GoInvite – digilahendus uute sõpradega kohtumiseks

28. detsember 2018

GoInvite – digilahendus uute sõpradega kohtumiseks

Pühade ajal otsib inimene lähedust. Soojust. Rõõmustavaid elamusi ning emotsioone.* Ajujahi Top 30 hulka pääsenud GoInvite on üks algatusi, mis tahab neid otsinguid lahendada – aastaringselt. Ajujahile tuli tiim selleks, et ideest teostuseni jõuda.

Kuidas?

GoInvite tiimijuht Evelin Mitt räägib, et nende loodav mobiilirakendus hakkab töötama kaheti. „Äpiga saab endale külla kutsuda kasvõi täiesti võõraid inimesi. Kui ise külla kutsuda ei soovi, siis võid rakenduse abil leida hoopis ägeda koha või inimesed, kellele külla minna,“ selgitab Evelin.

Tiim GoInvite Ajujahi Top 100 pitchil.

Võõrustajad saavad rakendusse lisada oma koduürituse info ja osalemise kriteeriumid. Külalistele luuakse aga mugav kaardirakendusega lahendus, mis võimaldab näha ümberkaudseid koduüritusi.

Et tagada kasutajate turvalisus ja läbipaistvus, on platvormil vaja end registreerida kasutajakontoga, mille saab ideaalis siduda näiteks mõne teise olemasoleva kasutajakontoga nagu näiteks Facebook või Google.

Miks?

Evelini sõnul on maailmas praegu palju populaarseid lahendusi, kus võõrad inimesed kutsuvad enda juurde sööma. GoInvite astub tema silmis aga sammukese kaugemale. „Teeme lihtsa digilahenduse, avame uksed hulga laiemale ringile (näiteks karaoke või lauamängude austajatele) ning seome selle kaardirakendusega,“ räägib ta.

Evelin leiab, et sellised koduüritused on elamustest rohkem tulvil kui pubi- või kohvikukülastused. Lisaks on neil üritustel võimalik rohkem lävida uute inimestega intiimsemas olustikus. „See teadmine, et mitte üks ega kaks inimest ei ole seltskonnas võõrad, vaid pea kõik, annab hea võimaluse neile, kel muidu väga lai suhtevõrgustik ei ole. Või ka neile, kes muidu end suurtes seltskondades mugavalt ei tunne,“ selgitab Evelin GoInvite’i väärtust.

Kes?

Äpi esialgseks sihtgrupiks on eelkõige 18-30-aastased inimesed, kes soovivad leida uusi sõpru läbi teistmoodi kohtumiste ja elamuste. Idee kontseptsiooni hakatakse pilootprojektina testima esialgu Eestis elavate välismaalaste ja tudengite peal. Ambitsioon ulatub aga kaugemale – Evelin ei pelga unistada ka USA ja Euroopa turgudele sisenemisest.

Aga millal?

Hetkel toimub idee testimine, et saada parem sisend arendamise jaoks. Siit ka üleskutse: kui keegi soovib osaleda pilootprojektis võõrustajana, siis võib endast märku anda, kirjutades [email protected] või kontakteerudes Eveliniga läbi GoInvite’i Facebooki.

Tiim GoInvite Ajujahi MentorMeetUpil.

Äpi esimese versiooni loodab GoInvite meeskond valmis saada juba 2019. aasta kevadel, mil käimas on Ajujahi telesaade.

Seniks soovime Ajujahi meeskonna nimel kõigile meeleolukat aasta lõppu, sooje elamusi ning ühtehoidvat seltskonda!

*Kusjuures nii mõnedki uuringud väidavad, et üha rohkem tunnevad end üksi 16-24-aastased nutiseadmete kütkeis olevad noored, mitte niivõrd eakamad kodanikud.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: