Heidi Kakko: Timey’l on vaja klientidega aktiivselt suhelda ja kogu protsessi testida

13. mai 2019

Heidi Kakko: Timey’l on vaja klientidega aktiivselt suhelda ja kogu protsessi testida

Selle nädala Ajujahi saates selgub, milline idee pääseb superfinaali, et jätkata võistlemist peaauhinna nimel. Kuue parima äriidee hulka jõudnud Timey’t mentordab BaltCap Growth Fundi juht Heidi Kakko.

Kuue parima hulka jõudnud tiimidel on mentor teležürii hulgast, kelle rolliks on aidata kaasa idee arengule ning toetada tiimi seal, kus vaja.

Timey on tark indikaator, mille saab kinnitada toidupakendile, kastidele või kallima (kala-)toote külge. Indikaator muudab värvi, kui toodet pole hoitud ette nähtud tingimustes. Selle lahenduse abil saavad nii tootja kui edasimüüja olla kindlad, et toode jõuab tarbijani kvaliteetsena.

Tiimi mentor Heidi Kakko sõnul on Timey jaoks oluline potentsiaalsete klientidega aktiivselt suhelda ning kogu protsessi testida. “Timey meeskond on nii varases arenguetapis, et enne otsustamist, missugusele kliendile keskenduda, – kas kala- või jäätisetootjale – on vaja aru saada, kellele ja kuidas indikaatorid kõige rohkem väärtust loovad.” Kakko lisab, et Timey kliendid soovivad osta mitte 2-sendist temperatuurikleepsu, vaid kindlustunnet, et toode on värske.

Koos Timeyga pääsesesid TOP6 hulka järgnevad ideed:

Vaegnägijatele mõeldud Lauamäng ALU (mentor Erki Mölder, EAS)

  • Naturaalsest puidust kleebitavate dekoratiivpaneelide tootja Groveneer (mentor Kaidi Ruusalepp ja Moonika Tooming-Varblane, Funderbeam)
  • Droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE (mentor Mart Maasik, SEB)
  • Laste sõidutamise ja saatmise platvorm HopKid (mentor Sami Seppänen, Elisa Eesti)
  • Üürituru taustakontrolli teenus SecureBadger (mentor Ott Jalakas, Lingvist)

Eelmises saates said finaalikoha Lauamäng ALU ja Groveneer. Olgugi, et kõik võib veel muutuda ning sajaprotsendilist kindlust ei ole, jätkavad just need tiimid võistlemist Ajujahi peaauhinnale. Milline tiim pääseb veel finaali, selgub juba alanud nädalal eelviimases saates.

Vaata Ajujahti neljapäeviti kell 20.00 TV3s. Saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: