Funderbeam ühines Ajujahi toetajate ringiga

25. märts 2019

Funderbeam ühines Ajujahi toetajate ringiga

Eestist pärit Funderbeam on värskeim lisandus Ajujahi toetajate ringis. Tegemist on ettevõtega, mis on käivitanud unikaalse start-up ettevõtete kauplemiskeskkonna ning ühisrahastusplatvormi. Üks asutajaist Kaidi Ruusalepp on osa Ajujahi tänavusest 6-liikmelisest teležüriist, kes asub välja valima hooaja parimat tiimi.

Ruusalepp avab tagamaid, miks otsustati toetajate ringiga ühineda, iseloomustades Ajujahti kui ettevõtluse julgustajat. “Et ideest võib saada prototüüp, prototüübist toode ja tootest äri või et äge meeskond viib ellu mistahes idee. Ja teeb äriks. Kõige raskem osa ettevõtluse juures ongi tee mõttest esimese sammuni. Siin on olnud Ajujaht mitte ainult julgustaja, vaid toetaja. Funderbeam toetab edumeelseid ja toetab kasvamist.”

Ruusalepa arvates on Ajujaht aastate jooksul näidanud, et see pole mitte ainult konkurss ja äge telesaade vaid ka kasvulava tegelikele äridele. “Timbeter, Click and Grow, Taxify (nüüd Bolt), Upsteam, Bikeep, SprayPrinter – nimekiri on lõputu. Kõik elus ja toimivad lahedad ärid.” Ta räägib, et kahega neist – Bikeep ja UpSteam – on Funderbeam väga lähedalt seotud, kuna mõlemad ettevõtted kaasasid Funderbeami kaudu kapitali ja on ka kaubeldavad järelturul. Bikeep lõi lausa mitu rekordit – investorite arv ja kaasatava kapitali hulk. “Ehk siis investorid ja turg on öelnud – hoidke Ajujahi ettevõtetel silm peal!” ütleb Ruusalepp.

Ajujahi telesaade on TV3 eetris alates 4. aprillist neljapäeviti kell 20.00. Hooaja võitja selgub 23. mail toimuvas TV3 otsesaates.

Ajujahi žüriisse kuuluvad Erki Mölder (EAS), Mart Maasik (SEB), Sami Seppänen (Elisa), Heidi Kakko (BaltCap Growth Fund), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam) ja Ott Jalakas (Lingvist).

Ajujahi žürii.

Ühes Funderbeamiga on Ajujahi toetajate hulgas kokku 11 organisatsiooni ja ettevõtet. Lisaks Lingvistile toetavad Ajujahti SEB, Elisa, advokaadibüroo Triniti, Lingvist, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. 

Ajujahi ellukutsuja on EAS. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: