Mart Maasik: HIVE’i väljakutseks on aeg

14. mai 2019

Mart Maasik: HIVE’i väljakutseks on aeg

Kuue parima hulka pääsenud HIVE’i teležüriist mentoriks on SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik. HIVE on pilvetehnoloogial põhinev ülitäpne lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks, mis aitab droonidel, robotitel ja teistel autonoomsetel GPS-seadmetel end positsioneerida, liigutada ja jälitada sentimeetrise täpsusega. Seitsmendas telesaates selgub, kas idee on piisavalt elujõuline, et võidelda välja koht superfinaalis.

HIVE’i eestvedaja Simon Litvinov. (Foto: JP Hion)

Maasik räägib, et uuendusliku ja suure kasuvupotentsaailiga äri loomiseks peab paigas olema tasakaal kolmnurgas: tehnoloogia-ärimudel-väärtus kliendile. “Tiimil on visioon ja kompetents tehnoloogia osas. On ka üksikud signaalid turult, et HIVE’i poolt loodava platvormi teenus loob kasu ning tõenäoliselt lahendab kirjeldatavat kliendiprobleemi paremini kui tänased alternatiivid. Samas konkreetset tõestusmaterjali veel napib,” lisab ta.

Seni on Maasiku sõnul keskendutud mentorluses sellele, et saaks paika potentsiaalsetelt klientidelt info kogumise raamistik leidmaks testimistest mustrit kelle (ja ka millist) probleemi HIVE ennekõike lahendab. Samad põhimõtted aitasid ka pingeritta seada potentsiaalsed kliendigrupid, kellega lahenduste haakuvust testida. Koos pandi paika plaan, kuidas neile ettevõtetele kõige efektiivsemalt võiks läheneda. Maasik lisab, et lühemalt käidi läbi ka arenguplaan, rahastamise ja ärimudeli ning usaldusväärsuse teemad. “Et fookus püsiks, leppisime kokku, et süvitsi liigume järgmise peatükiga edasi pärast seda kui tiim on suutnud koguda põhjalikumat infot lahenduse ja kliendiprobleemi omavahelise sobivuse kohta.”

Tiimi mentor toob välja, et B2B valdkonnas tegutseval tiimil on kliendi tagasiside kogumine aeganõudvam ja mitmetahulisem kui tarbijaturu lahenduste testimise puhul. “Seega on tiimi väljakutseks aeg – kui kiirelt suudetakse reaalsete testimistega edasi liikuda. Seejuures peab lootma, et ka testi tulemused saavad olema ootuspärased.” Mentori arvates määrivad äramärkimist nii HIVE’i pühendumus kui töömoraal: kuulatakse, püütakse õppida igast kogemustest ja tegutsetakse tähelepanelikult ning järjepidevalt.

Vaata Ajujahti neljapäeviti kell 20.00 TV3s. Saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: