleviku finantstehnoloogiaid. Kolmekuuline Lighthouse programm on mõeldud nutikatele finantstehnoloogia startup’idele, et toetada neid oma tootearenduses ning võimendada nende koostööd pankade ja investoritega.

Lighthouse’i Tallinna ringi valiti:

Krediidivahenduse juturobot askRobin (Eesti/Ladina-Ameerika), kliendiandmete haldamise ja rahapesuriskide tuvastamise süsteem Basis ID (Eesti/Singapur/Šveits), avatud pangandusel põhinev maksete taristu Crassula (Läti/Eesti), mobiilne rahakott ja kaupmeeste makselahendus Paytailor (Eesti/UK) ning innovaatiliste kaardimaksete platvorm Wallester (Eesti).

Tallinna töötoad toimuvad SEB Innovatsioonikeskuses ning Balti finantstehnoloogia-idudega saab lähemalt tutvuda 8-ndal aprillil toimuval tutvumisõhtul.

Kokku stardib programmi raames 15 ettevõtet Tallinnas, Oslos ja Kopenhaagenis ning suurimat arengut näitavad ettevõtted saavad oma tulemusi esitleda Amsterdamis toimuval finantstehnoloogia startup’ide-tippsündmusel Money 2020.

Programmi eelmises lennus osalenud 15 ettevõttest alustasid 13 koostööd partneritega pankadest ning 8 leidis väärtuslikke koostöövõimalusi Mastercardiga. Omavahelisi koostööprojekte alustas programmi raames 6 ettevõtet. Üks ettevõte sai programmi käigus 1 miljoni eurose investeeringu ning mitmetel aitasid koostööprojektid tõsta käivet sedavõrd palju, et nad ei vajanudki täiendavat investeeringut väljastpoolt, vaid suudavad oma kasvu finantseerida juba igapäevasest äritegevusest.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: