Erki Mölder: Lauamäng ALU peaks oma narratiivi lihtsustama

8. mai 2019

Erki Mölder: Lauamäng ALU peaks oma narratiivi lihtsustama

Ajujahi kuue parima hulka jõudnud Lauamäng ALU mentoriks on EASi nõukogu esimees Erki Mölder. Mentorina on tema rolliks toetada äriidee arengut ning otsustavatel momentidel meeskonna eest seista.

Lauamäng ALU on Eesti Kunstiakadeemia tudengite loodud strateegiamäng kahele mängijale, mis on disainitud võttes arvesse ka teatava erivajadusega isikuid. Nii saavad seda mängida ka osalise ning täieliku nägemispuudega inimesed. Euroopas on 30 miljonit vaegnägijat, kellest 3 miljonit on täielikult pimedad.

Erki Mölder arvab, et läbilöömiseks oleks ALUl tarvis lihtsustada oma mängu narratiivi. “Hetkel on see raskesti hoomatav. Siin tuleks kasuks leida mentor, kes on kogenud mängude maailmas.” Samuti lisab Mölder, et tiim peaks kriitiliselt üle vaatama tootmisplaani. “Praegune plaan ei arvesta tavalisemaid tootmisega seonduvaid riske. Koheselt tuleks hakata tegelema 30-50 ühiku tootmisega – kas või käsitsi. See toob välja tootmise nõrkused. Neid on vaja ka selleks, et klientidelt tagasisidet koguda,” lisab ta. Testkliente oleks Möldri sõnul tarvis koguda viis kuni kümme selleks, et saada teadlikuks võimalikest probleemidest ja kitsaskohtadest.

Ajujahi kuus parimat äriideed:

  • Vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU(mentor Erki Mölder, EAS)
  • Naturaalsest puidust kleebitavate dekoratiivpaneelide tootja Groveneer (mentor Kaidi Ruusalepp ja Monika Tooming-Varblane, Funderbeam)
  • Droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE (mentor Mart Maasik, SEB)
  • Laste sõidutamise ja saatmise platvorm HopKid (mentor Sami Seppänen, Elisa Eesti)
  • Üürituru taustakontrolli teenus SecureBadger (mentor Ott Jalakas, Lingvist)
  • Tootele kleebitav tark “parim enne” indikaator Timey (mentor Heidi Kakko, BaltCap Growth Fund)

Ajujahti näeb neljapäeviti kell 20.00 TV3s. Saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: