Edu Ajujahil määrab tiimi tugevus

22. oktoober 2015

Edu Ajujahil määrab tiimi tugevus

Endine žüriiliige ja SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik ütles, et tiimiliikmete valimisel tasub vaagida erinevate persoonide tugevusi. Näiteks IKT-alaste lahenduste puhul võiks kaaluda järgmist kooslust: turundusekspert, IT-spetsialist ja disainer.

Tiimide sisulise võimekuse rolli rõhutas ka Nortali tegevjuht Priit Alamäe. Sealjuures toodi välja, et eristuvad õppimisvõimelised tiimid. Sellega nõustus eelmise hooaja võitja Andres Osula, kes rääkis et eelmisel hooajal viie parema sekka jõudnud meeskonnad omasid väljapaistvat õppimisvõimet.

Samaaegselt öeldi, et idee rolli ei saa alatähtsustada, kuna hea idee lisab tiimi tegemistele särtsu, kuid ilma elluviimiseta on idee osakaal imeväike. Catella Corporate Finance’i juht Aavo Kokk selgitas, et suure tõenäosusega võib idee aja käigus muutuda, kuna idee rakendusliku väärtuse teeb selgeks turg. “Tavaliselt on niimoodi, et see idee millega Ajujahile minnakse on teistsugune, kui see millega Ajujahilt välja tullakse,” ütles Kokk.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: