Äriingel Ivo Remmelg: ootan huviga, milliseid värskeid ideid pakuvad Ajujahi uued tiimid

1. oktoober 2020

Äriingel Ivo Remmelg: ootan huviga, milliseid värskeid ideid pakuvad Ajujahi uued tiimid

Eesti Äriinglite Võrgustiku EstBANi liikmed investeerivad algaval hooajal ühte Ajujahi tiimi 75 000 eurot. 

EstBANi juhatuse esimees ja äriingel Ivo Remmelg loodab, et ajujahilised oskavad ära kasutada koroonaviirusest tekitatud olukorda ja leida ideid, mille puhul pakub uus olukord kiire kasvu võimalusi.

Kas ootad 2020/2021 Ajujahilt natuke teistsuguse loomuga äriideid kui muidu kombeks, koroonaolukorra tõttu?

Ootamatult muutunud tegelikkus toob kindlasti selliseid ideid, mida tavaolukorras ei oleks tulnud. Huviga ootan, mis lahendusi tuleb reisi- ja majutus-, toitlustusvaldkondadesse. Lõpuks peame õppima ju selle viirusega koos elama.

Milliseid ideid juhtinvestorid ootavad?

Kõige huvitavamad ideed on sellised, mis teevad tööstusharus mingid protsessid kordades efektiivsemaks. Ja tööstusharus tegutsevad ettevõtted või tarbijad on nõus selle efektiivsuse eest maksma nii palju, et lahendust pakkuva idufirma väärtus kasvaks üle 100 miljoni euro.

Kas tehnoloogiakorporatsioonide kõrge aktsialend tähendab, et ka EstBANi investorid vaatavad tänavu eelkõige IT-ideedega meeskondi? Või on meil IKT-mull lõhkemas?

Infotehnoloogia on mitmeid tööstusharusid tundmatuseni muutnud ja ruumi sellisteks muutusteks on veel väga palju. Ei saa väita, et ingelinvestorid otsiks eelkõige just IT-meeskondi. Võib aga öelda, et suuremat efektiivsust mingis tööstusharus on raske saavutada ilma IT-lahendusteta. Kõige huvitavamad lahendused tulevad tavaliselt erinevate tööstusharude kokkupuutepunktides. IT-mull pole kunagi lõhkenud. Kui miski lõhkeda saab, siis on seda investorite ülevõimendatud rahaga kinnimakstud utoopilised ootused. IT on protsesside efektiivsust suurendanud enne ja pärast majanduskriise ja mullide lõhkemisi.

Kuidas olete rahule jäänud eelmisel hooajal investeeringu teeninud Aligneri arenguga?

Aligner areneb väga hästi. Meie investeeringuga on nad oma toodet oluliselt parandanud ja nüüd hakkavad rohkem keskenduma müügile ja turundusele. Toode on hea, kliendid kiidavad.

Milliseid äritrende oled märganud investorina, mille teadmisest võiks Ajujahilistel kasu olla?

Kõige rohkem muutust ja uusi trende on toonud ikkagi koroonaviirusega seotud uus normaalsus. Selle normaalsusega harjumine võtab inimestel veel natuke aega. Iga raske aeg toob aga palju värskeid ideid ning avab palju uusi võimalusi.

Millist telesarja või filmi soovitad ideede inspiratsiooniallikana?

Film “The Founder” räägib kuidas innovatsiooni saab teha ka väga traditsioonilises tööstusharus. Sündmustik pärineb ajast, mil sõna start-up leiutamiseni läks veel paarkümmend aastat.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: