Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab äriideid 25. oktoobrini

29. september 2020

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab äriideid 25. oktoobrini

Eestile mitmeid rahvusvahelisi edulugusid toonud Ajujahi konkurss jagab tänavu äriideede arendamiseks välja kokku 150 000 eurot. Konkursile saab kandideerida 25. oktoobrini.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul võib just praegu olla parim aeg ettevõtlusega alustamiseks. “Majanduslikult keerulises olukorras peituvad ka võimalused arenguks ja innovatsiooniks. Paljud valdkonnad ootavad värskeid ideid, mis aitaksid neil kohaneda uue koroonaaegse ja -järgse majandusega. Pole vahet, kas sa oled kogenud pangandushai või aktiivne tudeng – ettevõtlusega alustamiseks ei ole kunagi liiga vara või hilja,” julgustas Raudsepp Ajujahist osa võtma.

Ajujaht on 13 aasta jooksul toonud Eestile palju kohalikke ja rahvusvahelisi edulugusid, kes annavad siin tööd enam kui 700 inimesele ning kes tasusid eelmisel aastal riiklikke ja tööjõumakse pea 9 miljoni euro ulatuses. Ajujahi vilistlaste seast leiab ettevõtteid nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised.

Ajujahi žüriiliige ja SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik ütles, et lisaks tugevale arenguprogrammile on ka Ajujahi bränd omaette kvaliteedimärk. “Ma näen, kuidas igal aastal aitab Ajujahi tuntus ja usaldusväärsus alustavatel ettevõtetel lihtsamini kontakte luua klientide, partnerite ja investoritega,” rääkis Maasik.

Elisa juht ja Ajujahi žüriiliige Sami Seppänen lausus, et Ajujaht tähistab tema jaoks samasugust värskust nagu uue kooliaasta algus. „Igal aastal esitab mitusada värvikat ettevõtet oma kandidatuuri Ajujahti, kus ei tule puudust geniaalsetest ideedest, vaid praktilisest ettevõtluskogemusest. Võimas programm tõukab kõiki alustatavaid ettevõtteid edasi, sõltumata sellest, kas pääsetakse finaali või mitte. Ajujahil märkan tihti värskeid ideid või lahendusi, mis avardavad ka minu mõttemaailma ning ootan huviga, milliseid säravaid äriideid toob algav hooaeg,“ ütles Seppänen.

Ideid saab Ajujahile esitada tänavu 25. oktoobrini veebilehel www.ajujaht.ee. Konkursi võitjad selguvad mais 2021.

Ajujahi on ellu kutsunud EAS. Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti ja Miltton.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: